Kolta prekvapila víťazstvom v Mani, Podhájska B/Pozba je už v minitrháku - VII. LIGA OBFZ

• Uverejnené pondelok, 09. máj 2016, 09:11
  • Prečítané: 1058x

kolta 1Boj o postup do najvyššej oblastnej súťaže pokračuje a vo víkendovom 22. kole siedmej ligy sa najväčšia pozornosť sústredila do Pozby a Mane. Na týchto dvoch futbalových adresách totiž na seba narazili prvé štyri mužstvá súťaže, ktoré sú stále v hre o titul. V nedeľu hral prvý s tretím a druhý so štvrtým.

V Pozbe hrá svoje domáce zápasy aktuálny líder novozámockej „dvojky“ Podhájska B/Pozba, ktorý hostil v šlágri kola tretie „béčko“ Štúrova. V ďalšom ťaháku privítala druhá Maňa štvrtú Koltu.

Prekvapenie kola

Stretnutie Maňa – Kolta (0:2) sa hralo predpoludním a po nečakanom víťazstve hosťujúcej Kolty sa postupové karty ešte viac premiešali. Kolťania sa nielenže dostali o skóre pred Maňu, ale majú aj lepšie vzájomné zápasy, keď rovnakým výsledkom 2:0 vyhrali aj na jeseň doma. „Hráči Kolty chceli asi viac ako my a v zápase aj viac dreli. Kolta vyhrala zaslúžene,“ hovoril otvorene po domácej prehre 0:2 hrajúci prezident OFK Maňa Pavol Gubric, ktorý je brankárom mužstva. Za bezgólového stavu nepremenil v úvode zápasu črtajúcu sa šancu domáci Filip Vašíček, ktorý posilnil Maňu len v zime. „Nedáš – dostaneš“ opäť raz platilo a v 18. minúte rozjasal tábor hostí Štefan Kopáč, ktorý po úniku prekonal práve Pavla Gubrica. A keď dvadsať minút pred koncom poistil náskok Kolty gólom na 0:2 po vypracovanej akcii do odkrytej brány Peter Ondrejka, ktorého uvoľnil striedajúci Tomáš Kelemen, prekvapenie kola bolo na svete. Zaujímavosťou je, že autor druhého gólu Kolty je odchovancom Jupie Podlavice Badín, ešte stále žije v Banskej Bystrici a do Kolty dochádza na víkendy.

„Situáciu už nemáme vo svojich rukách“

Víťaz jesennej časti Maňa teda prehral druhý zápas za sebou, no zbrane úplne neskladá. „Situáciu už nemáme vo svojich rukách, no v budúcom kole máme doma „béčko“ Podhájskej, proti ktorému budeme chcieť podať lepší výkon,“ netajil P. Gubric.

Lepšie sa po zápase tentokrát hovorilo prezidentovi víťazného OFK Kolta Milošovi Martišekovi. „Hlavne v prvom polčase sme hrali veľmi dobre a mužstvo si víťazstvo zaslúžilo. Inak, oslávilo ho na Huli u nášho trénera Antona Valíčeka, ktorý práve v nedeľu oslavoval 62. narodeniny.“

Kolta má dobré vyžrebovanie

Zamotanú situáciu v boji o postup z „dvojky“ dokresľujú aj ostatné dva výsledky Kolty, ktorá v predchádzajúcom kole prehrala doma s Podhájskou B/Pozbou (1:2) a teraz vyhrala na ihrisku druhej Mane. Pritom Kolta má v posledných štyroch kolách pomerne dobré vyžrebovanie, keď okrem dvoch domácich zápasov (Tvrdošovce B a Bruty) hrá ešte u dvoch aktuálne posledných (v Náne a v Andovciach). „O to viac nás teraz mrzí prehra s „béčkom“ Podhájskej, no zopakujem to ešte raz, bol to remízový zápas a pokutový kop, z ktorého sme dostali rozhodujúci gól na 1:2 desať minút pred koncom, bol veľmi diskutabilný...,“ mal ešte aj po týždni ťažké srdce na hlavného arbitra bývalý dlhoročný hráč Kolty M. Martišek.

Postupová zápletka pokračuje

V zápase Podhájska B/Pozba – Štúrovo B (2:0) využil podľa očakávania výhodu domáceho prostredia líder tabuľky – a keďže Maňa vyšla doma úplne naprázdno – „béčko“ Podhájskej sa dostalo štyri kolá pred koncom do štvorbodového minitrháku. Na Pozbe si proti Štúrovčanom pomohli aj hráčmi z „áčka“ a hostí načal v 19. minúte práve vyhlásený piatoligový kanonier Peter Nagy. Poisťovací gól však potom dlho neprichádzal, až dvanásť minút pred koncom zvýšil na konečných 2:0 Róbert Kovács. O postupujúcom nie je teda ani zďaleka rozhodnuté. Pozornosť sa najbližšie sústredí opäť do Mane, kde hrá túto sobotu o 11. hodine v šlágri kola prvá Podhájska B/Pozba. Ak by „béčko“ piatoligistu zobralo opäť všetky body, postup do šiestej ligy by mu už – s najväčšou pravdepodobnosťou – mohol prekaziť paradoxne iba zostup vlastného A tímu z piatej ligy východ.

NAJLEPŠÍ STRELCI PO 22. KOLE:

28 gólov – Roman Kovács (PODHÁJSKA B/POZBA), 24 – Róbert Kovács (PODHÁJSKA B/POZBA), 22 - Zoltán Kovács (ŠTÚROVO B), 21 – Štefan Csabai (TVRDOŠOVCE B), 19 - Michal Melišek (RADAVA), 16 – Matúš Klobučník (MAŇA), 15 – Lukáš Bock (MAŇA), 14 - René Dolák (GBELCE), 13 – Krisztián Balogh (TVRDOŠOVCE B), Marián Maslag (ŠTÚROVO B), Adrián Barus (GBELCE).

(MD)

Na úvodnej snímke:

Mužstvo Kolty sa po víťazstve v Mani zastavilo na Huli, najskôr na oslavách narodenín u svojho trénera Antona Valíčeka, potom aj na futbale Hul – Vlkas. Foto mp