OZVENY VI. LIGY - HUL (7.) - V úvodnej tretine jesene až dvanásť bodov, v záverečnej iba tri

• Uverejnené streda, 20. január 2016, 10:18
  • Prečítané: 981x

1 hul hala

VI. liga ObFZ Nové Zámky

Hul zimuje nakoniec na siedmom mieste, no dlho to vyzeralo na lepšie umiestnenie. Hulanom však vôbec nevyšla posledná tretina jesennej časti, v ktorej získali z 15 možných iba tri body... Záverečnú päticu zápasov odštartovalo mužstvo najhoršie ako mohlo – domácou prehrou 1:3 v 11. kole so susednými Úľanmi nad Žitavou, pričom v pikantnom derby prehrávalo ešte tri minúty pred koncom hrozivo 0:3. Čiernu sériu štyroch prehier v 13. kole iba prerušilo domáce víťazstvo so Semerovom (3:0), no hulských futbalistov môže mrzieť ďalšia trpká domáca strata, v 14. kole so Zemným (1:2). Na druhej strane, OFK vyšiel vstup do súťaže, veď dôležité prvé tri zápasy vyhral a z úvodných piatich kôl bodoval naplno v štyroch. Hulanom sa podaril husársky kúsok ešte aj v 8. kole, keď dokázali triumfovať na ihrisku vtedy prvého Černíka (0:1). V tabuľke pravdy skončili na nule, no v celkovej – kvôli mínusovému skóre (25:27) – v tesnom závese za Černíkom a Úľanmi na spomínanej siedmej priečke.

Na otázky nášho webu odpovedal hrajúci tréner OFK Hul Marián Orosi.

*Hul figuroval v tabuľke dlho na najvrchnejších priečkach, ako ste spokojný s jesenným siedmym miestom?

Našim cieľom bolo skončiť po jesennej časti v hornej polovici tabuľky, čo sa nám siedmou priečkou podarilo splniť. Mojim osobným želaním však bolo umiestniť sa do piateho miesta, nakoľko kvalita nášho mladého kádra by tomu určite zodpovedala. Mužstvo malo výborný štart do sezóny, keď sme boli po desiatom kole na tretej priečke so šiestimi plusovými bodmi, ale v poslednej tretine jesene doľahla na nás herná a aj výsledková kríza a nasledoval zákonitý pokles v tabuľke.

*V posledných piatich kolách ste až štyri zápasy prehrali a v tabuľke sa to prejavilo. V čom vidíte príčiny tejto nevydarenej fázy?

V kabíne nastalo po spomínanom desiatom kole uspokojenie, pričom hráči si mysleli, že súperi sa porazia sami. Tento stav by sa dal porovnať s koncom predchádzajúceho ročníka, kedy po 25. kole bolo mužstvo zachránené a zvyšných päť zápasov prehralo.

*Nevydarený záver spustila domáca prehra 1:3 v derby s Úľanmi. Aký to bol zápas z vášho pohľadu?

Išlo o susedský derby zápas, v ktorom sa v poslednej minúte prvého polčasu podarilo Úľanom skórovať na 0:1, pričom v druhom polčase sme hru otvorili, čo však bola voda na mlyn súpera. Úľany podali v tomto zápase veľmi dobrý výkon a víťazstvo si zaslúžili.

*Pred výbuchom s Úľanmi však mužstvo dokázalo zvíťaziť trikrát v rade – v Černíku 0:1, doma s Mojzesovom 4:1 a vo Vlkase 2:3. Ako hodnotíte túto sériu?

Každú víťaznú sériu si cením, no táto bola o to cennejšia, že sme vyhrali v Černíku, ktorý bol v tom čase na prvom mieste. Vysoko hodnotím aj výhru v susedskom derby zápase vo Vlkase.

*Doma ste potom stihli prehrať aj v predposlednom kole so Zemným 1:2. Dochádzali už mužstvu sily?

V tomto období sa mužstvo nachádzalo v spomínanej kríze, navyše Zemné podalo – podľa mňa – z našich súperov na našom ihrisku najlepší výkon.

*Dôležitý úvod sezóny vám však vyšiel. Z prvých piatich zápasov ste až štyri vyhrali. Popravde, čakali ste taký vstup na trénerskú dráhu?

Po dobrej letnej príprave som čakal úspešný štart do sezóny, ale musím priznať, že pred sezónou som vo víťazstvo v Rastislaviciach nedúfal. Tri kolá pred koncom predchádzajúcej sezóny sme s nimi totiž prehrali doma 1:6.

*V 8. kole vaše mužstvo prekvapilo víťazstvom 0:1 v Černíku. S čím ste išli na ihrisko vtedy prvého tímu súťaže?

Na tento zápas sme nastupovali po dvoch prehrách a preto sme potrebovali zabodovať. Išli sme sebavedomo, no musím priznať, že domáci mali v zápase veľkú prevahu, nepremenili pokutový kop a nám sa podarilo streliť jediný gól zápasu po ojedinelom rohu.

*Ktorý zápas bol pre Hul najťažší?

Mali sme viacero ťažkých zápasov, spomenúť môžem napríklad domáce víťazstvá s Lipovou a so Svodínom, vonku víťazstvá v Černíku a na Vlkase.

*Koho považujete za najväčšieho favorita na celkové prvenstvo?

Ja favorizujem mužstvo Salky.

*Čo vás v jeseni potešilo a čo sklamalo?

Osobne ma teší, že sa zlepšila úroveň zápasov a tiež nemôžem nič vytýkať ani rozhodcom jednotlivých zápasov.

*Aké zmeny v kádri sa u vás rysujú?

Po skončení jesennej časti odišiel Boris Macek, prípadné príchody nových hráčov budeme riešiť priebežne.

PORADIE PO JESENI: 1. Salka, 2. Michal, 3. Zemné, 4. Čechy, 5. Úľany, 6. Černík, 7. Hul, 8. Lipová, 9. Svodín, 10. Mužla, 11. Veľký Kýr, 12. Semerovo, 13. Mojzesovo, 14. Rastislavice, 15. Trávnica, 16. Vlkas.

NAJLEPŠÍ STRELCI PO JESENI: 20 gólov - Gábor Tóth (SALKA), 14 - Peter Valkovič (MICHAL), Miroslav Macek (TRÁVNICA), 13 - Gabriel Dajcs (SALKA), Tomáš Bagala (SEMEROVO), Andrej Sádovský (ÚĽANY), 10 – Daniel Dobrý (ZEMNÉ), Tomáš Árendás (SVODÍN), Boris Macek (HUL), 9 – Zoltán Sebestyéni (ZEMNÉ), Mário Pečimúth (ČERNÍK).

MARIÁN DRAGÚŇ

Na úvodnej snímke:

OFK Hul na populárnom halovom turnaji o Pohár predsedu ObFZ Nové Zámky.

2- hul-svodin 3 016

Hrajúci tréner OFK Hul Marián Orosi.

3 hul-svodin 3 008

Po domácom víťazstve 1:0 so Svodínom mali Hulania po 5. kole až 12 bodov.

4 hul-svodin 3 011

Bojový rituál futbalistov Hulu.

5 hul-svodin 3 013

Po prvej tretine jesennej časti figuroval Hul na najvrchnejších priečkach tabuľky.