Salka má už trojbodový náskok, Zemné aj Mojzesovo vezú tri body - BOLI SME NA: Rastislavice – Trávnica 1:1 +FOTO

• Uverejnené nedeľa, 03. apríl 2016, 20:42
  • Prečítané: 2044x

rastislavice - travnica 008Nedeľňajšie 20. kolo skompletizovalo prvú tretinu jarnej časti, no ešte v piatok na 1. apríla sa dohrávalo 17. kolo zápasom Hul – Rastislavice 1:1. Ani nedeľa nebola skúpa na prekvapenia, najväčšie sa zrodilo v Michali, kde vyhralo rozdielom triedy Zemné. No a keďže Salka nakoniec predsa len zdolala doma Úľany, na čele má už trojbodový náskok. Svodín si poradil s Hulom, ktorý na jar ešte nevyhral a Černík zaknihoval proti poslednému Vlkasu po dlhom čase (od 6. kola) domáce víťazstvo. Lipová doma iba remizovala s oslabenými Čechami a o prvé jarné body prišla Trávnica po remízovom výsledku 1:1 v Rastislaviciach. Rastislavčania sa o body delili už po siedmykrát a sú remízovým kráľom „okresu“. Cenné víťazstvo priviezlo Mojzesovo zo Semerova a prvý jarný bod získal Veľký Kýr, ktorý si podelil body s Mužlou. Dvaja najlepší strelci si pripísali po jednom góle, zhodne z pokutového kopu.

VI. LIGA OBFZ NOVÉ ZÁMKY - 20. kolo:

*Rastislavice – Trávnica 1:1 (0:1), Brštiak – M. Macek (11 m).

SLOVAN: Šurába – L. Kuzma, T. Lábsky, Brštiak, Garay, Buranský, P. Vida, Arpáš, Krajčír, Almaši, P. Lábsky (T. Vida, Vysolajský, Varchola).

DRUŽSTEVNÍK: Polacsek – Menčík, Zaričňak, Kanás, Blaško, A. Gašparík, Gál, Mach, Kiripolský, Šebík, M. Macek (Galbavý).

Rastislavice priviezli pred týždňom všetky body z Čiech, v piatok jeden zase z Hulu, no vylepšiť si potrebovali slabú domácu bilanciu. V ceste im však stála na jar stopercentná Trávnica a tak sa čakal zaujímavý zápas. Hostia boli futbalovejší, v prvom polčase aj lepší, v druhom sa však „Degešania“ vyburcovali a ďaleko neboli od druhého domáceho víťazstva. V 12.min zluftoval v sľubnej pozícii domáci Arpáš, no v 31.min zahrmelo na opačnej strane, keď Macek premenil pokutový kop za stiahnutie – 0:1. Ešte predtým však Macek zahodil vyloženú šancu po akcii Šebíka a tesne pred prestávkou mieril z vnútra šestnástky meter nad bránu. Po prestávke začali preberať iniciatívu domáci a Brštiak v 58.min zo skrumáže vyrovnal. Rastislavice mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu v 70.min, to by však musel – inak veľmi bojovne hrajúci – Krajčír trafiť poloprázdnu bránu.

*Salka – ÚĽANY 2:1 (1:0), G. Tóth (11 m), Flekáč – S. Supek.

Vedúca Salka získala v ostatných dvoch zápasoch iba jeden bod a doma ju zaujímalo jedine víťazstvo. Úľanom navyše dlhovala prehru z jesene (2:0), lenže hostia všetkých prítomných svojim výkonom prekvapili a neboli ďaleko od zisku plusového bodu. Salku poslal do vedenia z penalty v 26.min G. Tóth, potom však dve šance nevyužila a iniciatívu prebrali v strede poľa Úľany. Tým sa podarilo vyrovnať päť minút pred koncom Supekom a domáci museli tuho bojovať o body. V nadstavenom čase vysunul striedajúci Csóka Flekáča a ten z voleja rozhodol. Hostia zanechali dobrý dojem.

*Michal – Zemné 0:3 (0:2), Solčan, Sebestyéni, Kádár.

V zápase druhého s tretím sa čakal obojstranne útočný futbal, no nečakal sa tak jednoznačný výsledok. Zemné má formu, v zápase dominovalo a do prestávky viedlo dvojgólovým rozdielom. Najskôr v 30.min sa hlavou presadil Solčan, desať minút nato vystrelil Dobrý a Sebestyéni dorazil do odkrytej brány. Potom mali veľkú šancu aj domáci, lenže lopta skončila po hlavičke iba na žrdi. Prekvapenie kola ešte prikrášlil minútu pred koncom striedajúci Kádár.

