Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Unable to save result set in /home/ee003700/www_root/libraries/joomla/database/database/mysql.php on line 534

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ee003700/www_root/libraries/joomla/database/database/mysql.php on line 383

Trávnica vyhrala 0:6, Semerovo 1:4, Salka 0:2, Michal prehral - BOLI SME NA: Černík – Salka 0:2 +FOTO

• Uverejnené nedeľa, 13. marec 2016, 20:12
  • Prečítané: 2449x

cernik - salka 0-2 026Ani druhé jarne kolo nebolo kompletné, pretože zápas Hul – Rastislavice sa kvôli nespôsobilému terénu nehral. V šlágri kola uspela Salka v Černíku, no prišla o zraneného kapitána Gabriela Dajcsa. O všetky body prišiel Michal, ktorý nedokázal v Úľanoch skórovať ani raz. Výsledok kola ale urobila Trávnica, ktorá nasúkala Zemnému na jeho trávniku rovný poltucet. Veci sa však diali aj v susedskom derby v Čechách, kde si Semerovo zobralo požičané z augustového 2. kola. Slkno vyšlo aj na Vlkase, ktorý proti Svodínu zaknihoval len tretie víťazstvo v sezóne. Veľký Kýr síce prehral v Mojzesove, no najmä v úvode aktivitou milo prekvapil. Jediná deľba sa zrodila v Mužli, odkiaľ si bod vezie Lipová.

Medzi najlepšími strelcami si dvoma gólmi polepšil Miroslav Macek, ktorý zrejme v drese posilnenej Trávnice ešte nepovedal posledné slovo a ktorý sa priblížil k zranenému Gáborovi Tóthovi.

VI. LIGA OBFZ NOVÉ ZÁMKY - 17. kolo:

*1.FC Černík – TJ Salka 0:2 (0:1), Flekáč 2.

1.FC: Sivaninec – Adámik, A. Šebík, Kanás, Očkaj, Kuruc, Mat. Šulík, Klein, Soboňa, Pečimúth, Chomiščák (Lauro, Andrášik, Tatai).

TJ: Prohászka – P. Horňan, Pasztorok, Gálik, Szliva, Štugel, Gyetven Droppan, T. Tóth, Dajcs, Flekáč (Fodor, Csóka, Čuzmár).

V šlágri kola privítal obávaný nováčik jesenného majstra a hlavného ašpiranta na postup, preto sa pri „Cítenke“ čakal dobrý zápas. Salka nastúpila bez zraneného najlepšieho strelca súťaže G. Tótha, zato hrala na troch útočníkov. V prvom dejstve mali medzihru domáci, ktorým sa však Prohászku ohroziť dlho nepodarilo. Naopak, hostia šli do vedenia v 11.min po nevinnej akcii, keď sa nechal predskočiť v rohu malého vápna pohotovému Flekáčovi Očkaj – 0:1. Černík prvýkrát ako-tak ohrozil gólmana Salky až v 35.min, no Kanásov tvrdý priamy kop tesne minul cieľ a Soboňovu koncovku potom po obrátke vyrazil Prohászka na roh. Obrana Černíka bola citlivá na rýchlosť Flekáča, no vážnejšie príležitosti z toho neboli. V zápase chudobnom na šance priniesla najväčší vzruch 70. minúta, kedy Sačania prišli o zraneného kapitána Dajcsa, ktorého museli vyniesť na nosidlách. Tri minúty nato však bolo rozhodnuté, pretože po centri Gyetvena nechali domáci zadáci hlavou zakončiť nevysokého Flekáča (0:2).

*Čechy – Semerovo 1:4 (1:1), Pásztor – Gubrica 2, Habrman, Kršák.

Pre oboch to bola jarná premiéra a na susedské derby nastupovali v pozícii favorita domáci. Semerovo získalo na poslednú chvíľu predsa len aj Marcela Habrmana, ktorý zvesil kopačky z klinca a nakoniec bol ten, kto otvoril gólový účet zápasu. To, keď v 29.min zakončil najkrajšiu akciu zápasu po osi Gubrica – Hatala. Domáci o päť minút ešte dokázali odpovedať Pásztorom strelou po rohu (1:1), no Semerovčania pokračovali v koncentrovanom výkone aj po obrátke a ďalšími troma gólmi nakoniec vyhrali nečakane rozdielom triedy a vrátili tak susedovi požičané aj s úrokmi.

*Zemné – TrÁvnica 0:6 (0:2), M. Macek 2, M. Mach 2, Gál, A. Gašparík.

Vynovená Trávnica prišla k Váhu s očakávaniami, v zime sa však posilnilo aj Zemné, preto sa črtal neľútostný boj o body. Lepšie začali hostia, ktorí vďaka strelcovi M. Macekovi, ktorý dal úvodné dva góly „z ničoho“, vyhrali prvý polčas, no to nebolo všetko. „Fíšania“ dodržiavali taktiku aj po obrátke, začali hrať na brejky, ktoré im aj vychádzali. A hoci mali domáci optickú a miestami aj hernú prevahu, nakoniec sa zrodil šokujúci výsledok. ...zisk bodov Trávnice až tak neprekvapuje, no výška skóre áno.

