OTJ doma 0:4, v derby Dvory – Šurany i Bešeňov – Komjatice sa iskrilo - NAŠI V KRAJI

• Uverejnené pondelok, 05. október 2015, 09:47
  • Prečítané: 1260x

palarikovo 1Nové Zámky zdolali tesne Vráble, horšie pochodilo Palárikovo s favorizovaným Púchovom (0:4). Prekvapením kola je domáca prehra lídra Veľkého Medera so Šamorínom, pričom rodák z Černíka Martin Blaho nezasiahol do hry. Vo štvrtej lige sa hralo pútavé okresné derby Dvory – Šurany, diváci videli sedem gólov (4:3) a aj dve červené karty. Iskrilo sa aj v piatoligovom derby v Bešeňove, kde druhý tím tabuľky potreboval na zvrat s Komjaticami dva pokutové kopy. Podhájska do Kozároviec ani necestovala.

III. LIGA ZÁPAD

9. kolo:

*FKM Nové Zámky – Spartak Vráble 2:1 (1:0), Košút (11 m), Bombicz.

FKM: Rusznák – Illés, Ešek, Petráš, Bombicz, Lovska, Kling, Vašek, Šušpanov, Šerednyšenko, Košút (Švajda, F. Prúčny, Fehervári). Tréner A. Štefanka.

Vráble ťahali štvorzápasovú šnúru bez víťazstva a v Nových Zámkoch ju ešte natiahli. Prvý polčas však držali patový stav až do 45.min, kedy si na biely bol postavil loptu skúsený Košút a z pokutového kopu otvoril gólový účet – 1:0. Gól do šatne však hostí nezlomil a aj po zmene strán to bola otvorená partia. Až 11 minút pred koncom zvýšil na 2:0 Bombicz, lenže Vráble o päť minút dokázali Brathom znížiť. Záver si FKM ustrážil. V jeho drese sa objavil ďalší Ukrajinec 20-ročný Šerednyšenko.

*OTJ Palárikovo – MŠK Púchov 0:4 (0:0).

OTJ: Balogh – Petrovič, Konopásek, Kružlík, Janso, Oravec, Bočko, Farkaš, Španír, Gejdoš, Vencel (Kubala, Letko). Tréner M. Kobora.

Považania hrajú o najvyššie priečky, no v prvom polčase držali Palárikovčania s favoritom krok. Diváci sa gólu nedočkali, lenže hneď po obrátke sa vrece roztrhlo. Domáci inkasovali od 49. do 77.min jeden úder za druhým a na tabuli zrazu svietilo hrozivých 0:4. Navyše, pred posledným gólom z pokutového kopu prišla OTJ o vylúčeného gólmana Balogha za faul. Palárikovo si pripísalo už siedmu prehru a najbližšie ide do silného Šamorína.

*Gabčíkovo vylúčili zo súťaže.

IV. LIGA JUHOVÝCHOD

9. kolo:

*Štúrovo – Želiezovce 2:0 (1:0), Bábsky, Saláta.

Pri Dunaji privítali beznádejne posledné Želiezovce, ktoré však takmer celý prvý polčas odolávali. Až v jeho samom závere prekonal Straňáka hrajúci tréner Štúrova Bábsky (1:0 – 45.min), no poistka po obrátke dlho neprichádzala. Až štyri minúty pred koncom sa o ňu postaral Kr. Saláta.

*Vlčany – Veľké Lovce 2:0 (1:0).

Veľké Lovce po domácej prehre nemohli mať veľké oči ani vo Vlčanoch a v 17.min prehrávali po góle Zsebiho. Potom sa hrala vyrovnaná partia, no kým „Lóťania“ svoje útočné výpady nedotiahli ani raz do konca, Zsebi sa päť minút pred koncom zapísal po druhýkrát.

*Tvrdošovce – Kalná 0:1 (0:0).

