Bez straty bodu Semerovo, Lipová, Zemné, Bánov a aj nováčik Podhájska B/Pozba - VI. LIGA MEVA

• Uverejnené nedeľa, 14. august 2016, 21:03
  • Prečítané: 2103x

vlkas - lipova 011V druhom kole sa hrali dva zápasy v sobotu, Lipová vyhrala vo Vlkase 0:2 a nováčik Podhájska B/Pozba musel doma otáčať nepriaznivý stav 1:2 s Mužlou, pričom víťazný gól na konečných 3:2 dal strelec Róbert Kovács až v nadstavenom čase. Práve dva stopercentné tímy Lipová a Podhájska B/Pozba sa najbližšie stretnú vo vzájomnom súboji na Lipovej, kde bude domácim chýbať úderný Norbert Mokráš, ktorý dostal na Vlkase červenú kartu.

V nedeľu potom hostilo Semerovo doma na hody Hul a po víťazstve 5:2 nielenže potvrdilo tri body dovezené v prvom kole, ale sa vďaka lepšiemu skóre dostalo na prvé miesto v súťaži. Pritom ešte v 64. minúte viedol Hul 1:2, no potom sa predviedla letná posila Tomáš Pristač, ktorá tromi gólmi v rade rozhodla zápas. Nervydrásajúci šláger videli diváci vo Svodíne, kde Zemné najskôr viedlo hetrikom Zoltána Sebestyénia v polčase 1:3, aby potom domáci vyrovnali a o víťazstve hostí rozhodol v 73. minúte Marcel Gašparík ml. Bánov hral opäť na vlastnom trávniku, aj s Černíkom vyhral na nulu (3:0), no jeho hráč opäť zahodil pokutový kop. V žitavskom derby zostali body podľa očakávania v Úľanoch, keď gólom do šatne spečatil víťazstvo 2:0 nad Michalom čerstvý hrajúci prezident Lokomotívy Andrej Sádovský. Rastislavice iba pokračujú v trende z vlaňajška, doma opäť nevyhrali a po remíze 2:2 si bod vezie Mojzesovo, ktoré ešte štvrťhodinku pred koncom dokonca viedlo 1:2. V malom derby viedla Trávnica v Dolnom Ohaji po premenenej penalte hrajúceho trénera Martina Macha po necelej hodine hry 1:3, aby expiatoligista potom už iba znížil a na prvé body v „okrese“ tak stále iba čaká. Bez straty čo i len bodu sú po dvoch kolách teda Semerovo, Lipová, Zemné, Bánov a aj nováčik Podhájska B/Pozba. V prvých dvoch zápasoch zatiaľ nezabodovali Michal, Vlkas, spomínaný Dolný Ohaj, Černík a aj Svodín. Parádne sa rozbehla aj súťaž o korunu kráľa okresných strelcov a nechýbali ani hetrikoví hrdinovia.

VI. LIGA MEVA OBFZ NOVÉ ZÁMKY - 2. kolo:

*Podhájska B/Pozba – Mužla 3:2 (1:2)

Góly: 33. Rom. Kovács, 56. vlastný (A. Zalaba), 90.+ Rób. Kovács – 11. Cs. Pathó, 38. N. Csonka.

*ŠK Vlkas – OŠK Lipová 0:2 (0:1)

Góly: 20. P. Poláček, 69. N. Mokráš.

ČK: 90. N. Mokráš.

*Bánov – Černík 3:0 (2:0)

Góly: 24. a 45. M. Šimunek, 60. J. Bobák.

*Semerovo – Hul 5:2 (1:1)

Góly: 65., 74. a 76. T. Pristač, 14. a 77. D. Hagan – 44. J. Brezanský, 51. M. Orosi (11 m).

ľany – Michal 2:0 (2:0)

Góly: 16. S. Supek, 44. A. Sádovský.

*Rastislavice – Mojzesovo 2:2 (1:0)

Góly: 27. J. Arpáš, 73. T. Almaši – 50. M. Jesenič, 59. F. Teplan.

*Svodín – Zemné 3:4 (1:3)

Góly: 16. K. Szombat, 53. B. Bubloš, 67. K. Petrovič – 7., 30. a 45. Z. Sebestyéni, 73. M. Gašparík ml.

*Dolný Ohaj – Trávnica 2:3 (0:1)

Góly: 52. P. Palacka, 86. M. Ferus – 44. H. Blaško, 49. R. Chovanec, 57. M. Mach (11 m).

NAJLEPŠÍ STRELCI PO 2. KOLE:

4 – Zoltán Sebestyéni (ZEMNÉ), Tomáš Pristač (Semerovo), 3 – Daniel Dobrý (ZEMNÉ), Róbert Kovács (PODHÁJSKA B), 2 – Ľubor Mrva (LIPOVÁ), Nikolas Csonka (MUŽLA), Daniel Hagan (SEMEROVO), Norbert Mokráš (LIPOVÁ), Jaroslav Bobák, Marek Šimunek (obaja BÁNOV).

(MD)

Na snímke:

Zo zápasu 2. kola Vlkas – Lipová (0:2) s loptou v modrom kapitán domácich Tomáš Slovák, za ním Norbert Mokráš. Foto md

Čoskoro prinesieme návrat k štvrtoligovému okresnému derby Palárikovo – Dvory (0:0).