Lídri vezú po bode, Trávnica – Semerovo 9:0, M. Macek dal päť gólov, v Čechách štyri červené

• Uverejnené nedeľa, 27. marec 2016, 20:34
  • Prečítané: 1584x

miro macekVeľkonočné štvrté jarné kolo dostalo po troch piatkových dohrávkach nový náboj. Otázne bolo, ako sa po prehre v Semerove za dva dni otrasie prvá Salka, ktorú čakal ďalší zápas vonku, ale aj to, kto v priamom súboji Trávnica – Semerovo stratí na jar vôbec prvé body. Čakalo sa tiež, či nastane zmena v čele poradia strelcov.

Salka vo Vlkase nakoniec zachraňovala v posledných minútach aspoň remízu, jeden bod si doviezol aj druhý Michal z Hulu, no a tretie Zemné bodovalo naplno doma s Lipovou. Na štvrté miesto sa vyhupol Svodín, ktorý vezie všetky body z derby zápasu v Mužli. Víťazstvom v Čechách prekvapili Rastislavice, ktoré sa tak odpútali z dna tabuľky. ...v Čechách padol iba jeden gól, zato až štyri červené karty. Úľany si doma poradili s Veľkým Kýrom a Mojzesovo najtesnejšie so susedným Černíkom. V zápase stopercentných Trávnica – Semerovo padlo až deväť gólov – všetky so siete hostí (!). Strelecky explodoval Miroslav Macek, ktorý dal Semerovu päť gólov v rade a ktorý je už najlepším strelcom súťaže.

VI. LIGA OBFZ NOVÉ ZÁMKY - 19. kolo:

*Vlkas – Salka 2:2 (1:0), Németh, L. Slovák – Droppan (11 m), G. Tóth.

Po jeseni posledný Vlkas mal za sebou dva víťazné zápasy a doma si tajne trúfal aj na vedúce mužstvo súťaže. To musí v úvode jari stavať aj dorastencov a bolo otázne, ako si líder poradí – po piatkovej dohrávke v Semerove – len dva dni nato s ďalším výjazdom na sever okresu. Domáci sa dostali do vedenia na konci prvej polhodiny hry, keď po trme-vrme prekonal Prohászku Németh. Tesný náskok držal Vlkas až do 71.min, kedy sa k penalte za faul postavil Droppan a bolo 1:1. Ešte predtým však videl druhú žltú kartu Sliva (51.min) a Vlkas v 82.min dostal druhýkrát do vedenia L. Slovák hlavou po rohu. V záverečnej dráme Salka ratovala aspoň bod a minútu pred koncom vyrovnal po štandardnej situácii G. Tóth.

*Hul – Michal 1:1 (0:1), D. Čaplák - Patkolo.

Hul mal za sebou piatkovú dohrávku v Trávnici (6:2) a proti druhému Michalu sa rozbiehal pomalšie. Prvý polčas bol vyrovnaný, no tutovku zahodil v 43.min domáci Černák. Nedáš-dostaneš platilo a Michalčania trestali Patkolovým gólom do šatne po trme-vrme. Poslednú polhodinku mali Hulania miestami až drvivý tlak, no vyrovnať sa im podarilo až v nadstavenom čase dorastencom Čaplákom po rohu.

*Zemné – Lipová 2:0 (2:0), Kosztolányi, Dobrý.

Lipová na jar ešte neprehrala, na tretie Zemné strácala iba dva body, no kým hostia svoje šance nevyužili, domáci v prvom polčase dve áno. V 21.min potiahol po strane Dobrý, našiel Kosztolányiho a ten mal pred sebou už iba odkrytú bránu – 1:0. Potom mali tutovku aj Lipovčania, Holík ju však hlavou nepremenil. Trest prišiel k kopačky Dobrého päť minút pred prestávkou, keď prestrelil všetko pred sebou. Po obrátke domáci hru kontrolovali a náskok udržali.

*Mužla – Svodín 1:2 (1:1), Rigó – Árendás, Petrovič.

Domácim stál v ceste za prvým jarným víťazstvom zdatný protivník, ktorý bol nakoniec aj šťastnejší. Mužlu poslal v 35.min do vedenia 1:0 parádnou ľavačkou po centri Kianeka Rigó (na jar po tretíkrát), no opäť z toho neboli body. Svodín vyrovnal Árendásovým gólom do šatne, keď zužitkoval center zo strany. Po obrátke domáci miestami stupňovali tlak, no bez gólového efektu. V prestávke aj vystriedali brankára, no práve skúsený Németh minútu pred koncom pochybil a Petrovič trestal – 1:2. V sledovanom derby zápase vyšla Mužla nakoniec úplne naprázdno.

