Lipová pokorila lídra, Svodín už tretí, Vlkas a aj Mužla vezú body - BOLI SME NA: Lipová – Salka 2:1 +FOTO

• Uverejnené nedeľa, 22. máj 2016, 21:59
  • Prečítané: 1905x

alipova - salka 006V sobotňajšej predohrávke musel tretí Svodín doma otáčať zápas so Semerovom, v nedeľu potom Lipová pretrhla štvorzápasovú šnúru bez domáceho víťazstva a porazila prvú Salku, druhý Michal rozdrvil posledný Veľký Kýr a Zemné si poradilo s Úľanmi. Rastislavice zabodovali naplno s Černíkom a Trávnica dala na hody „päťku“ Mojzesovčanom. V avizovaných zápasoch „kto z koho“ rabovali prekvapujúco hostia – Mužla vyhrala v Huli a Vlkas v Čechách. Najlepší spomedzi okresných strelcov Gábor Tóth pokoril hranicu 30 gólov.

VI. LIGA OBFZ NOVÉ ZÁMKY - 27. kolo:

*OŠK Lipová – TJ Salka 2:1 (1:1), Mrva – G. Tóth (11 m), vlastný (Pasztorok).

OŠK: Pilek – Balogh, Poláček, Klimek, Dikasz, Holík, Mokráš, Stacho, Harmata, Opeta, Mrva (T. Mikulec).

TJ: Prohászka – Pasztorok, Balázs, Drppan, Horňan, T. Tóth, Štugel, Szivó, Gálik, Čizmár, G. Tóth (Csóka, Fodor).

Šiesta Lipová nevyhrala doma už štyri zápasy v rade a teraz narazila na lídra súťaže, ktorý je stále bližšie k vytúženému postupu. O niečo lepšie začali domáci, v 10.min sa dostal k zakončeniu z vnútra pokutového územia Holík, no Prohászka reflexívnym zákrokom vyrazil na roh. V 23.min poslal dlhý pas až do šestnástky Poláček, Stacho vyhral osobný súboj a povedľa gólmana Salky ponúkol loptu ako na podnose Mrvovi, pred ktorým bola už iba prázdna brána – 1.0. Lipová sa však z náskoku tešila iba päť minút, v 28. vyrovnal z penalty kanonier G. Tóth. Záver polčasu už patril hosťom, ktorí sa však do gólových šancí nedostávali. Na začiatku druhého dejstva už zase mali o čosi viac z hry domáci, v 60.min zlikvidoval Prohászka čistú šancu Opetovi, Mrvov gól neplatil pre ofsajd, Stachovej koncovke chýbali cm a Dikasz trafil brvno. O všetkom nakoniec rozhodla 85.min a vlastný gól Pasztorka, ktorý po dlhom nákope a nedorozumení hlavou preloboval vybiehajúceho Prohászku. Mrvov „špicák“ v závere gólman vyrazil na roh a pokusy hostí o brejkové úniky končili všetky v ofsajdovej pasci domácich. Lipová zdolala lídra o gól zaslúžene.

*Svodín – Semerovo 4:2 (0:2), Gubík 2, Petrovič, E. Barna – Kršák 2.

Po zarátaní kontumačného víťazstva sa Svodín v týždni vyhupol už na tretie miesto a v sobotňajšej predohrávke mal šancu postavenie si udržať. Lenže prvý polčas mu vôbec nevyšiel, čo oduševnene hrajúci Semerovčania využili na dvojgólový náskok. Do vedenia ich dostal v 14.min skúsený Kršák, ktorý dal v 23.min strelou z 30 m aj druhý gól, pričom pri absencii oboch brankárov Svodína sa do brány postavil hráč. Po obrátke však hosťom dochádzali sily, domáci v obrane pritvrdili a stále viac sa tlačili pred Mokráša. Góly však prišli až v poslednej 15-minútovke. V 76.min dal kontaktný gól Petrovič, hneď o minútu vyrovnal striedajúci Gubík, ktorý mal potom v 89.min aj posledné slovo gólom na konečných 4:2.

*Michal – Veľký Kýr 7:1 (1:0), B. Macek 3, Mikle 2, Bafrnec, Supek – J. Száraz.

