V regionálnom derby Nové Zámky – Levice každý chvíľku ťahal pílku - NAŠI VO FUTSALE

• Uverejnené utorok, 09. február 2016, 14:16
  • Prečítané: 935x

amfk - lv 02Regionálne derby sa hralo netradične v pondelok a v súboji tabuľkových susedov chceli Novozámčania vrátiť žlto-zeleným tesnú prehru (6:5) z levickej palubovky. To sa im v zaujímavom zápase nakoniec aj podarilo a v predohrávke 16. kola zostali body doma.

PRVÁ SLOVENSKÁ liga vo futsale

16. kolo:

*MFK Tupperware Nové Zámky – Futsal Team Levice 5:3 (3:1), Oršolík 3, Gál, Letko.

MFK TUPERWARE: Sládeček – Adámik, Oršolík, Gál, Gašparík st., Gašparík ml., Molda, Letko, Kanás, Homola, Máté, Kosztoláni, Nagy. Tréner Peter Buranský.

Domáci si všímali Šveca, ktorý im dal v Leviciach rovných päť gólov a tentokrát vyšiel naprázdno. V úvode boli o čosi aktívnejší hostia, až prišla 12.min a dva zlepené góly Oršolíka. Zakrátko pridal Gál tretí (3:0), no hostia stihli pred prestávkou znížiť. Po zmene strán sa im podarilo dokonca vyrovnať a v 33.min sa začínalo odznova (3:3). Domáci potom zvýšili úsilie a gólmi Letka a Oršolíka definitívne rozhodli o cennom víťazstve.

Kristián Molnár (vedúci mužstva Nových Zámkov): „Toto susedské derby má vždy svoj špecifický náboj, tentokrát to ale bolo znásobené postavením v tabuľke. Levice začali aktívne, preto náš Sládeček musel od začiatku dokazovať svoje umenie. Potom, čo sme úvodný tlak ustáli, prišli naše chvíle v druhej desaťminútovke, kde sme behom štyroch minút vďaka vydareným brejkom šli do vedenia 3:0. V tejto sezóne sa nám ale evidentne páči príslovie „každý chvíľku ťahá pílku“, pretože už po niekoľkýkrát sme dovolili súperovi dotiahnuť sa. Hostia ešte pred prestávkou pri hre bez brankára korigovali na 3:1 a v 33. minúte už na ukazovateli svietil opäť nerozhodný stav. V týchto chvíľach sa na ihrisku hlavne bojovalo, miestami aj zaiskrilo. Misky váh mohli na svoju stranu nakloniť oba celky, no napokon to bol náš Letko, ktorý päť minút pred koncom prekonal Bielika, no a v nervóznom závere našu výhru ešte prikrášlil Oršolík. Svoj podiel na zisku troch bodov má okrem iných tentokrát aj gólman Sládeček, ktorý v niektorých chvíľach vytlačil i nemožné.“

Tabuľka: futbalnet.sk