OZVENY VI. LIGY - SVODÍN (9.) - Svodínčania viedli na Michali 0:3, no zápas aj tak prehrali

• Uverejnené streda, 27. január 2016, 13:59
  • Prečítané: 1119x

00 svodin 00

VI. liga ObFZ Nové Zámky

Svodín mal pred sezónou odvážne ambície, preto môže byť deviate miesto – najvyššie v dolnej polovici tabuľky – sklamaním. Svodínčania fakticky prišli o body hneď v 1. kole v Mojzesove, kde po dobrom výkone dvakrát viedli, no vyrovnávajúci gól na konečných 2:2 dostali v poslednej minúte zápasu. Domáce patálie odštartovala zase bezgólová remíza vo 4. kole s Mužlou, pokračovali druhou deľbou s Trávnicou (8. kolo, 1:1), no a vyvrcholili v 10. kole s Lipovou, ktorá si viezla zo svodínskej pôdy dokonca všetky body po hokejovom výsledku 4:5. „Szögyén“ však dokázal doviezť osem bodov z vonku, keď remizoval okrem spomínaného Mojzesova ešte aj v Rastislaviciach (9. kolo, 1:1) a zvíťazil v Úľanoch (3. kolo, 1:3) i v Semerove (12. kolo, 1:2). Kolo pred Semerovom však Svodínčania predviedli čosi nevídané – na Michali viedli po polčase 0:3, aby nakoniec prehrali 5:3 (!). Mužstvo síce zimuje až na deviatom mieste, no v dolnej polovici tabuľky má – ako jediné – v tabuľke pravdy jeden plusový bod, tiež ako jediné má plusové skóre (30:24) a na jar viac zápasov doma. ŠK stráca na štvrté Čechy štyri body, či je to málo, alebo veľa, ukážu až samotné odvety.

Na otázky nášho webu odpovedal prezident a hrajúci tréner Športového klubu Svodín Tomáš Kunyik.

*Akú váhu pripisujete remíze 2:2 v 1. kole v Mojzesove, kde ste dvakrát viedli a vyrovnávajúci gól dostali v poslednej minúte. Na „Ezdeku“ ste bod získali, alebo stratili dva?

V Mojzesove sme dva body určite stratili. Celý zápas sme boli lepší, hrali sme aktívnejšie a dôrazne. Vypracovali sme si veľa šancí, ale nepodarilo sa nám dať viac gólov.

*Ešte k Mojzesovu. V tom zápase ste nastúpili na poste stopéra vy, pričom päť minút pred koncom ste striedali a vzápätí padol spomínaný vyrovnávajú gól na 2:2. Išlo o taktické striedanie, alebo vynútené vašim zranením?

Už predtým som mal problémy so stehenným svalom a striedať som musel. V nadstavenom čase sme urobili fatálnu obrannú chybu, po ktorej nasledoval krutý trest.

*V 3. kole vyhral Svodín v Úľanoch 1:3, no vzápätí ste prišli po bezgólovej remíze s Mužlou o dva domáce body. Kde sa stala chyba?

Podľa mňa sa chyba nestala. V Úľanoch sme vyhrali zaslúžene a domáci zápas s Mužlou sme hrali podobne. Vypracovali sme si šance a skoro celý zápas sme mali prevahu. Ešte v prvom polčase sa však stala chyba asistenta rozhodcu, po ktorej nám nebol uznaný gól. Myslím si, že keby ten gól uznaný bol, tak tri body sú naše.

*V 8. a 9. kole získalo mužstvo spolu dva body za dve remízy 1:1 - doma s Trávnicou a v Rastislaviciach. Musí sa vám to máliť, však?

Práve tieto zápasy boli pre nás najhoršie. Chýbali nám totiž viacerí hráči zo zostavy, Kanyicska a Szombat boli v Taliansku na dovolenke, Árendás zostal pracovne v Rakúsku, navyše Bubloš bol dlhodobo zranený. A kvôli spomínanému zraneniu som nemohol hrať ani ja. Tento problém sme vyriešili tak, že prišli vypomôcť dorastenci.

*Kalich horkosti si však Svodín vypil do dna v 10. kole doma s Lipovou po prehre 4:5. Po polhodinke ste prehrávali hrozivo 1:4, aby Tomáš Árendás čistým hetrikom vyrovnal, no ani to nestačilo. Ako ste videli ten zápas?