*Mojzesovo – Černík 1:0 (0:0), Martiš.

Na Veľkonočnú nedeľu sa stretli blízki susedia od „Cítenky“, ktorí si vo veľmi dobrom derby nič nedarovali a výsledok bol otvorený do posledných minút. Do prestávky sa diváci korenia nedočkali, tak o všetkom rozhodla 67.min a gólová hlavička hrajúceho trénera Mojzesova Martiša po rohovom kope. Potom si už „Ezdek“ víťazstvo ustrážil, i keď susedia hrýzli.

*Čechy – Rastislavice 0:1 (0:1), Almaši.

Domáci mali v nohách ťažkú piatkovú dohrávku so Zemným (2:2), no do súpera z dna tabuľky sa pustili od úvodných minút. Rozladilo ich však vylúčenie Holuba v 29.min a potom o päť minút aj gól Almašiho hlavou po centri. Po obrátke domáci miestami vyvinuli tlak, no gólu sa nedočkali, naopak, Kanyicska musel čeliť úniku Krajčíra. Vzruchu však bolo i tak dosť, v 81.min išli predčasne pod sprchy za vzájomnú potýčku aj Kolarovič s Királym a po konci zápasu dostal červenú kartu ešte aj gólman domácich.

ľany – Veľký Kýr 2:0 (1:0), J. Macek, Kosiba.

V auguste prišli Úľany vo Veľkom Kýre o premiérové víťazstvo v sezóne v posledných minútach (3:3), no doma nechceli nechať nič na náhodu. Do vedenia ich poslal v 23.min prízemnou strelou z 20 m J. Macek a aj v ďalšom priebehu mali hru v rukách domáci. Poisťovací gól prišiel päť minút po prestávke zásluhou Kosibu, na „angličák“ ktorého bol Géci prikrátky. Hostia pôsobili odovzdane, no vďaka obetavosti už ďalšie góly neinkasovali.

*Trávnica – Semerovo 9:0 (3:0), M. Macek 5 (1. z 11 m), Mach, Gál, Kanás, Menčík.

V Trávnici to bol duel na jar stopercentných tímov, ktoré mali v nohách úspešné piatkové dohrávky. Výsledok 9:0 však nemohol čakať nikto. Domáci sa dostali rýchlo do vedenia, keď už v 6.min zužitkoval hlavou center zo strany Mach. Hostia mohli vzápätí odpovedať, lenže Bagalovo zakončenie vyrazil na roh Polacsek. Za stavu 2:0 zahral na bránkovej čiare rukou Semerovčan Horváth, za čo dostal červenú kartu a Macek pokutový kop premenil (45.min). Prvá polhodina druhého polčasu to bolo šou jedného muža – kanonier Macek dal štyri góly v rade (!). Nakoniec veľa nechýbalo a Semerovo – ktoré len v piatok pokorilo prvú Salku – mohlo prehrať dvojciferne.

ZOSTAVA 19. KOLA:

M. Molnár (Michal) – D. Čaplák (Hul), M. Kosiba (Úľany), D. Kanyicska (Svodín), M. Halás (Mojzesovo), L. Slovák (Vlkas), M. Kováč (Rastislavice), L. Kosztolányi (Zemné), L. Kanás (Černík), J. Holík (Lipová), M. Macek (Trávnica).

NAJLEPŠÍ STRELCI PO 19. KOLE:

24 - Miroslav Macek (TRÁVNICA), 21 - Gábor Tóth (SALKA), 14 - Andrej Sádovský (ÚĽANY), Tomáš Bagala (SEMEROVO), Peter Valkovič (MICHAL), 13 - Gabriel Dajcs (SALKA), Tomáš Árendás (SVODÍN), 11 – Ľubor Mrva (LIPOVÁ), Boris Macek (HUL/MICHAL), Daniel Dobrý (ZEMNÉ), 10 - Mário Pečimúth (ČERNÍK), Zoltán Sebestyéni (ZEMNÉ).

MARIÁN DRAGÚŇ

Na úvodnej snímke:

Po jeseni len ťažko predstaviteľné – Miroslav Macek z Trávnice sa 10 jarnými gólmi dostal do čela poradia strelcov v „okrese“ pred jesenného suveréna Gábora Tótha. Foto md