Lídri víťazne, Lipová skrotila „Fíš“, Vlkas „žije“, posledný už Kýr - BOLI SME NA: Vlkas – Mojzesovo 3:1 +FOTO

• Uverejnené nedeľa, 10. apríl 2016, 20:20
  • Prečítané: 2171x

avlkas - mojzesovo 014V sobotňajšej predohrávke zvládol Vlkas domáci súboj „o život“ s Mojzesovom a opäť sa odlepil z dna šiestoligovej tabuľky. V nedeľu potom triumfovala prvá Salka v Mužli a aj druhý Michal v Čechách, takže trojbodový náskok lídra sa nezmenil. V šlágri kola muselo domáce Zemné otáčať so Svodínom, zato Úľany si bezpečne poradili s Černíkom. Lipová vezie bod z Trávnice, ktorej nedovolila skórovať ani raz. Rastislavice doma opäť nevyhrali, no so Semerovom si „posilnili“ pozíciu remízového kráľa. V odvetách sa dočkal víťazstva už aj Hul, ktorý poslal Veľký Kýr úplne na dno. Gábor Tóth sa dvoma gólmi dotiahol na Miroslava Maceka, ktorý sa strelecky odmlčal. Víťazom ankety ObFZ o hráča mesiaca marec sa stal záložník ŠK Vlkas Tomáš Slovák.

VI. LIGA OBFZ NOVÉ ZÁMKY - 21. kolo:

*ŠK Vlkas – OŠK Mojzesovo 3:1 (1:0), Máčovský 2 (2. z 11 m), Horváth – M. Hoppan.

ŠK: Kováčik – L. Slovák, Feješ, Tvrdoň, Bozáň, Marián Slovák, T. Slovák, Polák, Horváth, Mart. Slovák, Máčovský (J. Kocsi, E. Kocsi).

OŠK: A. Hajnala – Farbjak, Krehák, Mesároš, Duchoň, Eliaš, Kozár, Opát, Levák, M. Hoppan, Žigrai (L. Mikulec, Teplan, L. Kajanovič).

Vlkas sa chce zachrániť, doma preto potreboval vyhrať. „Ezdečania“ naposledy zvíťazili v Semerove a tak si verili aj teraz. Na začiatku boli aktívnejší domáci a v 11.min vytlačil Hajnala strelu T. Slováka na brvno. O päť minút sa však Vlkas dočkal zásluhou Máčovského, ktorý po samostatnom prieniku sprava otvoril krížnou strelou gólový účet. Tesne pred prestávkou sa musel predviesť aj gólman domácich Kováčik po jedovke Žigraia. V úvode druhého polčasu sa neustále niečo dialo. V 53.min svietilo na tabuli už 2:0, pretože nakopnutú loptu zo stredu ihriska nechala obrana hostí prejsť k Horváthovi, ktorý z otočky z hranice malého vápna nezadržateľne zvýšil. Na opačnej strane prenikol striedajúci L. Mikulec, no jeho koncovka po zemi tesne minula cieľ. Vzápätí v 64.min opečiatkoval Hajnalovu žrď Marián Slovák a ešte v tej istej minúte zvýšil na 3:0 z pokutového kopu Máčovský. Dve minúty nato sa dočkalo aj Mojzesovo, keď z priameho kopu z hranice šestnástky parádnou strelou od žrde nechytateľne znížil M. Hoppan. Ku kontaktnému gólu mal blízko L. Mikulec, no Kováčik včas vybehol. Dvojgólový náskok už potom „Slovákovci“ uhájili.

*Mužla – SAlka 1:4 (0:2), Kianek – G. Tóth 2, Flekáč 2.

Domáci chceli prvé jarné víťazstvo, súpera však mali z kategórie najťažších. Mužla vyhlásila najvyšší stupeň pohotovosti, potvrdilo sa však, že líder je v ofenzíve silný. Do vedenia ho dostal v 19.min strelec G. Tóth strelou z uhla a ešte do prestávky zvýšil pohotový Flekáč – 0:2. Domáci sa nechceli poddať a striedajúci hrajúci tréner Kianek strelil v 61.min kontaktný gól. Nádej však žila iba päť minút a Flekáč potrestal hrúbku domácich (1:3). Dôležité víťazstvo Salky prikrášlil v poslednej minúte G. Tóth.

*Čechy – Michal 2:3 (0:3), Zelovič 2 – Brezovský, B. Macek, Oškerský.

Zápas, v ktorom obaja potrebovali zabodovať, nemal jasného favorita. V prvom polčase Michalčania na domácich „vybehli“ a už v 8.min ich dostal do vedenia strelou po zemi Brezovský. V 33.min B. Macek volejom zvýšil a o minútu pridal striedajúci Oškerský aj tretí gól. Do druhého polčasu sa domáci vyburcovali a v posledných minútach zápas aj zdramatizovali. V 78.min sa po centrovanej lopte zo strany presadil Zelovič a ten istý hráč pridal po podobnej situácii aj kontaktný gól (90.min), lenže na viac nezostalo Češanom času.

*Zemné – Svodín 2:1 (0:1), Sebestyéni, Dobrý – Nothart.

