MFK Tupperware konečne zabral. Rozhodnutie do prestávky - NAŠI VO FUTSALE

• Uverejnené sobota, 23. január 2016, 10:08
  • Prečítané: 955x

a mfk pršolíkNa palubovke posledných Gurmánov sa Novozámčania pokúšali o prvé tohtoročné body, navyše, Bratislavčanom chceli vrátiť domácu prehru (1:2) z prvého vzájomného zápasu. MFK Tupperware konečne zabral a v Bratislave rozhodol už do prestávky.

PRVÁ SLOVENSKÁ liga vo futsale

13. kolo:

*Gurmáni Bratislava - MFK Tupperware Nové Zámky 2:6 (0:4), Letko 3, Gál, Gašparík ml., Oršolík.

MFK TUPERWARE: P. Nagy – Adámik, Oršolík, Gašparík ml., Gašparík, Kanás, Molda, Letko, Gál, Homola. Tréner Peter Buranský.

Nové Zámky urobili zmenu v bránke a novic P. Nagy si v rozhodujúcom prvom dejstve udržal čisté konto. Úvod však bol obojstranne vyrovnaný, akurát v 8.min sa zapísal Letko a hostia viedli. Potom sa pomer síl opäť vyrovnal a akcie sa striedali na oboch stranách. Posledná trojminútovka pred prestávkou však vyšla MFK Tupperware famózne, postupne sa totiž presadili Gál, Gašparík ml. i kapitán Oršlolík (0:4) a ako sa neskôr ukázalo, bol to rozhodujúci náskok. Domáci síce štyri minúty pred koncom ešte znížili na 2:4, lenže Letko ich dvoma zlepenými gólmi dorazil.

Kristián Molnár (vedúci mužstva Nových Zámkov): „Na pôdu Gurmánov sme cestovali s odhodlaním odčiniť nešťastnú domácu prehru z jesene. Po úvodnom oťukávaní to bol Letko, ktorý nás strelou do odkrytej brány dostal do vedenia. Naďalej sme pozorne bránili, pričom domáci sa snažili o vyrovnanie, no gólman Nagy sa na svoju tohtosezónnu premiéru dôkladne pripravil a pomohli mu aj dobre postavené žrde. Záver polčasu bol jednoznačne v našej réžii, kedy sme získali rozhodujúci náskok 4:0.“

(MD)

Na snímke:

Kapitán MFK Tupperware Tomáš Oršolík (7) zvyšoval v Bratislave minútu pred prestávkou už na 0:4. Foto Andrej Budai