PREDSTAVUJEME VÍŤAZOV: PRÍPRAVKA ŠTÚROVA B – O okresnom titule rozhodol až penaltový rozstrel

• Uverejnené nedeľa, 03. júl 2016, 14:05
  • Prečítané: 1511x

1šturovo pripp 111

MŠO Štúrovo B U12 – ťaz ligy prípraviek KornÉla Salátu 2015/16

Štvrtú ligu mladších žiakov U12 ObFZ Nové Zámky, ktorá sa hrá ako Liga prípraviek Kornéla Salátu, vyhrala prípravka Štúrova B pred Tvrdošovcami, tretie skončili Šurany a štvrtý bol Veľký Kýr. Rozhodol o tom finálový turnaj, ktorý sa hral práve v mestečku na Dunaji a na ktorý postúpili prvé dva tímy z dvoch osemčlenných základných skupín dlhodobej súťaže v Novozámockom okrese.

Štúrovské nádeje skončili v základnej B skupine druhé o bod za Tvrdošovcami, no v semifinálovom zápase finálového turnaja porazili víťaza A skupiny Šurany presvedčivo 7:0 (v druhom semifinále zdolali Tvrdošovce Veľký Kýr 2:1). Očakávaný finálový zápas Štúrovo B – Tvrdošovce skončil bezgólovou remízou a o zisku okresného titulu tak musel rozhodnúť penaltový rozstrel, ktorý vyhrali Štúrovčania 2:0. Na otázky odpovedal tréner prípravky MŠO Štúrovo B U12 Norbert Tácsik, inak hráč štvrtoligového Štúrova.

*Aký bol finálový zápas s Tvrdošovcami, ktorý ste vyhrali až v penaltovom rozstrele?

Bol to vyrovnaný zápas, o niečo viac šanci však mali naši chlapci. Tvrdošovčania hrozili najmä z protiútokov, pričom obaja brankári predviedli viacero výborných zákrokov. Rozstrel sme pritom začali zle, keď sme nepremenili prvú penaltu, potom ale chytil náš brankár dva pokutové kopy, my sme dva premenili a stali sa víťazmi.

*Aké emócie bolo cítiť z vašich chlapcov v spomínanom rozhodujúcom zápase sezóny?

Emócie boli naozaj veľké, nervozitu bolo cítiť najmä v prvom polčase, ktorý bol z našej strany o niečo slabší. V polčasovej prestávke bolo na každom hráčovi vidieť, že chce víťazstvo, čo sa aj odzrkadlilo na výkone v druhom polčase. V ňom sme hrali oveľa lepšie, ale skórovať sa nám i tak nepodarilo.

*V základnej B skupine skončilo Štúrovo jeden bod za Tvrdošovcami. Verili ste svojmu tímu v samotnom finálovom zápase?

Môžem povedať, že som chlapcom veril na sto %. Viem, čo v nich je, i to, že keď zo seba vydali maximum, dokázali poraziť v súťaži každého.

*Ako teda hodnotíte celú sezónu?

Sezónu hodnotím pozitívne. Jeseň sme nemali zlú, ale prehrali sme v nej dva zápasy. Na jarnú časť sme sa pripravili lepšie a neprehrali sme už ani raz.

*Čo vás najviac potešilo?

Potešil ma najmä dobrý kolektív. Ako začínajúci tréner som pri družstve len jeden rok, ale teší ma prístup chlapcov v tréningoch aj zápasoch. Pozitívne vidím aj spoluprácu s trénermi Jánom Ujvárim a Gabrielom Molnárom.

*Je niečo, čo by ste s odstupom času robili inak?

Asi nič. Všetko sa totiž stalo tak, ako by som si to pred sezónou prial.

*Čo vás najviac motivuje v práci s najmenšími adeptmi futbalu?

Čiastočne ma motivuje môj otec, ktorý bol tiež trénerom, no motivujú ma samotní chlapci, na ktorých vidieť túžbu hrať futbal a chcenie sa tréning čo tréning zlepšovať. Chcem odovzdávať svoje skúsenosti týmto deťom a tiež sa posúvať ako tréner.

ZASLÚŽILI SA O TITUL:

Zoárd Dominik Rychel – Dániel Bondor, Barnabás Rajcsó, Kristóf Fodor, Péter Rudas, Ádám Zács, Máté Molnár, Adrián Varga, Zoran Ivanics, Noel Čák, Tomáš Stríž, Szabolcs Kremmer, Marek Morovian, Dominik Szabo, tréner Norbert Tácsik.

(MD)

Na úvodnej snímke:

Prípravka MŠO Štúrovo B – majster IV. ligy mladších žiakov U12 ObFZ Nové Zámky 2015/16. Foto Peter Bódi