OZVENY VI. LIGY - SEMEROVO (12.) - Posledné 4 kolá bez bodu, predtým 4 zápasy bez prehry

• Uverejnené sobota, 06. február 2016, 11:54
  • Prečítané: 1040x

1 semerovo

VI. liga ObFZ Nové Zámky

Po prehre v Salke začínalo Semerovo túto sezónu prakticky až druhým kolom, no práve v hodovom susedskom derby s FK Čechy prišla domáca porážka 1:3, ktorá akoby predznamenala rozpačitú jeseň. Semerovčania síce - ako jediní v súťaži - dokázali poraziť aj druhý Michal (10. kolo, 5:3), lenže záverečná tretina jesennej časti im zase nevyšla. Z 15 možných bodov v nej získali totiž iba jeden za remízu v Mužli (11. kolo, 1:1), potom však už do konca nezabodovali a dvakrát prehrali aj doma - so Svodínom (12. kolo, 1:2) a Veľkým Kýrom (14. kolo, 1:5). Okrem spomínanej Mužle doviezli bod ešte z Mojzesova (5. kolo, 2:2) a z Úľan (9. kolo, 2:2), po jeseni tak majú v tabuľke pravdy mínus šesť bodov a zimujú na 12. mieste. Na jar hrajú viac zápasov doma, lenže v odvetách nikto body zadarmo rozdávať nebude. Semerovo si teda pokazilo jeseň záverečnou štvorzápasovou šnúrou bez bodu, ktorej paradoxne predchádzala štvorzápasová parádna séria bez prehry – dve domáce víťazstvá zhodne 5:3 s Lipovou (8. kolo) i Michalom (10. kolo) a dve remízy vonku, v Úľanoch (2:2) a v Mužli (1:1). Z prípadných posíl sa pred jarou v Semerove spomínajú napríklad mená Marcela Habrmana či Daniela Hagana.

Na otázky nášho webu odpovedal hrajúci tréner FC Semerovo Rudolf Döme, inak bývalá dlhoročná opora Nových Zámkov.

*Akú váhu pripisujete domácej prehre 1:3 v 2. kole v susedskom derby s FK Čechy?

Každá domáca prehra mrzí, preto nerobím rozdiel o aký zápas ide.

*Semerovo začalo sezónu tromi prehrami, vo 4. kole ste vzápätí zdolali doma Trávnicu 6:1. Podľa výsledku ľahký zápas...

Museli sme už konečne zabodovať a som rád, že mužstvo ten zápas zvládlo tak, ako aj výsledok ukazuje.

*Hneď v 5. kole ste potom prišli o dva plusové body v Mojzesove, kde domáci vyrovnali na konečných 2:2 v poslednej minúte z pokutového kopu. Navyše, prišli ste o vylúčeného Mareka Dobročániho. Aký to bol zápas?

Zápas v Mojzesove sme mali veľmi dobre rozohraný a viedli sme už 0:2, no mohli sme vyhrávať aj vyšším rozdielom. Žiaľ, doplatili sme na slabú efektivitu a vzápätí prišiel trest po našich zaváhaniach. V tom zápase sme naozaj dva body stratili.

*Vaše mužstvo dosiahlo tri remízy na ihriskách súperov, v spomínanom Mojzesove 2:2, v Úľanoch tiež 2:2 a v Mužli 1:1. Ktorý bod z vonku si ceníte najviac?

Ako som už spomínal, v Mojzesove sme o dva body prišli. Naopak v Mužli a v Úľanoch sme vyrovnávali v posledných minútach, takže by som nerobil rozdiel medzi týmito dvoma zápasmi.

*Semerovo porazilo – ako jediné mužstvo – aj druhý Michal 5:3. Ako sa rodilo toto víťazstvo?

Dovolím si tvrdiť, že to bol asi jeden z najlepších zápasov v okresnej súťaži. Vstup do zápasu sme mali vynikajúci, ale Michal sa nechcel zmieriť s prehrou a prispel k veľmi dobrému futbalu.

*Posledná tretina jesene mužstvu vôbec nevyšla, získalo iba jeden bod za remízu v Mužli, posledné štyri zápasy ste prehrali. V čom vidíte príčiny?

Sám si to neviem vysvetliť. Keď sa už zdalo, že mužstvo výkonnostne napreduje, vtedy zlyhalo.

*Čo vás teda v jesennej časti najviac sklamalo?

Ako som už povedal, najviac ma sklamali posledné štyri kolá a najmä domáce prehry so Svodínom a Veľkým Kýrom.

*Z 29 jesenných gólov dal Tomáš Bagala skoro polovicu – až 13. Hrá mužstvo vyložene na neho?

Nepovedal by som. Tomáš nám svojimi gólmi pomáha a tešíme sa z toho, ale mužstvo vyslovene na neho sa nehrá.

*K akým zmenám prichádza v kádri?

Pracuje sa na doplnení kádra, ale zatiaľ nie je isté nič.

PORADIE PO JESENI: 1. Salka, 2. Michal, 3. Zemné, 4. Čechy, 5. Úľany, 6. Černík, 7. Hul, 8. Lipová, 9. Svodín, 10. Mužla, 11. Veľký Kýr, 12. Semerovo, 13. Mojzesovo, 14. Rastislavice, 15. Trávnica, 16. Vlkas.

NAJLEPŠÍ STRELCI PO JESENI: 20 gólov - Gábor Tóth (SALKA), 14 - Peter Valkovič (MICHAL), Miroslav Macek (TRÁVNICA), 13 - Gabriel Dajcs (SALKA), Tomáš Bagala (SEMEROVO), Andrej Sádovský (ÚĽANY), 10 – Daniel Dobrý (ZEMNÉ), Tomáš Árendás (SVODÍN), Boris Macek (HUL), 9 – Zoltán Sebestyéni (ZEMNÉ), Mário Pečimúth (ČERNÍK).