MFK Tupperware Nové Zámky víťazom extraligového play out - NAŠI VO FUTSALE

• Uverejnené sobota, 23. apríl 2016, 09:36
  • Prečítané: 1275x

a-mfk nové zámkyOba celky boli zachránené v predstihu a v poslednom zápase sezóny išlo na novozámockej palubovke o konečné prvé miesto v skupine. Polčas bol vyrovnaný, po ňom sa dokázali v závere sezóny viac vyburcovať zverenci Petra Buranského, ktorí strhli víťazstvo na svoju stranu.

PRVÁ SLOVENSKÁ liga vo futsale

SKUPINA O ZÁCHRANU

6. kolo:

*MFK Tupperware Nové Zámky – FK Dragons Podolie 7:5 (4:4), Adámik 2, Letko 2, Kanás, Kosztolányi, Fiala.

MFK TUPERWARE: Sládeček – Adámik, Fiala, Oršolík, M. Gašparík, M. Gašparík ml., Kanás, Kosztolányi, Máté, Letko, Gál, Hatala, Nagy. Tréner Peter Buranský.

Novozámčania – ak chceli skupinu o záchranu vyhrať – potrebovali nováčika súťaže zdolať akýmkoľvek rozdielom. Nebola to však ľahká úloha. Podolie už - ako tréner - viedol niekdajší majster Slovenska (z Incaru Nitra) Milan Pavlovič, ktorý hral krátko aj za Nové Zámky a hostia hrýzli celý zápas. Nové Zámky viedli do 10 minúty 2:0, lenže v 11. dostali hneď dva góly a strelecká naháňačka začala. Minútu pred prestávkou hostia dokonca viedli (3:4), Kanás však stihol ešte pred odchodom do kabín vyrovnať. Po obrátke bolo aj 5:5, no na góly Letka a Fialu už Dragons nedokázal odpovedať a body zostali doma.

Kristián Molnár (vedúci mužstva Nových Zámkov): „Obe mužstvá nastúpili bez viacerých hráčov základu, za čo možno vo veľkej miere „ďakovať“ veľkému futbalu. Napriek tomu, že už "o nič nešlo", predsa len sme túžili udržať všetky body doma a získať tak konečnú siedmu priečku v extralige, čo sa nám napokon aj podarilo. Teší nás skutočnosť, že po veľkom hráčskom pohybe, ktorý u nás nastal po minulej sezóne, sme s viacerými futsalovými novicmi, či mladíkmi, obstáli lepšie ako vlani."