Proti Lipovej som nastúpil v útoku, no v druhom polčase som za stavu 1:4 prešiel do obrany. Za štvrťhodinku sme potom vyrovnali na 4:4, čo nás však stálo veľa síl, pretože celé mužstvo bojovalo a veľa nabehalo. Na konci zápasu sa hosťom podarilo streliť šťastný gól a my sme prehrali zápas.

*Kolo nato ste zase viedli v Michali ešte dve minúty po prestávke senzačne 0:3, i tak ste však prehrali 5:3. Čo ste najviac vyčítali hráčom?

Máme veľmi mladé mužstvo, naši hráči ešte nemajú toľko skúseností, koľko by potrebovali na takéto zápasy. Pred Michalom som im povedal, že keď do polčasu budeme vyhrávať, na druhý polčas nastúpim aj ja a pokúsime sa udržať výsledok. Do prestávky bolo dokonca 0:3, no vtedy som vôbec nemal pocit, že musím ísť vypomáhať na ihrisko. Myslel som si totiž, že ten zápas už máme vyhratý. Keď sme však dostali za dve minútky dva góly na 2:3, vedel som, že je zle a že to nezvládneme. V mužstve zavládla nervozita, priam panika, hráči si nedokázali prebrať prihrávku, prihrať loptu. Chýbali nám práve skúsenosti, ako taký vývoj zvládnuť.

*Hneď po Michali išiel Svodín do Semerova, kde ste v 12. kole otočili po polčase z 1:0 na konečných 1:2. Bolo v prestávke aj umývanie hláv?

Umývanie hláv bolo ešte pred zápasom. ...hráči to ale asi pochopili až v druhom polčase.

*Ako teda hodnotíte vaše jesenné umiestnenie?

Očakávali sme oveľa lepšie umiestnenie. Dúfam však, že na jar to príde a budeme patriť medzi päť najlepších tímov v šiestej lige.

*Ktorý zápas bol pre Svodín najťažší?

Asi ten v Semerove. Napriek katastrofálnemu terénu a nepriazni rozhodcov sme vybojovali tri body.

*Čo vás najviac sklamalo a čo potešilo?

Najviac ma sklamal prístup niektorých arbitrov. Potešilo ma, že vo Svodíne máme veľa mladých hráčov, ktorí chcú hrať futbal. Dá sa povedať, že futbal vo Svodíne má budúcnosť.

*Váš 10-gólový jesenný strelec Tomáš Árendás dal čistý hetrik (za 10 minút) Zemnému (3:0), druhý čistý hetrik (za 12 minút) Lipovej (4:5), dvakrát sa zapísal proti Veľkému Kýru (3:1), pritom kvôli práci v Rakúsku odohral iba osem zápasov. Bude to tak aj na jar?

Áno, Tomáš zostáva pracovať v Rakúsku a hrať bude iba každý druhý zápas. Jeseň odohral prakticky bez tréningu, no i tak - podľa mňa – patrí v šiestej lige medzi najlepších hráčov.

*Aké zmeny v kádri sa rysujú vo Svodíne?

Na skúšku k nám prišiel Petrovič zo Štúrova a dúfam, že doma zostane hrať aj Nothart, ktorý bol naposledy v Želiezovciach. Naopak, Porubszky, ktorý už býva v Komárne, sa rozhodol odísť do Hurbanova. Kvôli dochádzke dostatočne netrénoval a nemal už ani formu, akú sme od neho očakávali.

PORADIE PO JESENI: 1. Salka, 2. Michal, 3. Zemné, 4. Čechy, 5. Úľany, 6. Černík, 7. Hul, 8. Lipová, 9. Svodín, 10. Mužla, 11. Veľký Kýr, 12. Semerovo, 13. Mojzesovo, 14. Rastislavice, 15. Trávnica, 16. Vlkas.

NAJLEPŠÍ STRELCI PO JESENI: 20 gólov - Gábor Tóth (SALKA), 14 - Peter Valkovič (MICHAL), Miroslav Macek (TRÁVNICA), 13 - Gabriel Dajcs (SALKA), Tomáš Bagala (SEMEROVO), Andrej Sádovský (ÚĽANY), 10 – Daniel Dobrý (ZEMNÉ), Tomáš Árendás (SVODÍN), Boris Macek (HUL), 9 – Zoltán Sebestyéni (ZEMNÉ), Mário Pečimúth (ČERNÍK).