ľany – Michal 1:0 (1:0), Mikla.

Domáci si na favorita verili, derby na Žitave preto sľubovalo pravú zápletku. Domácim sa hneď v 15.min zranil bankár P. Ostrožlík, no v 28.min ich potešila zimná posila Mikla, ktorá trafila spoza šestnástky parádne – 1:0. Prvý Michal sa nechcel len tak poddať a v druhom polčase sa niekoľkokrát pokúsil o zvrat. Zápasu by možno viac svedčala remíza, no „Fegímešania“ obetavosťou nešetrili a tesný náskok udržali do konca. V tvrdom súboji si Michal pripísal len druhú prehru v sezóne.

*Vlkas – Svodín 3:2 (1:1), Németh 2, Máčovský – Varga, Nothart.

Posledný Vlkas sa mobilizoval ako mohol a pre zisk troch bodov chcel spraviť všetko, kvôli trestom mu však chýbal nielen kapitán Martin Slovák (ČK), ale za päť žltých kariet aj Lukáš Slovák. Trénerovi Jánovi Slovákovi vyšiel ťah so stopérom Michalom Némethom, ktorého postavil na hrot a sviatočný strelec sa mu odmenil dvoma gólmi. Hostia v 23.min vyrovnali Vargom na 1:1, no Máčovský a spomínaný Németh po zmene strán prakticky rozhodli o výsledku. Nothart päť minút pred koncom ešte vykresal iskierku nádeje, no vyrovnať sa už Svodínčanom nepodarilo.

*Mužla – Lipová 2:2 (0:2), Kvassay 2 – vlastný (Franta), Mrva.

Mužla sa chcela v ostrej domácej premiére ukázať - s kvartetom posíl v zostave - v čo najlepšom svetle, no ani Lipovčania neprišli k Dunaju na výlet. A veru hostia viedli v 23.min 0:2 a mohli aj viac. Najskôr si dal nešťastného vlastenca skúsený Franta a zakrátko bol v skrumáži pred Deméndim najpohotovejší Mrva. V druhom dejstve sa Mužla pokúšala aspoň o vyrovnanie a to sa jej vďaka Kvassaymu aj podarilo. Najskôr zužitkoval center Kianeka a v 70.min vyťažil z aktivity čiperného Rigá, ktorý sa prekľučkoval obranou Lipovej. Do konca bolo ešte dosť času, no strhnúť víťazstvo na svoju stranu sa už nepodarilo nikomu z rivalov.

*Mojzesovo – Veľký Kýr 2:1 (1:0), Opát (11 m), M. Hoppan – Lietava.

Mojzesovo potrebuje doma bodovať a proti Veľkému Kýru, ktorý nemá za sebou vydarenú zimnú prestávku, si iné, ako víťazstvo, ani nepripúšťalo. Kýrania však v úvode prekvapili, hrali veľmi aktívne a mali aj dve veľké šance. Najskôr však zastavila loptu konštrukcia brány, vzápätí zlikvidoval samostatný únik brankár Buranský. Až potom sa prebrali Mojzesovčania, ktorých prevaha vyústila v penaltu, ktorú premenil Opát – 1.0. Na dvojgólový náskok zvýšil hneď po prestávke strelou spoza šestnástky od žrde M. Hoppan a hostia sa presadili až 15 minút pred koncom, keď sa zapísala posila z Branču Lietava. Na viac už Kýru nezostali sily a body tak zostali doma.

*Hul – Rastislavice – nehralo sa (pre nespôsobilý terén), hrať sa bude v piatok 1. 4. o 16.00 h.

ZOSTAVA 17. KOLA:

A.Buranský (Mojzesovo) – Marek Ostrožlík (Úľany), R. Soboňa (Vlkas), M. Gavroň (Mužla), M. Gubrica (Semerovo), T. Slovák (Vlkas), R. Štugel (Salka), P. Gál (Trávnica), M. Flekáč (Salka), M. Habrman (Semerovo), M. Macek (Trávnica).

NAJLEPŠÍ STRELCI PO 17. KOLE:

20 - Gábor Tóth (SALKA), 16 - Miroslav Macek (TRÁVNICA), 14 - Peter Valkovič (MICHAL), 13 - Gabriel Dajcs (SALKA), Tomáš Bagala (SEMEROVO), Andrej Sádovský (ÚĽANY), 11 – Ľubor Mrva (LIPOVÁ), 10 - Daniel Dobrý (ZEMNÉ), Tomáš Árendás (SVODÍN), Boris Macek (HUL), Mário Pečimúth (ČERNÍK), 9 - Zoltán Sebestyéni (ZEMNÉ).

MARIÁN DRAGÚŇ

Na úvodnej snímke:

Salka si z Černíka odviezla zaslúžene všetky body, no v 70. minúte prišla o kapitána Gabriela Dajcsa. Foto md

cernik - salka 0-2 011

cernik - salka 0-2 016

cernik - salka 0-2 017

cernik - salka 0-2 042

cernik - salka 0-2 054