Najmladší tím sa postavil najstaršiemu. Ten odolával v desiatich - BOLI SME NA: ŠURANY JUN. – ŠTÚROVO B 3:2

• Uverejnené nedeľa, 21. august 2016, 09:04
  • Prečítané: 2455x

ašurany jun - šturovo b 013V treťom kole siedmej ligy MEVA sa na ihrisku v Kostolnom Seku stretli najmladšie a najstaršie mužstvo súťaže, pričom obaja súperi mali po dvoch zápasoch na svojom konte zhodne po tri body. O hre starých harcovníkov od Dunaja šiel dobrý chýr, mladí šurianski juniori zase vôbec nešetria krokom, sobotňajšia konfrontácia nováčikovského elánu a dlhoročných skúseností bola preto celkom dobrým lákadlom. Hostia nakoniec nastúpili iba v desiatich a najtesnejšie víťazstvo 3:2 sa preto muselo domácim máliť.

Obaja súperi začali novú sezónu okresnej „dvojky“ víťazne, v minulom kole ale obaja prehrali zhodne 2:1. No kým Šuranci prehrali v Tvrdošovciach s tamojším „béčkom“, Štúrovčania podľahli Veľkému Kýru na vlastnom trávniku. V sobotňajšom súboji v Kostolnom Seku si preto obaja plánovali napraviť chuť a vylepšiť bilanciu. Hostia však prišli nakoniec vo veľmi oklieštenej zostave, dokonca nastúpili iba desiati a napríklad taký 51-ročný Tibor Šmida, ktorý inak naskakuje až v druhom polčase, „musel“ odohrať celých 90 minút zarovno napríklad s 18-ročnými protihráčmi Adriánom Procháczkom či Lukášom Turanom. „Problémom navyše bolo, že dnes dopoludnia som si bol zahrať s partiou starých pánov. Dnes sme už v závere na viac naozaj nemali, len na to, čo diváci videli,“ začal najstarší na ihrisku T. Šmida. Kto ale pred zápasom tipoval dvojciferné víťazstvo domácich, poriadne sa mýlil. Hostia aj v desiatich držali najtesnejšie manko a hoci sa hralo v drvivej väčšine na ich polovici, za konečný výsledok 3:2 pre Šurancov by si bod zaslúžili aj porazení Štúrovčania. „Trénujeme iba jedenkrát do týždňa, aj to už hrávame väčšinou iba na malé bránky, v majstrákoch však využívame skúsenosti, no dnes nám ten jeden hráč naozaj chýbal a v závere chýbali aj sily. Pred zápasom náš vedúci mužstva srandoval, že nám by na veľkom ihrisku v Kostolnom Seku stačilo odohrať zápas na šírku ihriska. Ak by nám ale nechýbali hráči kvôli dovolenkám a svadbe, bol by to určite zaujímavejší zápas. Naviac, do brány sa musel postaviť hráč Marián Maslag,“ hovorí T. Šmida, ktorý má v porovnaní s niektorými hráčmi šurianskej juniorky aj o 33 rokov viac a ktorý si musel v teplom počasí rozložiť sily, ako deň predtým čerstvý olympijský víťaz v chôdzi na 50 km Matej Tóth z Nitry. Futbalový matuzalém T. Šmida má ale v kádri vlani bronzového tímu hodných nasledovníkov, veď napríklad Imrich Tamašek má 48 rokov, Ján Ujvári 47 či František Detven 43.

Nováčik súťaže juniori Šurian dosiahol teda v oboch domácich zápasoch úplne rovnaký výsledok 3:2, pričom všetky tri jeho góly dal opäť jeden hráč. Dokonca, tak ako Adrián Ölvecký proti Mani, tak aj Denis Mojko proti štúrovskému „béčku“ strelil prvé dva góly z hry a tretí z priameho kopu. Juniorka dosiahla obe domáce víťazstvá po jasnej územnej prevahe a aj úplne zaslúžene, no obidve iba najtesnejším rozdielom. Jednoducho, vidieť, že omladina si s koncovkou ešte nepotykala.

VII. LIGA MEVA OBFZ NOVÉ ZÁMKY - 3. kolo:

*ŠK Šurany jun. – MŠO Štúrovo B 3:2 (2:1)

Góly: 14., 36. a 77. D. Mojko – 8. a 82. Z. Kovács.

Hostia prišli iba desiati a bolo jasné, že celú ich útočnú činnosť bude mať na starosti takmer výlučne vlaňajší kráľ strelcov celej súťaže Z. Kovács. Šurianska omladina sa nasťahovala na polovicu súpera, no prvé varovanie nenechalo na seba dlho čakať a v 8.min poslal „Párkány“ do vedenia práve Z. Kovács. Aj v ďalšom priebehu domáci obliehali šestnástku súpera a zle postaveného „brankára“ Maslaga načal v 14.min utešenou strelou k žrdi D. Mojko 1:1. Ten istý hráč ešte pred prestávkou poslal svojich aj do vedenia a po obrátke sa čakalo, koľko toho ešte Štúrovčania v teplom počasí vydržia. Päť minút po obrátke však mal Z. Kovács na kopačke vyrovnanie, no v dobrej šanci tentoraz zaváhal. V 77.min zavŕšil z priameho kopu svoj hetrik D. Mojko (3:1) a zdalo sa byť rozhodnuté. Osem minút pred koncom však Z. Kovács znížil, vlani bronzová rezerva Štúrova ešte zdvihla hlavu a bila sa o vyrovnanie. Domáci však mali bežecky navrch a tri body si ustrážili.

ŠK JUN.: Letko – Výberči, Skačan, Jurík, Zeleňák, Timoránsky, Černák, A. Procháczka, D. Mojko, R. Tvrdoň, Turan (Michalko, Banás, Žigrai).

MŠO B: Maslag – Demeter, Urbán, Oravec, Tamašek, Šmida, F. Mûller, Preszelényi, Kollár, Z. Kovács.