O prvej prehre Semerova rozhodol iba 16-ročný "Maxo" Kotlár - BOLI SME NA: MOJZESOVO – SEMEROVO 1:0

• Uverejnené pondelok, 22. august 2016, 10:02
  • Prečítané: 2282x

mokzesovo - semerovo 012Takto rok išlo Semerovo po domácej prehre 1:3 v hodovom zápase so susedom z Čiech v treťom kole do Černíka, kde dostalo od nováčika facku (5:1) aj na druhé líce a v tabuľke nemalo ani bod. Teraz prichádzali Semerovčania do Mojzesova ako prvé mužstvo šiestoligovej tabuľky a každý čakal, čo vynovené mužstvo Rudolfa Dömeho na „Ezdeku“ ukáže. Zápas lákal o to viac, že na vstup do sezóny si dali toho roku oveľa väčší pozor aj domáci Mojzesovčania, ktorí nakoniec zdolali Semerovo najtesnejšie 1:0, sú stále bez prehry a v tabuľke figurujú na solídnom štvrtom mieste.

Mojzesovo si v prvom kole na vlastnom trávniku tesne poradilo so Svodínom (1:0), v druhom priviezlo bod po remíze 2:2 z Rastislavíc, no a naposledy zvládlo aj spomínaný duel so Semerovom (1:0). Semerovčania začali sezónu víťazstvom 1:4 v Michali, v druhom kole vyhrali doma tiež trojgólovým rozdielom (5:2) s Hulom a pribrzdilo ich až Mojzesovo. Súboj tretieho kola Mojzesovo – Semerovo pritom rozhodol gólom v 8. minúte iba 16-ročný Maximilián Kotlár, mimoriadne pohyblivé a čiperné krídlo, ktoré sa toto leto vrátilo z hosťovania v susednom Černíku, kde hralo za dorast a minulú jar už aj za mužov. Doma na „Ezdeku“ M. Kotlár v prvom kole zápas so Svodínom ešte presedel na lavičke, v Rastislaviciach odohral necelú hodinu, no a so Semerovom celý zápas.

Semerovo prichádzalo do Mojzesova ako prvé mužstvo tabuľky, slabšia prvá štvrťhodina ho však stála prvé body. Od 15. minúty, kedy trafil Lukáš Pristač žrď domácej brány, totiž malo na dlhé chvíle viac z hry a ovládlo najmä stred poľa. „Práve úvody zápasov nám často nevychádzajú podľa predstáv, hráči akoby čakali, kým dostaneme gól, aby mohli začať hrať futbal,“ hodnotil zápas nespokojný tréner FC Semerovo Rudolf Döme. „Po tej 15. minúte sme síce mali medzihru my, no rýchly gól posadil na koňa domáce mužstvo, ktoré tesný náskok držalo. Chceli sme bod, je to škoda, pretože teraz k nám príde Zemné, ktoré je prvé a, navyše, s ktorým sa nám väčšinou nedarí. Mužstvo ale nemáme zlé a dopredu sa nevzdáme,“ zakončil R. Döme.

dome

Tréner FC Semerovo Rudolf Döme.

VI. LIGA MEVA OBFZ NOVÉ ZÁMKY - 3. kolo:

*OŠK mojzesovo – FC semerovo 1:0 (1:0)

Gól: 8. Maximilián Kotlár.

Domáci nezostali nič dlžní svojej povesti a na Semerovčanov v úvode vybehli. Nepoznali stratenú loptu a odmena nenechala na seba dlho čakať, v 8.min pochybil v strede obrany hostí P. Baláž st., ktorý nakopnutý dlhý pas hlavou neodvrátil do bezpečia, k lopte sa dostal pohyblivý Kotlár, ktorý sa rýchlosťou dostal za obranu a z rohu malého vápna nezadržateľne prestrelil Mokráša. O chvíľu dal Kotlár v šestnástke loptu ako na podnose Teplanovi, ktorého zakončenie tesne minulo vinkel. Semerovčania dovtedy akoby spali, v 15.min však mohlo byť z ničoho nič vyrovnané, keď L. Pristač frafil po zemi žrď. Od toho momentu domáci úplne zneisteli a iniciatívu prebralo Semerovo. V strede poľa dobre pracoval Hagan, lopty rozdeľoval aj Koromház, no domáci gólman Buranský bol zakaždým na mieste. Aj pri zdravých strelách Hagana, z ktorých prvá tesne minula cieľ a druhú skrotil. Druhý polčas začal bez šancí, no v 65.min mohol pridať poistku domáci J. Farbjak, ktorý však neuspel. O päť minút mal ešte väčšiu šancu skúsený J. Hoppan, ktorý riešil samostatný únik zle a nechal vyniknúť brankára Mokráša. Hostia vedeli loptu podržať, no do vážnejšej šance sa po obrátke ani nedostali a tak si odvážali prvú prehru.

OŠK: A. Buranský – Mesároš, Teplan, Lauro, Jesenič, J. Farbjak, A. Kajanovič, M. Farbiak, Duchoň, J. Hoppan, Kotlár (Eliaš, T. Kozár, Krehák).

FC: Mokráš – Grunský, P. Baláž st., Podhorec, L. Pristač, Gubrica, Hagan, V. Garai, T. Bašťovanský, Koromház, T. Pristač (Kocán, M. Procházka).