V dohrávke prehra s Nitrou, do play out však so štyrmi bodmi - NAŠI VO FUTSALE

• Uverejnené sobota, 05. marec 2016, 09:43
  • Prečítané: 704x

a-mfk - lv 02Základná časť skončila piatkovou dohrávkou 14. kola a hoci Nové Zámky už šancu na 6. miesto a účasť v play off nemali, v domácom derby zápase s Nitrou hrali ešte o lepšie umiestnenie pred play out a teda o štyri bonifikačné body.

PRVÁ SLOVENSKÁ liga vo futsale

Dohrávka 14. kola:

*MFK Tupperware Nové Zámky – MFSK Nitra 1:3 (1:2), Oršolík. ČK: Gál.

MFK TUPERWARE: Sládeček – Adámik, Fiala, Oršolík, Gašparík st., Gašparík ml., Molda, Letko, Kanás, Gál, Kosztolányi, Máté, P. Nagy. Tréner Peter Buranský.

Domácim išlo hlavne o bonifikačné body do skupiny o záchranu, no krajskému derby dávala pikantnú príchuť aj účasť viacerých exnovozámčanov v zostave Nitry. Miernym favoritom boli hostia, ktorí šli do vedenia v 6.min. V 12.min sa potom menilo skóre hneď dvakrát, domáci kapitán Oršolík najskôr vyrovnal, aby vzápätí Peciar naklonil misky váh opäť na stranu Nitranov – 1:2. Tak sa skončil aj polčas, no zápas bol stále otvorený. Definitíva padla v 28.min, kedy sa presadil mladý Šuranec v nitrianskych farbách Adrián Procháczka – 1:3. Domácim sa už nepodarilo odpovedať, no keďže v dohrávke prehrali aj Levice, MFK si berie do play out štyri body.

Kristián Molnár (vedúci mužstva Nových Zámkov): „Posledný duel základnej časti mal svoju dôležitosť pre oba celky. Kým Nitrania bojovali o tretiu priečku, my sme sa rovnako nechceli spoliehať na výsledok z Levíc a víťazstvom sme si chceli zabezpečiť siedmu priečku garantujúcu štyri bonifikačné body do play out. Táto kombinácia ambícií napokon priniesla mimoriadne kvalitné futsalové podujatie, o ktoré sa postarali nielen aktéri na palubovke, ale i diváci v hľadisku, predovšetkým nitrianski fans. Zápas začali lepšie hostia, ktorí šli do dvojgólového vedenia, no okamžitá odpoveď Oršolíka nás vrátila do hry. Veľkú šancu na vyrovnanie sme mali v závere polčasu, ale Repa zneškodnil obe naše desiny. Po zmene strán sme túžili po vyrovnaní, skvelý Repa však maril našu snahu. Naopak o poistku pre hostí sa z nemožného uhla postaral mladší Procháczka. V závere sme z presilovky už zvrat nedosiahli, pri enormnej snahe sme navyše prišli o vylúčeného Gála."