Na jar stopercentná Podhájska B/Pozba víťazne aj v šlágri na „Máni“ - BOLI SME NA VII. LIGE +FOTO

• Uverejnené sobota, 14. máj 2016, 15:36
  • Prečítané: 1959x

a-mana - pozba 022V novozámockej „dvojke“ sa sústredila pozornosť do Mane, kde hrala prvá Podhájska B/Pozba. V sobotu predpoludním to mal byť v Mani pôvodne zápas roka siedmej ligy, lenže víťazi jesennej časti Maňania ostatné dve stretnutia prehrali – v Gbelciach 2:1 a doma s Koltou 0:2 – návrat do „okresu“ sa im vymkol z rúk a sobotňajšiemu duelu tretieho s prvým tak zostal prívlastok „iba“ šláger kola.

V hre o siedmoligový titul malo štyri kolá pred koncom najlepšiu pozíciu „béčko“ Podhájskej/Pozby, ktoré prichádzalo na spomínaný šláger 23. kola so štvorbodovým náskokom a tradične aj s niekoľkými áčkarmi v zostave. Domáci mali pred lídrom rešpekt, veď posilnení „Pozbani“ nastupovali ako jarný suverén, ktorý v predchádzajúcich deviatich zápasoch odvetnej časti nestratil jediný bod.

VII. LIGA OBFZ NOVÉ ZÁMKY - 23. kolo:

*OFK MaŇa – ŠK Termál Podhájska B/Pozba 2:3 (0:2), Klobučník, Vašíček – Rom. Kovács, Nagy, Rób. Kovács.

OFK: Gubric – Pinter, Mjuller, Ďuráč, Bako, Klobučník, Vašíček, Bujalko, Lang, Bock, Miček (Baranec, Sádovský, Machyniak).

ŠK TERMÁL: Slabý – Bartek, E. Molnár, Sárközi, Lipták, Bagala, Jahôdka, P. Nagy, T. Krnčan, Rób. Kovács, Rom. Kovács (Ševčík, Cvik).

Tak, ako dobre hostia odštartovali prvý polčas, tak zle začali ten druhý a skoro sa im to vypomstilo. V úvodnej štvrťhodine sa tlačili čoraz viac pred bránu domácich, čo vyjadrili gólom svojho najlepšieho strelca Rom. Kovácsa v 16.min. V 22.min sa prvýkrát predviedol brankár Mane Gubric, ktorý chytil Liptákovi čistý gól. Na opačnej strane mohol vyrovnať Miček, no v 28.min zvýšil na 0:2 P. Nagy. Maňania nevyužili ani svoju druhú šancu, keď tesne pred prestávkou zahodil tutovku Bock. Tri minúty po nej už ale trafil šibenicu Klobučník a kontaktný gól postavil domácich na nohy. Lenže potom nepotrestal pochybenie E. Molnára domáci Miček, ktorý mal na kopačke opäť vyrovnávajúci gól. Hostia strácali pôdu pod nohami, po góle Vašíčka v 67.min už bolo vyrovnané (2:2) a črtala sa dráma. Líder sa potom predsa len spamätal, no úradovať zase začal domáci gólman, ktorý bravúrne vyrazil tečovaný priamy kop a vzápätí aj gólovú hlavičku Rób. Kovácsa. To už bolo na ihrisku nervozity viac ako dosť, často sa nehralo a rozhodca nemal zápas pod kontrolou. O osude šlágra nakoniec rozhodol 12 minút pred koncom po trme-vrme Rób. Kovács, a keďže domáci Bock potom nepremenil ani svoju druhú dobrú šancu, pozbanský sokol vezie všetky body aj z Mane.

*Do konca súťaže zostávajú už iba tri kolá a najbližšie má Podhájska B doma v Pozbe za súpera Jasovú, potom hrá v Tvrdošovciach s tamojším „béčkom“ a v poslednom kole hostí Strekov. Po víťazstve v Mani nasvedčuje všetko tomu, že jarný suverén Podhájska B/Pozba titul v „dvojke“ získa, no či bude môcť aj postúpiť do „okresu“ bude závisieť od toho, či z piatej ligy vypadne, alebo nie „áčko“ Podhájskej. To má v posledných piatich kolách veľmi priaznivé vyžrebovanie a stratiť by už nemuselo ani bod, no rozhodujúci bude počet vypadávajúcich. A v prípade, že „Pozbani“ postúpiť naozaj nebudú môcť, cesta sa otvorí – s najväčšou pravdepodobnosťou - pre Koltu.