Lídri Salka aj Michal doma iba o gól, Vlkas vyhral vo Veľkom Kýre, posledné sú už Rastislavice

• Uverejnené nedeľa, 20. marec 2016, 20:28
  • Prečítané: 1568x

amichal - mužla 010Cez víkend sa hralo už tretie jarné kolo, ktoré odštartovalo sobotňajšou predohrávkou Michal – Mužla (3:2). V nedeľu potom prvá Salka porazila Mojzesovo doma „iba“ o gól, zato tretie Zemné vyhralo v Rastislaviciach presvedčivo 0:3. Trojgólovým rozdielom vyhral vonku vo Veľkom Kýre aj Vlkas a odpútal sa od posledného miesta, kam už spadli spomínané Rastislavice. Lipová sa domácim víťazstvom nad Hulom pevnejšie usadila na štvrtom mieste a polepšil si aj Svodín, ktorý po hokejovom výsledku pokoril Úľany. Trávnica zdolala Čechy a v tabuľke už preskočila Veľký Kýr. „Okresný“ futbal sa hrá aj tento piatok, kedy sú na programe tri dohrávky prvého jarného kola.

Medzi najlepšími strelcami stráca Miroslav Macek na Gábora Tótha už iba tri góly.

VI. LIGA OBFZ NOVÉ ZÁMKY - 18. kolo:

*Salka – Mojzesovo 1:0 (1:0), T. Tóth.

V zápase lídra súťaže s dvanástym sa iné, ako víťazstvo domácich ani neočakávalo, hoci favorit nastúpil v základnej zostave bez svojich dvoch najlepších strelcov G. Tótha a Dajcsa. Keď poslal domácich do vedenia už v 10.min strelou od brvna Tóth, zdalo sa, že skóre bude narastať. Lenže R. Gyetven nemal vôbec dobrú mušku a ani samostatný únik nepremenil Flekáč. Hostia po obrátke dreli, využívali telesnú prevahu svojich hráčov a do vážnejších šancí už Salčanov ani nepustili, no ani Mojzesovo si šance nevytváralo. Líder nakoniec zaknihoval chudobné najtesnejšie víťazstvo.

*Semerovo – Černík 2:1 (1:0), Bagala, Horváth – Chomiščák.

Semerovčania potrebovali doma potvrdiť body dovezené z vonku, no futbalovejším dojmom pôsobili hostia, ktorí však doplatili na nepremieňanie šancí. Naopak, domáci dali dva góly z dvoch šancí a majú za to ďalšie tri body. V 21.min ich poslal do vedenia strelec Bagala, lenže v 59.min vyrovnal po vydarenej kontre navrátilec Chomiščák a začínalo sa odznova. Rozhodnutie padlo v 68.min po rohu, keď semerovský tábor rozjasal pohotový Horváth.

*Veľký Kýr – Vlkas 0:3 (0:1), čovský 2, Polák.

V šesťbodovom zápase „kto z koho“ išlo o veľa obom a v kýrskom drese vybehol premiérovo aj nový hrajúci tréner Miroslav Svýba. Domáci však ťahali za kratší koniec, poriadnu šancu si ani nevytvorili a vyniknúť nechali posledný Vlkas. Ten dal ukľudňujúci gól v 20.min po rohu Máčovským, no to nebolo všetko. 20 minút pred koncom Polák zvýšil a v 80.min spečatil zaslúžené víťazstvo „Valkázu“ gólom na rozdiel triedy opäť Máčovský.

*Svodín – Úľany 5:2 (3:0), Nothart 2, Árendás 2, Bubloš – A. Sádovský, S. Supek.

V súboji mužstiev z lepšieho stredu tabuľky sa čakal útočný futbal, no domácim v úvode pomohli dve chyby brankára Úľan, ktoré v 1. a 8.min potrestal Nothart – 2:0. Domáci sa tak dostali rýchlo na koňa, naopak, hostia sa nevedeli vložiť do zápasu. Jednu ich kontru premenil v 61.min Sádovský na 3:1, no rozbehnutí Svodínčania kontrovali potom hneď dvakrát (5:1) a o výsledku nebolo pochýb.

*Lipová – Hul 2:0 (1:0), Stacho, Mokráš.

Pre hostí to bola jarná premiéra, kým rozbehnutí Lipovčania si chceli minimálne udržať jarnú neporaziteľnosť. Väčšinu času to bola vyrovnaná partia, no v 23.min strelil svoj premiérový gól za Lipovú Stacho, ktorému naservíroval loptu Mokráš. Vedieť ale dali o sebe aj Hulania, Černák prestrelil odkrytú bránu, Smiešneho vychytal Pilek. Aj po zmene strán to bol otvorený futbal hore-dole, no v 75.min bolo 2:0 a vo vypätej atmosfére sa diali veci. Gól dal Mokráš, lenže protestujúci hostia sa dožadovali ofsajdu iného hráča až tak, že dvoch im rozhodca vylúčil.V zostávajúcich minútach už oslabení hostia nemohli zápas otočiť.

*Rastislavice – Zemné 0:3 (0:1), Sebestyéni, Bernáth ml. (11 m), Solčan.