*Svodín – Hul 3:1 (3:1), Nothart 2 (oba z 11 m), Árendás – Smiešny.

Hulania mali v nohách piatkovú dohrávku, štvrtý Svodín však išiel za tretím víťazstvom v rade od úvodných minút. Do vedenia ho dostal už v 14.min Nothart z penalty po faule Dufeka, úvod však bol vyrovnaný a šance mali aj hostia, ktorí vyrovnali Smiešnym v 18.min. Nothart potom premenil aj druhú penaltu za ruku a zapísal sa aj Árendás – 3:1. V druhom polčase Hulanom postupne dochádzali sily, no Svodínčania potom už iba zahadzovali šance.

*Lipová – Čechy 3:3 (1:0), Opeta 2, Mokráš – Šumina, Šindler, Zalešák.

V Čechách sa pred týždňom červenalo, hostia tak prišli na „Malomseg“ s preriedeným kádrom, nakoniec však vyťažili z minima maximum a vezú si bod. Domáci pritom začali dobre, lenže nepremieňali ani vyložené šance. Po prestávke viedli 2:0, no mohli aj vyšším rozdielom. Čechy sa dostali prvýkrát k slovu v 57.min a Šuminom znížili. Lipová pred koncom viedla 3:2, efektívni Češania však dokázali v poslednej minúte po trme-vrme Zalešakom vyrovnať na hokejových 3:3. Nová svetelná tabuľa dostala „zabrať“.

*Černík – Vlkas 3:1 (1:0), Jesenič, Kanás (11 m), Pečimúth – Máčovský (11 m).

Černíku išlo o premiérové domáce jarné víťazstvo (doma nevyhral od 6. kola (!)), poslednému Vlkasu – ktorý ťahal trojzápasovú šnúru bez prehry – zase o drahocenné body na záchranu. Domáci väčšinu času dominovali, hrali uvoľnene a tentokrát aj strieľali góly. Prvý dal v 16.min Jesenič, ktorý využil zle postavený múr a definitívu dal výsledku technický lob Pečimútha v 80.min. na 3:1.

*Semerovo – Mojzesovo 1:2 (1:0), Bagala – Mesároš, Eliáš.

Semerovo prvé tri jarné zápasy vyhralo, naposledy však utŕžilo debakel 9:0 v Trávnici, tak bolo otázne, v akom rozpoložení nastúpi proti Mojzesovu. Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom boli jasne lepší domáci, no vyťažili z toho iba jeden gól Bagalom, v druhom mali viac z hry bojovnejší hostia. Mojzesovo sa dočkalo v 65.min, keď vyrovnal Mesároš, nakoniec však bralo všetky body zásluhou Eliáša, ktorý rozhodol tri minúty pred koncom.

*Veľký Kýr – Mužla 2:2 (0:1), Chrenko, Lietava – Lampert, Kianek.

V zápase „kto z koho“ na seba narazili predposlední Kýrania, ktorí nezískali na jar ešte ani bod a jednobodová Mužla. Prvý polčas bol nemastný-neslaný a v 38.min poslal hostí do vedenia Lampert. Do druhého polčasu nastúpili Kýrania s oveľa vyšším nasadením, miestami si vytvárali tlak a vývoj otočili. Desať minút pred koncom ich poslal do vedenia striedajúci Lietava. To však nebol koniec zápasu a na opačnej strane zabezpečil Mužle bod technickou strelou od žrde skúsený Kianek – 2:2.

Dohrávka 17. kola:

*Hul - Rastislavice 1:1 (0:0), Orosi – P. Lábsky.

V piatkovej dohrávke mal Hul šancu na prvé jarné víťazstvo, no v prvom polčase sa mu prekonať Šurábu nepodarilo. Hostia obetavo bránili aj po prestávke, čakali na svoju šancu a tá prišla päť minút pred koncom, keď ich dostal do vedenia striedajúci P. Lábsky. Domácim sa napokon predsa len podarilo aspoň vyrovnať v nadstavenom čase – rovnako, ako naposledy s Michalom – keď trafil hrajúci tréner Orosi. Po víťazstve v Čechách si Rastislavice pripísali ďalší plusový bod.