Štyri víťazstvá hostí, Salka v šesťbodovom trháku, už iba Čechy na jar nevyhrali - VI. LIGA OBFZ NZ +FOTO

• Uverejnené nedeľa, 24. apríl 2016, 21:29
  • Prečítané: 2229x

cernik - salka 0-2 005V 23. kole najvyššej oblastnej súťaže sťažoval futbalistom v nedeľu život vytrvalý vietor, no i tak padlo rekordne veľa gólov, pričom neskóroval iba Vlkas. V šlágri kola vyhrala Salka v Zemnom a keďže druhý Michal prehral hokejovo 6:4 v Rastislaviciach, líder sa dostal už do šesťbodového trháku. Trávnica pretrhla doma proti Svodínu trojzápasovú šnúru bez víťazstva, čo sa – naopak – nepodarilo Lipovčanom, ktorí sklamali so Semerovom (3:4). Na vlastnom ihrisku nezaváhali Úľany proti Vlkasu, ktorý je opäť posledný a vyhrala už aj Mužla. Z posledného miesta sa odlepil Veľký Kýr, ktorý dokázal zvíťaziť v Čechách. Kolo prinieslo až štyri víťazstvá hostí. Súboj o korunu kráľa strelcov pokračuje, G. Tóth dal jeden gól, M. Macek dva a ešte zahodil penaltu.

VI. LIGA OBFZ NOVÉ ZÁMKY - 23. kolo:

*Zemné – Salka 1:2 (0:0), Sebestyéni – G. Tóth, Flekáč.

Pri Váhu hostil tretí prvého, tak sa čakal dobrý futbal. Zemné malo viac z hry, no hostia sa predviedli, ako veľmi efektívne mužstvo. V prvom dejstve mal dobrú šancu Dobrý, no gól z toho nebol. Sebestyéni potom síce sieť napol, gól však neplatil pre ofsajd. Po prestávke šli domáci predsa len do vedenia zásluhou Sebestyénia, no v 67.min vyrovnal šťastnou dorážkou G. Tóth – 1:1. O všetkom nakoniec rozhodla 78.min a gól pohotového Flekáča. Salka tak získala veľmi cenné tri body a v tabuľke uniká.

*Rastislavice – Michal 6:4 (5:2), Arpáš 3, P. Vida, M. Kuric, P. Lábsky – Patkolo 2 (1. z 11 m), Brezovský, Mikle.

Domáci potrebovali body na záchranu, hostia boli stále v hre o titul, lenže prišli iba desiati (!) a veru pôsobili odovzdane. Do 16.min bolo 3:0, keď dva góly dal hlavou Arpáš. Potom zahodil tutovku Almaši a Michal predsa len ožil a dotiahol na 3:2. Rastislavice už ale boli rozbehnuté a v gólovej naháňačke zakaždým odskočili a zápas doviedli zaslúžene do víťazného konca. Najslabšie strieľajúce mužstvo dalo nakoniec poltucet gólov a mohlo aj viac.

*Trávnica – Svodín 4:2 (3:2), M. Macek 2, A. Gašparík, Mach – E. Barna, Debnárik.

Po troch zápasoch bez víťazstva potrebovala Trávnica nadviazať na víťazný vstup do jari, no lepšie začali hostia, ktorých poslal do vedenia už v 6.min E. Barna. Domáci sa však rýchlo otriasli a dvomi zlepenými gólmi do 16.min otočili. V 29.min sa k dlhému výkopu brankára pretlačil Macek, ktorý krížnou strelou zvýšil na 3:1. Svodín zdramatizoval zápas ešte gólom do šatne Debnárika, ktorého priamy kop zmenil smer po teči od múru. Po prestávke bol zápas dlho otvorený, v 73.min prekopol Macek z penalty „panenkovsky“ aj bránu F. Branu, no v 84.min už dal na konečných 4:2 do prázdnej brány, keď vyťažil z práce aktívneho Šebíka. Svodín nastúpil bez svojich dvoch najlepších strelcov Notharta a Árendása.

*Lipová – Semerovo 3:4 (2:1), Holík 2, Mrva –Habrman 2, Hagan 2.

ČK: 80. Kollár.

Semerovo malo v predchádzajúcich kolách problémy so zostavou, Lipovej zase kvôli trestom za žlté karty vypadol stred obrany. Lipovčania v ostatných dvoch domácich zápasoch zakaždým iba remizovali, tak mali čo naprávať. Lenže tentoraz podali najhorší výkon sezóny a vyšli úplne naprázdno. Domácich pritom poslal do vedenia už v 13.min strelou do šibenice Holík, no vzápätí mohol vyrovnať Bagala. Hostia hrali na brejky a tie im potom aj vychádzali. Dva góly dal Habrman a v 60.min poslal Semerovo do vedenia (2:3) Hagan po chybe Kollára. V 80.min dostal domáci Kollár červenú kartu za stiahnutie unikajúceho Habrmana, minútu pred koncom Holík vyrovnal, no Hagan v poslednej minúte rozjasal semerovský tábor – 3:4.

