Michalčania sa potrápili, Nothart s hetrikom, tri zápasy sa nehrali - BOLI SME NA: Lipová – Úľany 3:1

• Uverejnené nedeľa, 06. marec 2016, 18:54
  • Prečítané: 1677x

a-lipova - ulany 31 006Šiestoligové jarné odvety odštartovali sobotňajšou predohrávkou na dobrom teréne vo Svodíne, kde oslávil Michael Nothart návrat domov hetrikom proti Mojzesovu (4:0). V nedeľu sa Michal z čela tabuľky potrápil s posledným Vlkasom a doma vyhral najtesnejšie 1:0, Lipová víťazstvom 3:1 pretrhla sedemzápasovú šnúru Úľan bez prehry, no a Rastislavice zaknihovali premiérové víťazstvo sezóny v prvom jarnom kole, keď zdolali Mužlu 2:1. Černík „využil“ neveselú situáciu Veľkého Kýru a po výhre 0:2 si vezie tri plusové body. Až tri zápasy sa nehrali, pretože terény v Semerove, Čechách a v Trávnici boli nespôsobilé.

VI. LIGA OBFZ NOVÉ ZÁMKY - 16. kolo:

*OŠK Lipová – Lokomotíva Úľany mad Žitavou 3:1 (2:0), Mrva 2, Opeta – Matlúch.

OŠK: Pilek – Balogh, Sovič, Poláček, Kollár, Konderik, Holík, Stacho, Gúcky, Opeta, Mrva (Kecskés, Harmata, T. Mikulec).

LOKOMOTÍVA: Červenka – O. Turan, Kosiba, Horník, M. Malík, Matej Ostrožlík, Martin Ostrožlík, Kajanovič, Mikla, Macek, Sádovský (Bulava, Kosec, Matlúch).

Na dolnej Nitre sa stretli rivali z lepšieho stredu tabuľky, ktorých delil iba jeden bod. Hostia stále poriadne nestrávili domácu prehru 2:6 z jesene a vôbec sa netajili úmyslom vrátiť Lipovčanom požičané. A veru „Fegímešania“ začali odvážne, loptu mali častejšie na kopačkách, no do šancí sa v úvode nedostávali. Naopak, v 5.min chýbalo málo domácemu Opetovi. V 20.min sa prvýkrát dostal k slovu zoči-voči Pilekovi strelec hostí Sádovský, no neuspel. O päť minút už ale zahrmelo na opačnej strane, keď po hlavičke Stacha neudržal Červenka loptu a Mrva dorazil – 1:0. V 40.min sa potvrdilo „nedáš-dostaneš“, keď zahodil druhú šancu Sádovský a Opeta využil zlé postavenie Červenku – 2:0. V úvode druhého dejstva sa prekľučkoval až pred Pileka opäť Sádovský, ktorý ale nepremenil ani tretiu šancu. V 52.min kopali hostia priamy kop, ktorý Pilek vyrazil iba pred Matlúcha a ten vykresal iskierku nádeje hosťom. Tá však tlela iba dve minúty, pretože na dvojgólový rozdiel upravil Mrva, ktorému to proti Úľanom sype. Vo farbách Lipovej sa uviedol sympatickým výkonom bojovný všadebol Stacho.

*Svodín – MOJZESOVO 4:0 (2:0), Nothart 3, Bubloš.

V sobotňajšej predohrávke boli miernym favoritom domáci Svodínčania, no body potrebovalo viac Mojzesovo. To nastúpilo s novicom v bráne A. Hajnalom z Komjatíc, ktorý to mal od začiatku ťažké, keď inkasoval už v 7.min. Prekonal ho dorážkou po rohu navrátilec Nothart. Domáci podnikali jeden útok za druhým a ešte pred prestávkou prišiel aj poisťovací gól, keď dobre hrajúca posila Petrovič ideálne vysunul Notharta a ten nezaváhal. V 55.min zavŕšil Michael Nothart svoj výkon hetrikom na 3:0, hostia postupne odpadli a posledné slovo mal Bubloš.

*Michal – Vlkas 1:0 (1:0), Patkolo (11 m).

K Žitave prišiel posledný Vlkas a podľa tabuľkového postavenia to mala byť najväčšia „tutovka“ kola. Domáci aj začali dobre, z úvodného tlaku vyťažili penaltu, ktorú premenil v 16.min Patkolo a hoci trafili aj brvno, náskok už nepoistili. To sa im mohlo v druhom polčase vypomstiť, pretože hostia podali veľmi obetavý výkon a neboli ďaleko od vyrovnania. Ich veľkú šancu zahodil hlavou Máčovský a nebezpečný priamy kop Feješa kryl novic Molnár. Michalu chýbalo niekoľko hráčov a s posledným sa poriadne natrápil.

*Veľký Kýr – Černík 0:2 (0:0), Pečimúth, Klein.

Vo Veľkom Kýre sa len týždeň pred prvým jarným kolom vzdalo vedenie i tréner a mužstvo bez poriadnej zimnej prípravy sa zbieralo na poslednú chvíľu. To chceli využiť Černíčania, no prvý polčas nehrali dobre a na ťažkom teréne im boli Kýrania vyrovnaným súperom. Po obrátke mali hostia viac z hry, no góly prišli až v poslednej desaťminútovke. Najskôr sa hlavou presadil Pečimúth, potom po rohu opäť hlavou aj Klein.

*Rastislavice – Mužla 2:1 (1:1), Almáši 2 (1. z 11 m) – P. Rigó.

Rastislavice prezimovali len s dvojbodovým náskokom na posledného, preto potrebovali body ako soľ. Do vedenia sa však dostala v 30.min Mužla, keď po chybe obrany zavesila zimná posila Rigó. Domáci na ťažkom teréne dreli a ich najbojovnejší hráč Krajčír (tiež zimná posila) vyrobil tesne pred prestávkou penaltu. Tú premenil Almáši a vyrovnaná partia pokračovala prakticky celý druhý polčas. Rastislavice sa predsa len dočkali dve minúty pred koncom, keď po strele T. Lábskeho z 25 m do brvna sa lopta odrazila k Almášimu a ten rozhodol o vôbec prvom víťazstve „Degeša“ v sezóne. Hostia hrali celý druhý polčas bez vylúčeného Pathá. V ich zostave už chýbal Góra (odišiel do Želiezoviec), zato pribudol nielen Kianek s Gavroňom a Rigó, ale aj navrátilec Kvassay.

*Semerovo – Salka – nehralo sa (pre nespôsobilý terén), hrať sa bude v piatok 25. 3.

*Trávnica – Hul – nehralo sa (pre nespôsobilý terén), hrať sa bude v piatok 25. 3.

*Čechy – Zemné – nehralo sa (pre nespôsobilý terén).