Trávnica a aj Semerovo zostávajú na jar stopercentní (!) - BOLI SME NA: Trávnica – Hul 6:2 +FOTO

• Uverejnené piatok, 25. marec 2016, 18:51
  • Prečítané: 1541x

atrávnica - hul 006V piatok sa dohrávali tri zápasy prvého jarného kola a veru sa diali veci. Zemné dvakrát viedlo v Čechách, no viezlo nakoniec jeden bod. Znovuzrodená Trávnica rozstrieľala omladený Hul a na jar je stále stopercentná, no a bez straty jediného bodu je aj Semerovo, ktoré doma dokázalo poraziť lídra súťaže. V nedeľu na seba narazia práve dvaja stopercentní Trávnica a Semerovo. Medzi kanoniermi pokračuje jarná stíhacia jazda Miroslava Maceka, ktorý zaostáva na prvého už iba o jeden gól.

VI. LIGA OBFZ NOVÉ ZÁMKY – dohrávky 16. kola:

*Trávnica – Hul 6:2 (3:1), M. Macek 2, Mach 2, Gál (11 m), Šebík – P. Zrubec, Smiešny (11 m).

DRUŽSTEVNÍK: Polacsek – Menčík, Zaričňak, Kanás, Blaško, Kiripolský, Gál, Mach, Závodský, Šebík, Macek (Galbavý, Klučka, Galgóczy).

OFK: Ferenčík – Podbehlý, Orosi, Cvik, Černák Mikla, Abrhan, M. Zrubec, P. Zrubec, Puškár, Smiešny (Horák, Lontoš, Čaplák).

Vynovená Trávnica sa už odpútala z predposledného miesta a jarnú fazónu chcela potvrdiť aj proti Hulu. Ten vyrukoval s omladenou zostavou a do stavu 3:2 držal domácich v napätí. Najskôr vyskúšal mladého Ferenčíka z 25 m Šebík, na opačnej strane chýbal krok M. Zrubcovi, no a v 21.min sa Hulania dožadovali pokutového kopu za nastrelenú ruku. Najkrajší moment zápasu prišiel v 26.min, keď domáci kanonier Macek predviedol exportný volej a Ferenčík nemal šancu zasiahnuť – 1:0. Za 5 minút však bolo vyrovnané, pretože Polacsek neudržal nepodarený center a P. Zrubec to využil. Domáci trochu zneisteli, Mach ale okamžite (32.min) reagoval, keď lobovanou hlavičkou využil zlé vybehnutie Ferenčíka. V 38.min vyťažil z aktivity Šebíka Macek – 3:1. Pár minút po prestávke hostia ešte raz dotiahli, keď dal penaltu Smiešny. Definitívne ich však zlomil prísny pokutový kop v 66.min, ktorý Gál premenil. Trávničania boli stále hladní po góloch, na 5:2 zvýšil po úniku od polovice ihriska Šebík, no a zaslúžený triumf prikrášlil druhým gólom Mach.

*Semerovo – Salka 1:0 (1:0), Habrman.

V dohrávke na seba narazili na jar stopercentné mužstvá, no favoritom boli hostia. Semerovčania ale podali mimoriadne oduševnený a bojovný výkon, ktorý bol nakoniec korunovaný cenným skalpom. O všetkom rozhodol moment z 31.min, v ktorom mali prsty dvaja hráči, ktorí prišli do Semerova iba v zime. Haganova strela sa odrazila od brvna a Habrman stál tam, kde mal – 1:0. Salka potom otvorila hru, mala aj šance, no svoj deň mal opäť brankár Mokráš. Obetavo hrajúci Grunský udržal G. Tótha aj keď domáci hrali od 76.min už bez Hagana, ktorý dostal druhú žltú kartu. Líder potom vsadil na zúfalý vabank, doraziť ho však mohol v posledných minútach Bagala, ktorý ale Prohászku neprekonal. Oslabené Semerovo v závere drelo a dosiahlo senzačné víťazstvo.

*Čechy – Zemné 2:2 (1:1), Zelovič (11 m), Holub – vlastný (Solár), Kosztolányi.

Domácim išlo vôbec o prvé jarné body, no svoje ambície malo aj tretie Zemné, ktoré sa aj dostalo do vedenia v 18.min, keď si center Gašparíka zrazil do vlastnej siete Solár. Domáci v 30.min Zelovičom vyrovnali z pokutového kopu za faul na hranici šestnástky. Zemné sa dostalo do vedenia aj druhýkrát, keď desať minút po prestávke využil trmu-vrmu Kosztolányi. V 64.min prekonal Szalaia z priameho kopu Holub (2:2), no nebezpeční hostia mohli ísť do vedenia ešte raz. Dobrého šancu však zlikvidoval T. Nagy.