V piatoligovom okresnom derby Komjatice – Podhájska padlo 15 kariet (!) - NAŠI V V. LIGE

• Uverejnené pondelok, 28. marec 2016, 11:30
  • Prečítané: 1989x

komjat - podhájska 1Na Veľkonočnú nedeľu sa hralo v V. lige Východ derby našich okresných zástupcov Komjatice – Podhájska, v ktorom bola papierovým favoritom paradoxne posledná Podhájska. Tá Podhájska, čo mala po jeseni iba šesť bodov, z ktorých jej navyše ešte rovnú polovicu odrátajú.

Podhájska sa rozhodla pre záchranu

„Trojbodová“ Podhájska (zo šiestich jesenných bodov jej tri po skončení súťaže ako trest odrátajú) sa v zime rozhodla, že sa v „kraji“ zachráni a z Levického okresu kúpila niekoľko skúsených futbalistov, ktorí už hrali aj vyššie súťaže. Strata na dne piatoligovej tabuľky bola síce priepastná, no keď po zuby vyzbrojená „Senča“ začala jarnú stíhaciu jazdu víťazstvom 0:2 na ihrisku Activu Komárno, bolo jasné, že to myslí vážne a triasť sa mohli aj súperi z vyšších poschodí. V druhom jarnom kole nasledovalo domáce víťazstvo „iba“ 1:0 s Hurbanovom, v treťom ďalšie domáce s Tekovskými Lužanmi (4:0) a na rad prišli Komjatice.

Komjatice potrebujú doma bodovať

Pred veľkonočným súbojom v neďalekých Komjaticiach sa len čakalo, či tím legionárov z kúpeľnej dediny zvalcuje aj okresného rivala z 12. priečky, ktorý ale potreboval body tiež. Komjatice – ako tak – zachránili jesennú časť nečakaným víťazstvom v poslednom kole vo Svätom Petri (2:3), no keďže sú to stále ich jediné body zvonka, na domácej pôde potrebujú bodovať. Derby na Veľkú noc preto dostalo ďalší náboj a čakal sa neľútostný boj o tri body. Keďže v tejto sezóne nemožno očakávať, že budú vypadávať iba dve mužstvá, duel Komjatice – Podhájska bol vlastne – i keď išlo iba o 4. jarné kolo - priamym zápasom o záchranu. Komjatice po ňom idú napríklad dvakrát k súperovi a Podhájsku čakajú vonku ešte aj ťažší protivníci. Zaujímavo však vyznie aj čosi iné, kým farby Podhájskej hája poväčšine „cudzí“ hráči, oveľa väčšie Komjatice hrajú už tretiu sezónu takmer výlučne s domácimi.

Rozhodca mal plné ruky práce

V. LIGA VÝCHOD – 19. kolo:

*KOMJATICE– PODHÁJSKA 2:0 (0:0),Maroš Šulík, Martin Marenčák.

FC: P. Hajnala – Barta, Šulík, Maga, Víglacký, A. Buranský, P. Krehák, Selický, Garay, Mart. Marenčák, M. Krehák (P. Kmeťo, Melichárek, Seidl).

ŠK TERMÁL: Slabý – Sládeček, Krivočenko, Bagala, Dulai, M. Števko, M. Lipták, Sásik, Kristofóli, Molnár, Nagy (Šúchal, Ševčík).

Futbal na dolnej Nitre nemal - na piatu ligu - ktovieakú kvalitu, prvú polhodinu končili všetky kombinácie na oboch stranách ešte pred šestnástkami a o nejakej vypracovanej šanci nemohlo byť ani reči. Za všetko hovorí fakt, že prvá strela na bránu išla až v 37. minúte a vyslal ju hosťujúci Gabriel Dulai. Dobrú šancu mal potom ešte pred prestávkou strelec Podhájskej Peter Nagy, domáci v prvom dejstve medzi žrde ani netrafili, no prízemný priamy kop Pavla Kreháka brankára hostí vystrašil. Kým bojovný prvý polčas bol pre diváka nudný, v tom druhom sa diali veci od prvej do poslednej minúty a v riadnej permanencii bol aj hlavný rozhodca, ktorý rozdal celkovo po sedem žltých kariet na obe strany a hosťujúcemu Martinovi Bagalovi aj červenú. Komjatice sú citlivé na stred obrany, kde sa doteraz nevedelo uchytiť niekoľko hráčov. Proti Podhájskej sa na post stopéra postavil dorastenec Maroš Šulík, ktorý len deň predtým odohral celý dorastenecký zápas v Mužli, no a pred ním čistil priestor ostrý Oravák Filip Maga, ktorý prišiel vypomôcť. O všetkom nakoniec rozhodlo prvých päť minút druhého polčasu, keď najskôr v 48. minúte dlho letiaci center brankár Termálu Karol Slabý vyrazil iba pred seba a 17-ročný Maroš Šulík z blízka nezadržateľne strelil svoj prvý mužský gól, no a len dve minúty nato dostal druhú žltú kartu Martin Bagala. Hráči Podhájskej potom už nemali takú silu a ani kvalitu, aby otočili zápas v oslabení a v 82. minúte inkasovali ešte raz.

Podhájska stratila veľa

Pikantné novozámocké okresné derby FC Komjatice – ŠK Termál Podhájska (2:0) pískal Novozámčan Peter Šeben, ktorý mal roboty až až, veď len žltých kariet udelil dokopy až 14. Martin Bagala dostal jednu v 40. minúte, potom mu mladý arbiter „odpustil“ ďalšie dva zákroky na hrane ešte pred prestávkou, no päť minút po nej – za zbytočný faul na poliacej čiare – už išiel predčasne pod sprchy. Kartový mariáš začal ešte len potom, často sa nehralo a vzájomné impulzívne strkanice nemali konca. Všetko sa ustriehnuť nedalo ani s pomocou oboch asistentov, no zápas sa dohral.

Drahocenné body majú Komjatice

Podhájska stratila dvojgólovou prehrou v Komjaticiach veľa, na jeseň vyhrala doma 4:2, takže aj vzájomné zápasy má horšie. Rozdiel medzi plateným a neplateným futbalistom niekedy nemusí byť badateľný a výsledok môže byť dokonca aj opačný.

Komjatice mali namále už v minulej sezóne, víťazstvom s Podhájskou však teraz urobili dôležitý krok k udržaniu sa v „kraji“. I tak ich však môže mrzieť zahanbujúca prehra z augustového 4. kola v slabučkej Podhájskej (4:2), ktorá bodovala – okrem toho – v pätnástich jesenných kolách už iba raz – v 12. kole doma s Dolným Ohajom (1:0). Inak, Dolnoohajčania sa, ako náš ďalší okresný zástupca, zamotávajú na dne piatoligovej tabuľky stále viac.

MARIÁN DRAGÚŇ

Na snímke:

Posilnená Podhájska (v žltom) prišla do Komjatíc vyhrať, no odchádzala naprázdno a jej jarné záchranárske plány sú naštrbené. Foto fb FC