Ojoj „Fíšani“ pokorili prvého, Čechy ani Lipová doma opäť nevyhrali, Kýr sa potápa

• Uverejnené nedeľa, 08. máj 2016, 21:42
  • Prečítané: 1879x

trávnica - hul 014V druhú májovú nedeľu sa hralo 25. kolo najvyššej oblastnej súťaže a do konca tohto ročníka zostáva už iba päť kôl. Prvá Salka okúsila jarnú ofenzívnu silu Trávnice, keď jej brankár Prohászka dostal až päť gólov. Michalčania sa zmobilizovali proti Semerovu a vyhrali 4:1. Zemné deklasovalo Mojzesovčanov a Svodín vrátil Lipovej požičané z jesene. Čechy – ako jediné – na jar nevyhrali ani v 10. zápase a po slabom futbale bral všetky body Černík. Mužla si poradila s Úľanmi a Hul v susedskom derby s Vlkasom. V zápase posledných utŕžil Veľký Kýr debakel v Rastislaviciach a zostal mu čierny Peter. Ani zďaleka nie je stále ešte rozhodnuté ani v súboji o korunu najlepšieho strelca „okresu“.

VI. LIGA OBFZ NOVÉ ZÁMKY - 25. kolo:

*Trávnica – Salka 5:2 (4:1), Závodský 2, Mach 2 (1. z 11 m), A. Gašparík – Csóka, G. Tóth (11 m).

Po jeseni predposledná Trávnica je šťukou jari, lenže teraz narazila na Salku, ktorá už celkom hlasno klope na dvere krajskej súťaže a ani na „Fíš“ neprišli jej hráči na výlet. A veru aj začali lepšie a už v 3.min otvoril účet Csóka – 0:1. Domáci sa ale rýchlo otriasli a Závodský volejom vyrovnal. Obrat dokonal dvoma gólmi Mach (3:1) a polčas uzavrel v 43.min parádnou šibenicou z priameho kopu Gašparík. Aj v úvode druhého polčasu mali optickú prevahu kondične dobre pripravení hostia a ich strelec G. Tóth z penalty znížil na 4:2, lenže kontaktný gól už neprišiel. Salka však stále žila, druhá žltá karta Štugela v 78.min ju ale pribrzdila a gól Závodského štyri minúty pred koncom definitívne rozhodol o víťazstve Trávničanov.

*Michal n/Ž – Semerovo 4:1 (1:0), Patkolo 2, Mikle 2 – Kršák.

Otázkou bolo, v akom rozpoložení nastúpia Michalčania, ktorí ostatné dva zápasy prehrali so skóre 4:9. Do vedenia ich poslal v 13.min Patkolo, no väčšinou to bol medzišestnástkový futbal. Hostia sa potom snažili o vyrovnanie a miestami mali o čosi viac z hry. Vyrovnať sa podarilo z priameho kopu 10 minút po obrátke Kršákovi, ale vzápätí trafil Mikle – 2:1. V 74.min bol vylúčený domáci Brezovský a Semerovo vycítilo ešte šancu. Stále viac sa tlačilo dopredu, čím sa zase vytváral priestor na brejky pre Michalčanov, ktorí z nich aj vyťažili ďalšie dva góly.

*Zemné – Mojzesovo 7:0 (2:0), Cs. Szabó 3, M. Gašparík 2, Já. Salay, Dobrý.

Domáci potrebovali ukončiť trojzápasovú minisériu bez víťazstva a podarilo sa im to dokonale. Naopak, hostia prišli v oklieštenej zostave a tak vyzeral aj ich odpor v závere zápasu, keď do siete Buranského padal jeden gól za druhým. Za stavu 2:0 si loptu na pokutový kop postavil brankár Zemného Szalai, no prestrelil bránu. V poslednej štvrťhodine hry dali domáci až päť gólov, najkrajší padol po spolupráci „futsalistov“ Kosztolányiho a Gašparíka „na slepo“.

*Lipová – Svodín 2:3 (0:2), Stacho, Mokráš - Nothart 2, E. Barna.

V predchádzajúcich troch domácich zápasoch získala Lipová iba dva body a ani so Svodínom nezačala dobre. Už v 7.min dostal červenú kartu za stiahnutie Dikasz a hoci následný pokutový kop jarný kanonier Svodínčanov Nothart nepremenil, v 17. už využil početnú výhodu a Pileka po brejku prekonal. Neprešlo ani päť minút a Nothart pridal aj poistku. V 65.min svietilo dokonca 0:3 a až potom trafili domáci Stachom. V 72.min dal Mokráš kontaktný gól a Lipová tlačila aj v oslabení, no vyrovnať sa jej už nepodarilo. Svodín vrátil Lipovej prehru z jesene.

