OZVENY VI. LIGY - MOJZESOVO (13.) - „Ezdečania“ sa na nákupy posíl nespoliehajú ani teraz

• Uverejnené streda, 10. február 2016, 10:45
  • Prečítané: 1458x

0 mojzesovo muži

VI. liga ObFZ Nové Zámky

Od vlani bronzového Mojzesova sa v prvej polovici súťaže čakalo viac. „Ezdečania“ majú za sebou jeseň, na ktorú nemôžu byť hrdí. Zimujú o skóre na 13. mieste, no v tabuľke pravdy majú až mínus deväť bodov a mužstvo strelilo – najmenej – iba chudobných 15 gólov. OŠK síce doviezol tri plusové body z Rastislavíc (13. kolo, 0:1), lenže doma ich popúšťal rovný tucet. Pri „Cítenke“ remizoval hneď v úvodnom kole Svodín (2:2), potom aj Semerovo (5. kolo, 2:2) a vzápätí Vlkas (6. kolo, 1:1). To však nebolo všetko, prišli dokonca dve domáce prehry – s Mužlou (8. kolo, 1:2) a aj tá bolestnejšia - v susedskom derby - s Lipovou (14. kolo, 0:3), po ktorej už ale nasledovala aj výmena trénera. Pritom Mojzesovčania zaknihovali v úvode aj jeden vysoko cenený rezultát, keď v 3. kole zdolali doma 1:0 po sympatickom výkone neskoršieho jesenného majstra Salku. Ani úvod jarnej časti nebude pre Mojzesovo žiadnou prechádzkou, veď z prvých šiestich kôl hrá OŠK až štyrikrát vonku. V Mojzesove však tradične veria vo vlastné sily a na žiadne nákupy veľkých posíl sa nechystajú ani teraz.

Na otázky nášho webu odpovedal vedúci mužstva OŠK Mojzesovo Maroš Slovák.

*Kde hľadať príčiny toho, že vlani tretie Mojzesovo teraz zimuje až na 13. mieste?

Po veľmi úspešnej minulej sezóne sme vstupovali do jesennej časti s nezmeneným mužstvom. Vedenie spolu s hráčmi sa dohodlo, že by bolo dobré zlepšiť hlavne tréningový proces a preto v letnej prestávke prišiel nový tréner Marek Vittek. Nebolo veľa času na spoznávanie sa s novým mužstvom, hlavne s mentálnou stránkou hráčov. Postupne ale upadal prístup hráčov k tréningom, čoho výsledkom je až trináste miesto po jeseni. Navyše, na začiatku súťaže chýbal Juraj Hoppan a jeho bojovnosť akoby chýbala celému mužstvu.

*Už v úvodnom zápase sezóny so Svodínom zachraňovalo mužstvo doma aspoň bod gólom na konečných 2:2 v 90. minúte. Mohol to byť signál slabšej jesene?

Tento zápas ešte nebol signálom slabšej jesene. Vedeli sme, že úvod sezóny bude pre nás ťažký. Svodín má dobre poskladaný tím a u nás hral veľmi dobre. Doplatili sme na zahodené tutovky v prvej dvadsaťminútovke a, navyše, prišli sme o brankára Adama Buranského, ktorý si zlomil prst. Na druhý zápas sme išli do Veľkého Kýru získať stratené body, ale po bezgólovom polčase sme nezvládli začiatok druhého a inkasovali. V snahe o vyrovnanie sme otvorili hru a po 83. minúte sme dostali ďalšie tri góly, no prehra 4:0 bola krutá.

*V druhom domácom stretnutí ste ale po veľmi bojovnom výkone porazili Salku 1:0. Nechýbala hráčom v ostatných zápasoch práve bojovnosť a obetavosť?

Bol to dobrý zápas z oboch strán zo šťastnejším koncom pre nás. Využili sme slabšiu formu Salky v úvode sezóny. Vo štvrtom kole sme išli na derby do Černíka a v tomto zápase mužstvo vybuchlo, bojovnosť sa úplne vytratila. Práve zápas na Černíku považujem za zlomový v jesennej časti.