ľany – Vlkas 3:0 (1:0), Martin Ostrožlík 2, Supek.

Väčšiu motiváciu mali hostia, ktorí hrajú o záchranu a pred týždňom doviezli tri body od súpera, lenže Úľany majú formu. Do vedenia ich dostal v 12.min z priameho kopu Martin Ostrožlík, potom sa hra vyrovnala a gól už do prestávky nepadol. Päť minút po obrátke pridal poisťovací gól dobre hrajúci Supek a v 67.min uzavrel gólový účet svojim druhým presným zásahom Martin Ostrožlík. „Fegímeš“ na jar doma ešte neinkasoval.

*Hul – Černík 1:3 (0:0), M. Zrubec – Klein, Chomiščák, Kanás.

Hul si už – ak nechcel zostať v dolnej polovici tabuľky - ďalšie domáce zaváhanie dovoliť nemohol, no stalo sa. Hral sa medzišestnástkový futbal, ktorý kazil silný vietor. Celá hodina hry bola prakticky bez vypracovanej šance, no v 68.min udreli hostia, ktorí šli vďaka gólu Kleina do vedenia. Hulania potom dokázali M. Zrubcom odpovedať (1:1), no posledné minúty vôbec nezvládli. V 83.min rozjasal Černíčanov Chomiščák (1:2) a dielo dokonal v 90.min hrajúci tréner Kanás. Černík v závere dominoval.

*Mužla – Mojzesovo 2:1 (1:0), Ármai, Pathó (11 m) – Krehák.

Mužla potrebovala prvé jarné víťazstvo doslova ako soľ, no nerodilo sa ľahko. Domáci hrali prvý polčas dole vetrom, no prvé šance nevyužili. Až v 37.min otvoril skóre hlavou po rohu Ármai (1:0), lenže bojovne hrajúci hostia v 65.min Krehákom z malého vápna vyrovnali a začínalo sa odznova. Mužla vrhla všetko do útoku a tri minúty pred koncom zapískal rozhodca pokutový kop, ktorý striedajúci Pathó premenil a body zostali doma.

*Čechy – Veľký Kýr 3:5 (2:3), Holub 2 (2. z 11 m), Zálešák – A. Malý 2, Godár, Šándor, vlastný (P. Dráfi).

ČK: 68. P. Solár (2 ŽK).

V súboji mužstiev, ktoré na jar získali zatiaľ iba po dve remízy, potrebovali prvé jarné víťazstvo obaja. V prvej štrťhodine hry padli až štyri góly, po dva na oboch stranách – 2:2, pričom hostia viedli 0:2. Hokejová prestrelka pokračovala aj po prestávke, Češania začali tlakom, no za stavu 3:3 strelil v 69.min A. Malý hlavou dôležitý gól, pričom tesne predtým videl druhú žltú kartu P. Solár a domáci dohrávali oslabení. V 79.min ich dorazil Šándor po štandardnej situácii hlavou.

ZOSTAVA 23. KOLA:

O. Prohászka (Salka) – R. Jurčina (Úľany), J. Hoppan (Mojzesovo), Cs. Pathó (Mužla), J. Csepedi (Veľký Kýr), J. Arpáš (Rastislavice), M. Gašparík (Zemné), K. Šebík (Trávnica), S. Supek (Úľany), M. Habrman (Semerovo), G. Tóth (Salka).

NAJLEPŠÍ STRELCI PO 23. KOLE:

27 - Miroslav Macek (TRÁVNICA), 26 – Gábor Tóth (SALKA), 17 - Tomáš Árendás (SVODÍN), 16 - Tomáš Bagala (SEMEROVO), 14 - Michael Nothart (SVODÍN), Andrej Sádovský (ÚĽANY), Peter Valkovič (MICHAL), 13 – Ľubor Mrva (LIPOVÁ), Daniel Dobrý (ZEMNÉ), Gabriel Dajcs (SALKA), Zoltán Sebestyéni (ZEMNÉ), 12 - Samuel Supek (ÚĽANY), Boris Macek (HUL/MICHAL).

(MD)

Na úvodnej snímke:

Tréner Zoltán Sováb (druhý zľava) vedie Salku do „kraja“, v 23. kole vyhral líder v Zemnom tesne 1:2. Foto md