Pri Váhu sa stretli tabuľkoví susedia z vrchu poradia a mužstvá, ktorým sa v odvetách darí. Prvý polčas však nevyšiel domácim dobre a museli otáčať. Najskôr v 25.min chytil pokutový kop Dobrému Ruman a potom v 42.min dostali gól do šatne od Notharta (deviaty gól na jar) – 0:1. Zemné po obrátke zvyšovalo tlak, v 56.min vyrovnal netradične hlavou Sebestyéni po centri Gašparíka, no a v posledných minútach sa prekľučkoval v šestnástke hostí Dobrý, ktorý aj prestrelil obranný val a body zostali doma.

*Trávnica – Lipová 0:0

Trávnica sa na jar ukazovala ako šťuka ligy a jej útok bol doma doteraz neudržateľný, obranu Lipovej tak čakal ťažký zápas. Lenže bližšie k trom bodom mali nakoniec hostia. Prvý polčas bol vyrovnaný, no viazla v ňom kombinácia na oboch stranách. Domáci mali tri sľubné šance, gól ale dal hosťujúci Mrva, ktorého hlavička však pre ofsajd neplatila. Druhý polčas mala jasne v rukách Lipová, ktorá hrala nátlakovo a v obrane účelne, keď „Fíšske“ hroty skoro do ničoho nepustila. Hostia si mohli odviezť aj tri body, no tiahla strela Poláčeka skončila na brvne Polacseka. V poslednej polhodinke sa aj riadne kartovalo, veď padlo osem žltých (5 – 3).

ľanyČerník 3:0 (2:0), Supek, vlastný (A. Šebík), Mart. Ostrožlík.

Tabuľkoví susedia mali pred zápasom úplne rovnaké štatistiky, aj preto sa čakal skôr vyrovnaný zápas. Lenže prvý polčas hosťom nevyšiel, naopak, Úľany šli do vedenia expresne rýchlo už v 2.min, keď zakončoval Supek. Černík svoje šance nevyužil a v 35.min bolo 2:0, keď si dal vlastný gól A. Šebík. Po obrátke mali domáci hru vo svojich rukách a výsledok prikrášlil Mart. Ostrožlík.

*Hul – Veľký Kýr 6:2 (3:1), Orosi 3 (2. z 11 m), Smiešny, Lontoš, Černák – A. Malý, Chrenko (11 m).

V súboji mužstiev, ktoré v odvetách ešte nevyhrali boli favoritom domáci. Tí aj išli rýchlo do dvojgólového vedenia, keď sa zapísali Orosi a Smiešny (10. a 11.min). Hostia dokázali už v 17.min odpovedať A. Malým, no v 30.min sa kopal pokutový kop, ktorý hrajúci tréner Hulu Orosi premenil – 3:1. Domáci boli lepší aj po zmene strán, čo mohli vyjadriť ešte vyšším rozdielom. Hulania zaknihovali prvé jarné víťazstvo.

*Rastislavice – Semerovo 1:1 (0:1), Arpáš – Kršák.

Pre Rastislavice to bol mimoriadne dôležitý zápas – a hoci im to doma nejde – pre druhé domáce víťazstvo chceli urobiť všetko. Lenže ich hráčom sa v útoku vôbec nedarí a keď sa zdalo, že polčas už skončí bez gólov, hostia sa z penalty za faul Kuzmu dostali zásluhou kapitána Kršáka v 40.min do vedenia. Po prestávke chceli domáci aspoň vyrovnať, miestami mali viac z hry, no dobré šance malo aj Semerovo. Slovan sa dočkal až päť minút pred koncom, keď trafil zo štandardnej situácie Arpáš – 1:1. Remízový kráľ mal v posledných minútach ešte štyri sľubné šance, lenže ani Krajčír, ani Almaši, ani P. Vida a ani Arpáš neuspeli.

ZOSTAVA 21. KOLA:

B. Ruman (Svodín) – P. Poláček (Lipová), M. Orosi (Hul), P. Feješ (Vlkas), B. Klučka (Trávnica), F. Szívo (Salka), M. Gašparík (Zemné), S. Supek (Úľany), M. Máčovský (Vlkas), B. Brezovský (Michal), G. Tóth (Salka).

NAJLEPŠÍ STRELCI PO 21. KOLE:

25 - Miroslav Macek (TRÁVNICA), Gábor Tóth (SALKA), 15 - Tomáš Bagala (SEMEROVO), 14 - Tomáš Árendás (SVODÍN), Andrej Sádovský (ÚĽANY), Peter Valkovič (MICHAL), 13 - Gabriel Dajcs (SALKA), 12 - Boris Macek (HUL/MICHAL), Daniel Dobrý (ZEMNÉ), Zoltán Sebestyéni (ZEMNÉ), 11 – Ľubor Mrva (LIPOVÁ), Mário Pečimúth (ČERNÍK).

(MD)

Na úvodnej snímke:

Kapitáni tímov zo sobotňajšej predohrávky Vlkas – Mojzesovo (3:1), vľavo „Ezdečan“ Marián Hoppan, vpravo domáci Tomáš Slovák. Foto md