Je dobojované. Rastislavice uspeli vonku, oslabené Čechy nie a musia čakať - KONIEC SEZÓNY 2015/16

• Uverejnené nedeľa, 12. jún 2016, 21:23
  • Prečítané: 1757x

a-lipova - salka  2Víkendové 30. kolo dalo bodku za sezónou 2015/16. Postupujúca Salka hladko zdolala zostupujúci Veľký Kýr, druhý Michal dokázal zvíťaziť v Mojzesove a Svodín odchádzal po zmierlivom výsledku z Černíka. Rozbehnutý Vlkas nezastavila ani Lipová, zato Rastislavice si viezli všetky body z Úľan, ktoré stratili na jar doma vôbec prvé body. Zemné otočilo zápas v Semerove a nakoniec vysoko zvíťazilo a Hulania pokorili o dvoch hráčov oslabené Čechy až gólom päť minút pred koncom. Počet vypadávajúcich bude známy v najbližších dňoch. Trávnica na zápas do Mužle nešla. Kráľom okresných strelcov sa stal Miroslav Macek, hoci posledný zápas jeho Trávnica ani neodohrala.

VI. LIGA OBFZ NOVÉ ZÁMKY - 30. kolo:

*Salka – Veľký Kýr 3:0 (1:0), Štugel 2, G. Tóth (11 m).

Pre oboch to bola rozlúčka so šiestou ligou, no kým oslavujúca Salka postupuje do „kraja“, expiatoligový Veľký Kýr vypadáva do siedmej ligy. Favorita poslal do vedenia v 10.min Štugel, no v ďalších minútach si dal Géci väčší pozor. Druhýkrát ho prekonal až v 63.min opäť Štugel. K slovu sa dostal aj strelec G. Tóth, ktorý mal posledné slovo dve minúty pred koncom z pokutového kopu.

*Mojzesovo – Michal 1:2 (0:2), M. Hoppan – Patkolo, Supek.

Po sobotňajšej remíze Svodína už Michal o striebornú priečku prísť nemohol a tak sa čakalo, či si Mojzesovo udrží jarnú domácu bilanciu bez straty bodu. Lenže po väčšinu zápasu boli aktívnejší hostia, ktorých však v úvode vychytal Buranský. V 24.min ale po nedorozumení obrany už poslal Patkolo Michalčanov do vedenia a v 42.min prišla z kopačky Supeka aj poistka – 0:2. Aj úvod druhého polčasu domáci prespali a iniciatívu prevzali až po hodine hry, no L. Mikulcovi chytil Martinik penaltu. Mojzesovo sa dočkalo až päť minút pred koncom, keď aspoň znížil M. Hoppan.

*Vlkas – Lipová 3:0 (1:0), Polák, Marián Slovák, Máčovský.

Keďže Vlkas vyhral šesťbodový zápas v Rastislaviciach, v poslednom kole sa mu dýchalo oveľa lepšie. Vo svižnom zápase začali lepšie hostia, ktorí domácich aj zatlačili, no bez gólového efektu. Vlkas sa postupne rozbehol a v 40.min strelil jeho prvý gól dorážkou Polák. Po prestávke už mali viac z hry domáci, ktorí pridali ešte dva góly.

ľany – Rastislavice 2:4 (1:3), Kusý, Merva – Almaši 2 (1. z 11 m), P. Vida 2 (2. z 11 m).

Predposledné Rastislavice mali ešte teoretickú šancu skončiť tretie od konca, no v Úľanoch potrebovali vyhrať. Domáci postavili dvoch brankárov do poľa, na lavičke mali iba jedného náhradníka a nakoniec dohrávali iba desiati. Hostia šli do vedenia v 16.min po Almašiho jedenástke, ktorá sa kopala za ruku a do prestávky mali Rastislavice výhodu pokutového kopu ešte raz, to, keď v 45.min zvyšoval P. Vida na 1:3. V 74.min bolo 1:4 a hostia odchádzali spokojní.

*Semerovo – Zemné 2:7 (2:3), Gubrica, Habrman – Sebestyéni 2, Dobrý 2, Gašparík, Kádár, Nagy.

Zemné sa už z konečného štvrtého miesta nemohlo pohnúť, zato domáce Semerovo ešte malo o čo hrať. A malo aj dobrý vstup a po góloch Gubricu a Habrmana aj viedlo 2:0. Postupom času sa však prejavovala väčšia kvalita hostí, ktorí otočili vývoj a na prestávku šli s jednogólovým náskokom. Ten po obrátke ešte narástol a Zemné si viezlo vysoké víťazstvo.

*Hul – Čechy 1:0 (0:0), Smiešny.

Kolo pred koncom boli Čechy stále v teoretickom ohrození a tak sa čakalo, či o svoj šiestoligový život ešte zabojujú. A veru bojovali ako o život, no doplatili na prílišnú nervozitu. V 37.min ich oslabil P. Solár, ktorý videl za minútu dve žlté karty za rečnenie a v 63.min sa čosi podobné stalo aj Zelovičovi. Aj v oslabení o dvoch hráčov držali Čechy bezgólový stav a v koncovke sa trápiaci domáci neboli schopní prekonať Nagya do posledných minút. Až päť minút pred koncom strelil hlavou po rohu jediný gól zápasu Smiešny.

*Černík – Svodín 1:1 (0:0), Lauro – Bubloš.

V sobotňajšej predohrávke nenastupovali súperi z hornej polovice tabuľky v najsilnejších zostavách, no šesťzápasová víťazná šnúra Svodína vzbudzovala rešpekt. Hralo sa obojstranne slušne, vo vyrovnanejšom prvom polčase gól nepadol. Do vedenia šli po brejku hostia, tábor ktorých rozjasal v 58.min Bubloš. Ich radosť však netrvala ani dve minúty, keď sa na dlhý výlet prakticky cez celé ihrisko vybral Lauro, ktorý aj prekonal inak spoľahlivého Rumana. V poslednej desaťminútovke mali domáci tri dobré šance, no Klein, Kuruc ani Soboňa už Rumana neprekonali.

*Mužla – Trávnica – nehralo sa.

Trávnica už v týždni pred zápasom oznámila, že do Mužle nevycestuje. Zápas bude – s najväčšou pravdepodobnosťou – skontumovaný v prospech Mužle v pomere 3:0.