*Ako teda hodnotíte uplynulú jeseň?

Na túto polsezónu chceme čo najskôr zabudnúť a v jarnej časti si napraviť chuť. Sme dlžní hlavne našim fanúšikom, ktorí nás chodili podporovať aj k súperom, hoci výsledky sme nemali dobré.

*Čo vás najviac sklamalo?

Jednoznačne prístup hráčov k tréningovým povinnostiam a nie najlepšie výkony mladších hráčov, ktorým však ešte chýbali skúsenosti. Sklamaní sme boli aj zo zápasu v Huli, kde sme hrali dobre, ale stretnutie vôbec nezvládla rozhodcovská trojica.

*Ktorý výkon hodnotíte ako najslabší?

Vôbec nám nevyšiel zápas v susedskom derby v Úľanoch. Hrali sme veľmi slabo, inkasovali gól do šatne a domáce mužstvo potom dominovalo celý druhý polčas. Od vyššej prehry ako 3:0 nás zachránil iba doliečený brankár Adam Buranský, ktorý vychytal niekoľko samostatných únikov a zneškodnil aj penaltu. Mrzia nás však hlavne postrácané body z domácich zápasov so Semerovom (2:2) a Vlkasom (1:1), v ktorých sme pozahadzovali niekoľko tutoviek a tvrdo za to zaplatili.

*Kolo pred koncom – po domácej prehre 0:3 s Lipovou - došlo k výmene trénera a mužstvo v nasledujúcom zápase vyhralo prvý polčas na Michali 0:1 (konečný výsledok 3:2). Neuvažovalo sa o zmene už skôr?

Nie, chceli sme dohrať súťaž s trénerom Vittekom. Osudnou však bola práve prehra o triedu s Lipovou, keď hostia dominovali počas celého zápasu. Po tomto zápase sme sa dohodli na ukončení spolupráce s trénerom. V zápase na Michali viedol dočasne mužstvo staronový hrajúci tréner z minulej úspešnej sezóny Andrej Buranský a to akoby vyburcovalo mužstvo k asi najlepšiemu výkonu v jesennej časti. Ak by hralo mužstvo počas celej jesene takto, tak by sme boli určite v hornej polovici tabuľky.

*Kto teda povedie Mojzesovo v jarných odvetách?

V jarnej časti chceme vsadiť na niekoho z domácich, kto pozná hráčov a podmienky v našom klube. Dočasne vedie mužstvo Peter Martiš, ktorému budú vypomáhať hráči Ľuboš Eliáš a Marcel Krehák.

*K akým zmenám dochádza v kádri?

Aj do jarnej časti pôjdeme iba so svojimi hráčmi, nik z mužstva neodchádza, ani neprichádza. Ako už niekoľko rokov, chceme hrať stále s domácimi futbalistami. Akurát skúšame pritiahnuť hráčov, ktorí mali pauzu v aktívnej činnosti.

PORADIE PO JESENI: 1. Salka, 2. Michal, 3. Zemné, 4. Čechy, 5. Úľany, 6. Černík, 7. Hul, 8. Lipová, 9. Svodín, 10. Mužla, 11. Veľký Kýr, 12. Semerovo, 13. Mojzesovo, 14. Rastislavice, 15. Trávnica, 16. Vlkas.

NAJLEPŠÍ STRELCI PO JESENI: 20 gólov - Gábor Tóth (SALKA), 14 - Peter Valkovič (MICHAL), Miroslav Macek (TRÁVNICA), 13 - Gabriel Dajcs (SALKA), Tomáš Bagala (SEMEROVO), Andrej Sádovský (ÚĽANY), 10 – Daniel Dobrý (ZEMNÉ), Tomáš Árendás (SVODÍN), Boris Macek (HUL), 9 – Zoltán Sebestyéni (ZEMNÉ), Mário Pečimúth (ČERNÍK).