Gólové hody v Leviciach, MFK Tupperware si vezie vysokú prehru - NAŠI VO FUTSALE

• Uverejnené sobota, 16. apríl 2016, 10:06
  • Prečítané: 930x

alv - mfk 1V predposlednom kole sezóny už išlo Novozámčanom iba o prestíž a v piatkovom derby na levickej palubovke boli gólové hody. Hostili sa však domáci, kým hostia z Nových Zámkov si viezli vysokú prehru.

PRVÁ SLOVENSKÁ liga vo futsale

SKUPINA O ZÁCHRANU

5. kolo:

*Futsal Team Levice - MFK Tupperware Nové Zámky 11:5 (6:3), Oršolík 2, Kanás, M. Gašparík ml., Kosztoláni.

MFK TUPERWARE: Nagy – Adámik, Fiala, Oršolík, M. Gašparík, M. Gašparík ml., Kanás, Kosztolányi, Máté, Letko, Gál, Hatala, Hajko, Sládeček. Tréner Peter Buranský.

Novozámčania nastupovali na regionálne derby už ako zachránený extraligista, no v hre bola prestíž i česť. Aj začali dobre, keď už v 2.min zavelil do útoku kapitán Oršolík – 0:1. Domáci však boli nachystaní a bleskurýchlymi piatimi gólmi do 10. minúty hry (!) hostí doslova paralyzovali. MFK Tupperware sa z päťgólového knokautu za sedem minút už potom poriadne neotriasol a v stretnutí bohatom na góly vysoko prehral. Domácim Levičanom išlo o lepšiu východiskovú pozíciu pred barážou o záchranu, ktorá ich ešte čaká. Nové Zámky budú mať šancu na reparát, v poslednom kole sezóny budú hrať doma s Pavlovičovým Podolím o víťazstvo v skupine.

Kristián Molnár (vedúci mužstva Nových Zámkov): „Po tom, čo sme si už v predstihu zabezpečili ligovú príslušnosť aj do budúcej sezóny, bolo o čosi náročnejšie sa na tento zápas motivovať. Navyše, voľno dostali niektorí hráči, ktorých trápili menšie zranenia a tak bolo podstatné zápas si hlavne vychutnať a baviť sa futsalom. Bavili sme sa však iba v úvode, kedy sme sa dostali do vedenia, no behom pár minút svietilo na ukazovateli pre nás hrozivých 5:1. Po oddychovom čase sme sa skonsolidovali a dotiahli na rozdiel dvoch gólov, no aj v ďalšom priebehu dominovali domáci, ktorí svoje vedenie postupne zvyšovali a ziskom troch bodov sa tak vyhli umiestneniu na poslednej priečke."