V zápase mužstiev, ktoré na jar sprevádzajú problémy, boli favoritom domáci, ktorí stále figurujú na druhom mieste. Poslední Kýrania navyše prišli bez jediného náhradníka, no pomerne dlho sa držali statočne. Domácich poslal do vedenia v 19.min B. Macek, no potom až do prestávky obrana hostí odolávala. V 63.min bolo 3:0, Veľký Kýr potom síce znížil J. Szárazom, no v posledných 20 minútach dal Michal ešte štyri góly a zaznamenal vysoké víťazstvo.

*Zemné – Úľany 3:1 (2:0), Vanya, Kádár, Gašparík (11 m) – M. Ferus.

Zemné si potrebovalo napraviť reputáciu po trojgólovej prehre vo Vlkase, kým v odvetách vonku neškodné Úľany sa pri Váhu pokúšali vôbec o prvé jarné plusové body. Po vyrovnanom úvode postupne preberali iniciatívu domáci a Vanya v 21.min otvoril účet po priamom kope strelou pod brvno. V 42.min ušiel Kádár a na prestávku sa išlo za stavu 2:0. V 56.min sa pískala po faule na Dobrého jedenástka, ktorú Gašparík premenil. Úľany sa úplne nezložili, M. Ferus znížil a v závere mohli dať aj kontaktný gól, no dve dobré šance nepremenili. Zemné podržal brankár Szalai.

*Rastislavice – Černík 2:0 (0:0), Krajčír, Juhás.

Predposledné Rastislavice potrebovali body ako soľ a proti piatemu Černíku museli myslieť jedine na víťazstvo. Hostia nastúpili v oklieštenej zostave, viackrát ich však podržal brankár Borot a väčšinu času to bola vzácne vyrovnaná partia. Domáci sa predsa len dočkali po hodine hry, keď o zisku troch bodov rozhodli striedajúci hráči. Skóre otvoril v 69.min po trme-vrme Krajčír, aby v 76. spečatil výsledok Juhás.

*Trávnica – Mojzesovo 5:0 (2:0), Chovanec 2, Mach (11 m), Macek, Šebík.

Desiate Mojzesovo zaostávalo za domácou Trávnicou iba o dve priečky a dva body, no favorit tohto hodového zápasu bol jasný. Domáci aj začali lepšie, keď už v 10.min premenil pokutový kop Mach a v 25. zvýšil hlavou navrátilec Chovanec – 2:0. Do prestávky sa už skóre nemenilo, pretože hostí viackrát podržal výborný Buranský v bráne. Po obrátke tempo upadlo, hostia väčšinou nakopávali lopty a góly prišli až v poslednej štvrťhodinke – všetky tri do siete Mojzesova.

*Hul – Mužla 2:3 (0:1), Orosi, Brezanský – vlastný (Brezanský), Lampert, Kianek.

V súboji mužstiev z dolnej polovice tabuľky sa čakal zápas „kto z koho“, pretože obom rivalom nejaké body k definitíve ešte chýbali. Domáci začali nešťastne, pretože po prvej akcii Mužle si dal kapitán Brezanský vlastný gól. Ten ovplyvnil ďalší priebeh a hoci mal Hul prevahu, po prestávke dostal ďalšie dva tvrdé údery. V 51.min od Lamperta a hneď o dve minúty skončil v sieti Dufeka aj Kianekov center – 0:3. Potom už Hulania iba naháňali zajaca za chvost, dve z množstva šancí síce premenili (v 66. a 77.min), no aspoň vyrovnať sa im už nepodarilo a Mužla vezie zlaté body.

*Čechy – Vlkas 0:1 (0:0), Tvrdoň.

V stretnutí ohrozených tabuľkových susedov dávali doterajšie jarné výsledky väčšie šance hosťom, lenže pre Češanov to bola jedna z posledných možností pokúsiť sa o vôbec prvé jarné víťazstvo. Domáci však nemali potrebné nasadenie, a keďže ani Vlkas nepodal oslnivý výkon, hral sa slabý futbal prakticky bez vypracovaných šancí. Najmä v prvom polčase bolo obojstranne veľa nepresností a po zmene strán bolo jasné, že to je zápas o jednom góle. Ten sa nakoniec podarilo streliť v 69.min po trme-vrme Tvrdoňovi a Vlkas vezie drahocenné body.