Vlkas vezie zlaté body, Čechy dostali 11:1, už aj „Fíš“ prehral, Kýr zabral - BOLI SME NA: Michal – Trávnica 1:0 +FOTO

• Uverejnené nedeľa, 17. apríl 2016, 21:35
  • Prečítané: 2577x

michal - travnica 018V sobotňajšej predohrávke pri Žitave sa druhý Michal postaral o prvú jarnú prehru Trávnice, ktorej zvlhol pušný prach. V nedeľu potom prvá Salka zdolala Hulanov o gól, pričom viedla už o tri, tretie Zemné remizovalo na ihrisku posledného vo Veľkom Kýre 1:1. Svodín rozdrvil zdecimované Čechy rekordným výsledkom 11:1, v dobrom derby zápase si poradilo Mojzesovo s Úľanmi. Mužstvo remíz Rastislavice vezie ďalší bod z Lipovej, ktorá si body delila tretíkrát v rade. Černík zdolal rozdielom triedy Mužlu, ktorá je už tretia od konca. Zlaté body doviezol Vlkas zo Semerova. Kto by to povedal, že po jeseni posledný „Valkáz“ bude po siedmom jarnom kole figurovať na 13. mieste. Duo najlepších kanonierov sa odmlčalo, zato strelecky explodoval Michael Nothart, ktorý dal oslabeným Čechom päť gólov a so 14 jarnými zásahmi sa už tlačí do čela celkového poradia.

VI. LIGA OBFZ NOVÉ ZÁMKY - 22. kolo:

*Družstevník Michal N/Ž – Družstevník Trávnica 1:0 (1:0), Brezovský.

ČK: 64. Kanás (po 2 ŽK).

DRUŽSTEVNÍK M.: Molnár – Patkolo, Sádovský, Supek, Mikle, Bafrnec, J. Zrubec, B. Macek, D. Zrubec, Brezovským, Urda (M. Oškerský, Valach).

DRUŽSTEVNÍK T.: Polacsek – Klučka, Blaško, Kanás, Menčík, Gál, Mach, Kiripolský, A. Gašparík, Šebík, M. Macek (Okoši).

Michal je stále v hre o titul, doma preto potreboval bodovať naplno. Na jeseň sa v Trávnici body delili (2:2), čo bola len druhá strata vtedajšieho lídra od Žitavy. V zime sa však mnohé zmenilo, Trávnica v jarných odvetách – ako jediná - ešte neprehrala a favorit zápasu sa teraz hľadal ťažšie. V úvode boli aktívnejší hostia, sprava prenikol Šebík, no nepresadil sa. V 13.min mal sľubnú šancu Kiripolský, ale aj jeho koncovku vyrazil Molnár na roh. V 22.min už zakombinovali aj domáci, lopta našla vo vnútri šestnástky Brezovského, ktorý ju umiestnil po zemi do siete – 1:0. V závere polčasu ešte nedočiahol na center zľava na malom vápne osamotený M. Macek. Sedem minút po prestávke mohol zvýšiť J. Zrubec, no v 58.min bol blízko k vyrovnaniu Mach, ktorého strela z hranice šestnástky skončila na brvne. V 64.min išiel po druhej žltej karte predčasne pod sprchy Kanás, ale hostia sa nechceli poddať ani v oslabení. Lobovaná hlavička M. Maceka však išla tesne vedľa a na opačnej strane vzápätí opečiatkoval brvno B. Macek, pričom Polacsek nestihol ani zareagovať. V poslednej minúte Trávničania ešte signalizovali ruku v pokutovom území domácich, no prvej jarnej prehre sa už nevyhli.

*Salka – Hul 3:2 (3:1), Pasztorok, Szivó, Flekáč – Lontoš, Smiešny (11 m).

Salčania sú každým kolom bližšie a bližšie k dosiahnutiu cieľa a ani Hul, ktorý len v minulom kole dosiahol prvé jarné víťazstvo, nemal byť nezdolateľnou prekážkou. Domáci aj začali ako z veľkej knihy, už v 2.min sa ujal volej Pasztoroka, v 29. skončila v sieti Dufeka aj parádna strela Szivá z 25 m a dielo dokonal v 38.min Flekáč – 3:0. Svoje šance zahodil G. Tóth a Salka postupne akoby zaspala. Hulania to dvakrát využil a v 59.min znížili z pokutového kopu Smiešnym na najtesnejší rozdiel (3:2). Do konca zostávalo ešte dosť času, no gól už nepadol ani na jednej strane.

*Veľký Kýr – Zemné 1:1 (1:1), A. Malý – Dobrý.

Veľký Kýr sa v jarných odvetách „prepracoval“ až na posledné miesto a nič dobré ho nečakalo ani v domácom zápase s tretím Zemným. Nielen pohľad na tabuľku, ale aj kvalita kádrov favorizovala hostí, ktorých poslal do vedenie v 31.min obávaný Dobrý po hrúbke brankára. Vzápätí však domáci Janík nastrelil spojnicu a Veľký Kýr začal vstávať z popola. Už v 33.min vyrovnal A. Malý, ktorý zužitkoval prihrávku za obranu a v druhom polčase sa hralo ako na hojdačke. Šance boli na oboch stranách, no skóre sa už nezmenilo a Kýrania majú druhý jarný bod.

*Svodín – Čechy 11:1 (7:1), Nothart 5, Árendás 2, Szombat, Bubloš, Varga, Szász – Čoknay.

