FKM vezie bod z prvého Šamorína, Palárikovo padlo v Topoľčanoch - NAŠI V KRAJI

• Uverejnené pondelok, 04. apríl 2016, 08:35
  • Prečítané: 1131x

a5 fkmNové Zámky sa v sobotu postarali o prekvapenie kola, keď doviezli bod z pôdy hlavného ašpiranta na postup zo Šamorína. Palárikovo inkasovali v Topoľčanoch ďalší úder a v tabuľke figuruje na samom dne.

III. LIGA ZÁPAD

22. kolo:

*FC ŠTK 1914 Šamorín - FKM Nové Zámky 1:1 (1:0), Košút.

FKM: Dovičovič – Illéš, Poluch, Ešek, P. Horáček, Lovska, Tokar, Kurej, Fehervári, Bombicz, Košút (E. Horáček). Tréner Nikola Bukovič.

Nové Zámky potrebovali odčiniť posledné domáce zaváhanie, lenže u prvého veľké oči mať nemohli. Domáci favorit aj išiel do vedenia v 25.min, keď Dovičoviča prekonal J. L. Da Silva. Novozámčania potom držali najtesnejšiu stratu až do záverečných minút a čakali na svoju príležitosť. Tá prišla v 85.min, kedy rozjasal hosťujúci tábor najlepší strelec súťaže Košút (1:1) a prekvapenie bolo na svete.

*MFK Topvar Topoľčany - OTJ Palárikovo 4:1 (3:1), Gejdoš.

OTJ: Frišo – Sipos, Petrovič, Rusinko, Kutiš, Švajlen, Zvončár, Letko, Janso, Gejdoš, Španír (Marko, Farkaš, Markusek). Tréner Attila Czuczor.

Topoľčany mali celú zimu vnútroklubové problémy, pozviechali sa však a na Palárikovčanov si „vyšliapli“. Domáci šli do vedenia už v 6.min, v 37.min zvýšil exligista R. Števko na 2:0 a Frišo inkasoval do prestávky ešte raz – 3:0. Vývoj nezvrátil ani Gejdošov gól do šatne (45.), no po zmene strán sa hra vyrovnala. Posledné slovo mali v nadstavenom čase opäť „žochári“.