*ČechyČerník 0:1 (0:0), A. Šebík.

V predošlom kole Čechy nenastúpili na majstrovský zápas v Salke, preto bolo otázne, v akom rozpoložení budú hrať proti Černíku, ktorý neprišiel tiež v najsilnejšom zložení. Keď sa už zdalo, že gól v obojstranne slabom zápase nepadne, 14 minút pred koncom si loptu postavil na priamy kop sviatočný strelec hostí A. Šebík, ktorý sa vrátil do základnej zostavy po troch zápasoch a utešenou strelou k žrdi strhol víťazstvo na stranu Černíka.

*Mužla – Úľany 2:0 (1:0), Rigó, Kianek.

Pre Mužlu to bol ďalší existenčný zápas a na vlastnom ihrisku potrebovala jedine trojbodový zápis. Na to však bolo treba streliť gól a ten dlho neprichádzal. A keď sa už zdalo, že v prvom polčase ani nepadne, v 44.min poslal Pathó lobovaný pas za obranu a Rigó obišiel aj brankára – 1:0. V 74.min sa potom 17-ročný Márton prekľučkoval a posadil loptu na hlavu 45-ročného hrajúceho trénera Kianeka, ktorý zvýšil na 2:0. Hostia boli niekoľkokrát nebezpeční, no prekonať Deméndiho sa im nepodarilo.

*Hul – Vlkas 2:0 (1:0), M. Černák, Lontoš.

Rivalov z dolnej polovice tabuľky delili už iba štyri body a v susedskom derby potrebovali bodovať obaja. V dobrom zápase si rivali veľa šancí nevypracovali, no vo výbornej kulise sa bolo na čo pozerať. Domácich poslal do vedenia v 25.min po trme-vrme M. Černák, potom bola hra dlho vzácne vyrovnaná a definitíva padla až desať minút pred koncom, keď dobrý center dorazil do siete Lontoš. Na derby prišlo vyše 300 divákov a nechýbalo ani kompletné mužstvo Kolty, ktoré vyhralo dopoludnia zápas v Mani a na Huli sa zastavilo na oslavách 62. narodenín svojho trénera Antona Valíčeka.

*Rastislavice – Veľký Kýr 9:1 (6:0), Almaši 3 (2. z 11 m), T. Lábsky 2, P. Lábsky, Arpáš, M. Kuric, vlastný (Bubla) – Csepedi.

V šesťbodovom malom derby „cez chotár“ hostil predposledný tím posledného a po jasnom priebehu zostal čierny Peter Kýranom, ktorí ako tak žili iba v úvodných minútach. Prvé dve šance domáci P. Vida ešte nevyužil, keď si však v 8.min dal Bubla po rohu vlastný gól Rastislavčania sa upokojili a prišli aj góly. Hostia sa postupne úplne rozpadli a prehrať mohli aj vyšším rozdielom.

ZOSTAVA 25. KOLA:

K. Deméndi (Mužla) – Cs. Szabó (Zemné), M. Gavroň (Mužla), Š. Mikle (Michal), M. Mach (Trávnica), D. Stacho (Lipová), T. Slovák (Vlkas), M. Lontoš (Hul), A. Chomiščák (Černík), T. Almaši (Rastislavice), M. Nothart (Svodín).

NAJLEPŠÍ STRELCI PO 25. KOLE:

28 - Miroslav Macek (TRÁVNICA), 27 – Gábor Tóth (SALKA), 19 - Tomáš Árendás (SVODÍN), 17 - Michael Nothart (SVODÍN), 16 - Tomáš Bagala (SEMEROVO), 14 - Daniel Dobrý (ZEMNÉ), Andrej Sádovský (ÚĽANY), Peter Valkovič (MICHAL), 13 – Tomáš Almaši (RASTISLAVICE), Ľubor Mrva (LIPOVÁ), Gabriel Dajcs (SALKA), Zoltán Sebestyéni (ZEMNÉ), 12 – Samuel Supek (ÚĽANY), Boris Macek (HUL/MICHAL).

(MD)

Na úvodnej snímke:

Trávničania ukázali svoju jarnú ofenzívnu silu aj lídrovi súťaže zo Salky a domov ho poslali s vysokou prehrou 5:2. Foto md