Tvrdošovce nastupovali proti lídrovi súťaže, ktorý inkasoval iba štyrikrát a veru Guťana prekonať sa nepodarilo ani Tvrdošovčanom za celých 90. minút. Domáci ale držali aspoň bezgólový stav, avšak päť minút pred koncom líder predsa len strhol Čejteiom víťazstvo na svoju stranu a ŠK je tak predposledný.

*Dvory – Šurany 4:3 (2:1), Mlynár 2, P. Rigó 2 – Mojko, Tvrdoň (11 m), Janák.

Vo Dvoroch sa hralo okresné derby susedov zo špice tabuľky a na dva góly exšuranca Mlynára odpovedal ešte do prestávky Mojko. V 63.min videl červenú kartu za faul domáci Takáč a Tvrdoň z penalty vyrovnal. Striedajúci Rigó však dvoma gólmi rozjasal svojich (4:2), no Janák ešte v 83.min zdramatizoval zápas – 4:3. Hostia vrhli všetko do útoku, v nervóznom závere im ale rozhodca vylúčil Simonidesa a body zostali pri Žitave.

V. LIGA VÝCHOD

9. kolo:

*Dolný Ohaj – Nesvady 0:0.

Dolnoohajčania hrali doteraz väčšinou vonku a v tabuľke sú dole, no ani v domácom prostredí si nedokázali proti Nesvadom príliš polepšiť. Diváci totiž za celých 90 minút gól nevideli, domáci tak prišli o ďalšie dva body a v tabuľke zostali predposlední.

*Bešeňov – Komjatice 2:1 (1:1), Maďar (11 m), Ta. Varga (11 m) – Marek Marenčák.

V novozámockom okresnom derby zápase to bol súboj mužstiev z opačných pólov tabuľky. Hostí poslal už v 5.min do vedenia Marek Marenčák a domáci favorit zneistel. Ako-tak ho upokojil Maďar, ktorý premenil jedenástku nariadenú v 18.min. Bešeňov potom obliehal bránu hostí, no Hajnalu z hry prekonať nedokázal. Až prišla 75.min a druhý pokutový kop, ku ktorému sa už postavil Ta. Varga (2:1), pretože Maďar videl tri minúty predtým červenú kartu.

*Kmeťovo – Bánov 2:3 (1:1), Kršák, Já. Švec – Paška, Vittek, Hajtman.

Nováčik chcel potvrdiť tri dovezené body z Komjatíc, lenže v okresnom derby nezačal dobre a celý zápas chytal zajaca za chvost. Na gól Pašku ešte Kršákom dokázal odpovedať, no potom Bánov odskočil na 1:3. V 76.min ešte dotiahol Já. Švec na 2:3, vyrovnať sa však „Dereku“ už nepodarilo. Druhej domácej prehre nováčika nezabránil ani „Kesan“ v bráne Kmeťova skúsený Tomáš Mráz.

*Kozárovce – Podhájska 3:0 kont. (hostia nenastúpili).

*Podhájskej odrátajú 3 body.

I. LIGA ŽIEN

7. kolo:

*FC Union Nové Zámky – FC Nitra 4:3 (2:1), Koleničková 2, Psotková, Pálenčíková.

Novozámčanky po prehre na Slovane začali zostra a v 10.min ich poslala do vedenia Psotková. Po polhodinke hry pridala poistku Koleničková (2:0) a Union sa pevnejšie posadil na koňa. Tento stav však netrval dlho, pretože Nitrianky o dve minúty dokázali streliť kontaktný gól. Po obrátke sa hostky, ktoré prišli bez jedinej náhradníčky, pokúšali o vyrovnanie a podarilo sa im to v 62.min Košlabovou – 2:2. Domáce zapli na vyšší stupeň a kapitánka Koleničková ich poslala v 69.min opäť do vedenia (3:2). Päť minút pred koncom bolo 4:2 a hostky už stihli Trnkovou iba znížiť na konečných 4:3.

Tabuľky: futbalnet.sk