MFK Tupperware otočil v Bratislave zo 4:0 na 4:5 a upevnil si postavenie - NAŠI VO FUTSALE +HLAS

• Uverejnené sobota, 09. apríl 2016, 09:31
  • Prečítané: 1077x

anz - pinerola 5Novozámčania dokázali v piatok večer v Bratislave otočiť zo 4:0 na 4:5 a domácim Gurmánom tak poriadne znechutili futsal.

PRVÁ SLOVENSKÁ liga vo futsale

SKUPINA O ZÁCHRANU

4. kolo:

*Gurmáni Bratislava - MFK Tupperware Nové Zámky 4:5 (4:3), Adámik 3, Máté, Letko.

MFK TUPERWARE: Sládeček – Adámik, Fiala, Oršolík, M. Gašparík ml., Kanás, Kosztolányi, Máté, Letko, Nagy. Tréner Peter Buranský.

Favorizovaný líder skupiny z Nových Zámkov na palubovke posledného zaspal úvod, no potom sa mu podaril nevídaný obrat. Hostia inkasovali v prvých šiestich minútach až štyrikrát, dokázali sa však spamätať a dve minúty pred prestávkou Adámik svojim druhým gólom dotiahol na 4:3. To už mal MFK Tupperware hru vo svojich rukách a po dvoch zlepených góloch (v 27. a 28. min) sa zásluhou Letka a Adámika ujal aj vedenia. Domáci mali ešte dosť času s vývojom niečo urobiť, no Sládeček už gól nepustil a Novozámčania si upevnili postavenie v tabuľke.

Kristián Molnár (vedúci mužstva Nových Zámkov): „Sme radi, že futsalový zápas trvá štyridsať minút a nie iba šesť, pretože tento úvod si za klobúk určite nedáme. Efektívni domáci nás dostali takmer do kolien. V 6. minúte za stavu 4:0 musel nasledovať oddychový čas a trocha tvrdšie slová trénera. Tie padli na úrodnú pôdu, pretože už o pár sekúnd vlial novú dušu do našich pľúc Adámik a zápas sa začal meniť. Ešte do polčasu sme sa dotiahli na rozdiel jediného gólu a po zmene strán pokračovali v zlepšenej hre. Gól Letka a tretí Adámika znamenali už naše vedenie, ktoré sme si v záverečných minútach udržali. Po výhre Podolia nad Levicami je jasné, že sme v predstihu zachránení."