Sila Svodínčanov v odvetách stúpla, naopak, Češania prichádzali s chabou jarnou bilanciou, veď v šiestich kolách získali iba dva body, navyše, do Svodína prišli v oklieštenej zostave. Po 10 minútach hry bolo 3:0, hostia boli úplne odovzdaní a do prestávky bol rozdiel šesťgólový. Nakoniec sa zrodilo rekordné víťazstvo sezóny, no mohlo byť aj vyššie. Jarný strelec Nothart si vylepšil bilanciu o päť gólov.

*Mojzesovo – Úľany 3:2 (2:0), Opát (11 m), L. Mikulec, M. Hoppan – M. Ferus, S. Supek.

V susedskom derby nahrávala aktuálna forma hosťom, no „Ezdek“ si ďalšie domáce zaváhanie dovoliť nemohol. Do vedenia ho poslal v 27.min z penalty Opát a v 35.min pridal L. Mikulec poistku. Tá však nestačila, pretože v polčasovej prestávke sa v kabíne hostí umývali hlavy, čo malo svoj efekt. M. Ferus so Supekom do 61.min vyrovnali a veľmi dobré derby pokračovalo zásluhou oboch mužstiev aj potom. Hralo sa hore-dole a na oboch stranách zvonili aj spojnice. Keď sa už zdalo, že body sa predsa len budú deliť, loptu si na priamy kop zo 17 m postavil M. Hoppan a technickou strelou k žrdi zabezpečil svojim všetky body.

*Lipová – Rastislavice 2:2 (0:2), Mrva, Kecskés – Almaši (11 m), P. Lábsky.

Hostia prichádzali s povesťou defenzívneho mužstva, Lipovčania však chceli odčiniť predchádzajúce domáce remízové zaváhanie, no v nervóznom zápase sa im to nepodarilo. Pritom začali nátlakovo, Holíkova hlavička však skončila na brvne a vinkel Mokráša zázračne vyškriabal Šurába. V 26.min tak udreli hostia, ktorých poslal do vedenia z penalty Almaši. To ale nebolo všetko, v 45.min rozjasal Rastislavčanov gólom do šatne P. Lábsky a hostia vycítili šancu. V domácej kabíne bolo umývanie hláv, v 61.min znížil volejom striedajúci Mrva, ktorému ale o desať minút vyrazil Šurába penaltu. Ešte pred ňou vylúčil rozhodca hosťom T. Lábskeho po druhej žltej karte a Lipovčania v presile búšili do súpera. Vyrovnať sa podarilo Kecskésovi v 78.min, no víťazný gól už nepadol. V závere vládla veľká nervozita, ktorá ale obišla vynikajúceho Šurábu v bráne Slovana.

*Černík – Mužla 3:0 (1:0), Klein, Chomiščák, Soboňa.

Trinásta Mužla na jar ešte nevyhrala, väčšie šance sa preto dávali Černíčanom, ktorí dokázali uspieť na jeseň aj v Mužli (0:2). Prvý polčas bol ale vyrovnaný, v 37.min sa však presadil domáci Klein, ktorý využil zaváhanie Deméndiho, ktorému vypadla lopta – 1:0. Domáci sa dostali na koňa, v druhom polčase dostali krídla a svoj tlak zvyšovali. Niekoľko šancí zahodili, no v poslednej desaťminútovke sa presadil Chomičšák a aj striedajúci Soboňa.

*Semerovo – Vlkas 1:2 (0:0), Bagala – E. Kocsi, Polák.

Súperov z dolnej polovice tabuľky delilo šesť bodov a v zápase bolo cítiť napätie. Domáci mali problémy so zostavou a nastúpiť museli aj hráči, ktorí už nejaký čas nehrali. Od začiatku hral tiež tréner Döme, ktorý mal v prvom polčase aj blízko k otváraciemu gólu, v závere zase nastúpil napríklad otec brankára R. Mokráš st. Hráči Vlkasu mali svoj deň a hneď po prestávke poslal svojich do vedenia E. Okoši. V 56.min Bagala po centri Gubricu hlavou vyrovnal a začínalo sa odznova. V 65.min skončila v sieti inak veľmi dobre chytajúceho R. Mokráša ml. tečovaná strela Poláka (1:2) a oduševnene hrajúci hostia sa dostali na koňa opäť. Do konca zostávalo ešte 25 minút, no gól už nepadol ani na jednej strane. Minútu pred koncom dokonca chytil R. Mokráš ml. T. Slovákovi aj pokutový kop.

ZOSTAVA 22. KOLA:

R. Mokráš ml. (Semerovo) – F. Szivó (Salka), T. Lietava (Veľký Kýr), M. Orosi (Hul), J. Hoppan (Mojzesovo), M. Sádovský (Michal), R. Kecskés (Lipová), M. Mach (Trávnica), M. Pečimúth (Černík), D. Dobrý (Zemné), M. Nothart (Svodín).

NAJLEPŠÍ STRELCI PO 22. KOLE:

25 - Miroslav Macek (TRÁVNICA), Gábor Tóth (SALKA), 17 - Tomáš Árendás (SVODÍN), 16 - Tomáš Bagala (SEMEROVO), 14 - Michael Nothart (SVODÍN), Andrej Sádovský (ÚĽANY), Peter Valkovič (MICHAL), 13 – Daniel Dobrý (ZEMNÉ), Gabriel Dajcs (SALKA), 12 - Boris Macek (HUL/MICHAL), Zoltán Sebestyéni (ZEMNÉ), Ľubor Mrva (LIPOVÁ), 11 - Mário Pečimúth (ČERNÍK).

(MD)

Na úvodnej snímke:

Pri odchode arbitrov z ihriska po stretnutí Michal n/Ž – Trávnica (1:0) sa strhla menšia verbálna prestrelka. Práve na Michali je ale prostredie na futbale takmer vždy veľmi kultúrne.