V stretnutí tímov z opačných pólov tabuľky začalo v Rastislaviciach lepšie Zemné. V 17.min ho poslal ľahko do vedenia vlaňajší najlepší strelec Sebestyéni, ku ktorému sa dostala centrovaná lopta po chybe brankára. Domáci potom otvorili hru a pokúšali sa zastaviť rozbehnutých hostí, no tí mali aj v ďalšom priebehu viac z hry. Poisťovací gól však prišiel až 11 minút pred koncom z pokutového kopu za faul v šestnástke. Dielo dokonal v poslednej minúte hlavou po rohu Solčan – 0:3.

*Trávnica – Čechy 3:0 (1:0), A. Gašparík, M. Macek, Gál.

Do odvetnej časti vstúpili lepšie domáci, od ktorých sa čakalo ďalšie víťazstvo. To nakoniec aj prišlo, no 3:0 je pre hostí, ktorí sa snažili hrať kombinačne, krutý rezultát. V prvom polčase však viazla kombinácia na oboch stranách a bola to skôr prekopávaná. Domácim vyšla v 32.min jedna štandardka a Gašparík otvoril skóre – 1:0. Po obrátke držali viac loptu Čechy, Trávnica vsadila na kontry a vyplatilo sa. V 49.min potiahol loptu Šebík, jeho center našiel Maceka a kanonier domácich hlavou zvýšil na 2:0. Po úniku sa potom zapísal ešte Gál.

*DružsteVNík Michal n/Ž – AC MuŽLA 3:2 (2:1), Brezovský, Podbehlý, B. Macek – Rigó, Mészáros.

DRUŽSTEVNÍK: Molnár - Patkolo, Sádovský, Oškerský, Husár, D. Zrubec, J. Zrubec, Supek, Podbehlý, Brezovský, Macek (Mikle).

AC: Németh – Zalaba, Pathó, Gavroň, Ármai, Kianek, Teszár, Ubár, Hakala, Kvassay, Rigó (Mészáros, Csicsó).

V jesennej časti vyhral Michal v Mužli presvedčivo 0:3, no v odvetách zatiaľ iba hľadá stratenú formu. Mužla vyrukovala s ďalšou posilou, v jej bráne sa objavil niekdajší treťoligový brankár Štúrova Zoltán Németh a úvodné minúty patrili hosťom. Tých poslal do vedenia už v 3.min Rigó (podobne ako v Rastislaviciach), keď loptu ešte na bránkovej čiare dorazil do vlastnej siete Oškerský. Rigó sa však pri góle zranil a musel byť vystriedaný. V 6.min ideálne vysunul ľavé krídlo do samostatného úniku dispečer stredu poľa Kianek, no asistent rozhodcu zdvihol zástavku, pritom iný hráč v ofsajde nejavil záujem o hru. Až potom dali o sebe vedieť aj domáci, no Oškerský sa proti Némethovi nepresadil a Podbehlý mieril do žrde. Vyrovnanie však prišlo v 9.min z kopačky Brezovského, ktorý z priameho kopu prekvapil Németha. O tri minúty už Michalčania viedli, keď po ďalšom priamom kope pohotovo dorazil loptu do siete Podbehlý – 2:1. Aj druhý polčas ale začali lepšie hostia a desať minút po prestávke vyrovnal striedajúci Mészáros. Z pravej strany ešte dvakrát pohrozil Kvassay, no potom sa nadýchli k záverečnej ofenzíve domáci. Vykúpenie prišlo osem minút pred koncom z kopačky zimnej posily Maceka, ktorý sa uvoľnil na šestnástke a povedľa Németha po zemi rozhodol.

ZOSTAVA 18. KOLA:

P. Pilek (Lipová) – R. Pasztorok (Salka), A. Zaričňak (Trávnica), R. Grunský (Semerovo), E. Barna (Svodín), T. Slovák (Vlkas), M. Opát (Mojzesovo), Š. Ikrényi (Lipová), Z. Kantár (Zemné), B. Mészáros (Mužla), B. Macek (Michal).

NAJLEPŠÍ STRELCI PO 18. KOLE:

20 - Gábor Tóth (SALKA), 17 - Miroslav Macek (TRÁVNICA), 14 - Andrej Sádovský (ÚĽANY), Tomáš Bagala (SEMEROVO), Peter Valkovič (MICHAL), 13 - Gabriel Dajcs (SALKA), 12 - Tomáš Árendás (SVODÍN), 11 – Ľubor Mrva (LIPOVÁ), Boris Macek (HUL/MICHAL), 10 - Daniel Dobrý (ZEMNÉ), Mário Pečimúth (ČERNÍK), Zoltán Sebestyéni (ZEMNÉ).

MARIÁN DRAGÚŇ

Na úvodnej snímke:

V sobotňajšej predohrávke Michal – Mužla (3:2) odohral dobrý zápas starý harcovník Miroslav Gavroň (vo výskoku).

agol na 3-2 B.Macek

Rozhodujúci moment zápasu Michal – Mužla, gól Borisa Maceka na 3:2 povedľa bezmocného Zoltána Németha.