Vedúce duo vonku víťazne, Rastislavice stále nevyhrali, vonku vyhral aj Kýr - BOLI SME NA: Lipová – Michal 2:4

• Uverejnené nedeľa, 04. október 2015, 20:13
  • Prečítané: 1513x

lipova kollárPrvá októbrová nedeľa priala počasím a diváci si mohli prísť na svoje. Trio lídrov hralo na ihriskách súperov a dobre pochodil Michal v Lipovej, ktorý si udržal nielen neporaziteľnosť, ale vďaka víťazstvu aj prvé miesto. Tešila sa aj Salka, tá triumfovala v Čechoch aj v oslabení. Dobrý dojem zanechal aj Černík v Zemnom, no ten prišiel o bod penaltou v samom závere. Hul musel doma s Mojzesovom otáčať z 0:1 na 4:1 a otočiť vývoj sa podarilo aj Veľkému Kýru v Trávnici (2:3). Mužla si poradila doma s Vlkasom, no dva body stratili doma Úľany so Semerovom (2:2). Rastislavice nezvíťazili ani v 9. kole, Svodínu síce strelili gól, no jeden aj dostali. V poradí strelcov sú v minitrháku 11-góloví Gabriel Tóth zo Salky a Miroslav Macek z Trávnice.

VI. LIGA OBFZ NOVÉ ZÁMKY - 9. kolo:

*OŠK Lipová – DruŽstevník MichaL 2:4 (2:2), Dikasz, Mrva – Valkovič 2, D. Zrubec, Brezovský.

OŠK: Pilek – M. Dikasz, Kocian, Klimek, Poláček, Kollár, Opeta, Konderik, Holík, Mokráš, Mrva (Šuráni, Gúcky, Harmatas).

DRUŽSTEVNÍK: Martinik – Patkolo, J. Oškerský, Valach, D. Zrubec, Zima, Sádovský, Husár, Brezovský, Podbehlý, Valkovič (Supek, Reischl).

Lipová privítala lídra súťaže a hneď v 2.min musel Martinik kryť Kollárov priamy kop. Bezmocný brankár hostí o chvíľu len očami vytláčal Holíkovo zakončenie, ktorému chýbali cm. Potom už prišli (12.a15.min) dva zlepené góly hostí (0:2), z ktorých ten druhý D. Zrubcov bol exportný z diaľky do vinkla, keď pozične pochybil Poláček a Pilek stál o čosi viac vpredu. Zdalo sa, že líder má zápas pod kontrolou, no zlepené góly strelili aj Lipovčania (30.a37.min). Dikaszov zásah po dlhočiznom pase sprevádzali aj menšie ťahanice, pred gólom Mrvu na 2:2 ideálne uvoľnil strelca dobre hrajúci Mokráš. Po obrátke sa začínalo odznova, Martiníka udržala v strehu Mrvova koncovka, no sieť sa napla opäť na opačnej strane vďaka Valkovičovi – 2:3. O osude zápasu definitívne rozhodol v 66.min priebojný Brezovský, ktorý sa postupne striasol niekoľkých zadákov súpera a dlhé sólo rutinérsky zakončil – 2:4. Zostávajúce pokusy Lipovej Martinik ustrážil.

ľany – Semerovo 2:2 (1:1), Sádovský, Supek – Gubrica, Dobročáni.

V zápase mužstiev z dolnej polovice tabuľky sa museli „Fegímešania“ spamätúvať zo šoku, ktorý im pripravil hneď v 3.min Gubrica (0:1). Aktivita domácich potom narastala a prišlo aj korenie. V 10.min strelec A. Sádovský vyrovnal a krátko po prestávke Supek otočil na 2:1. Keď sa už zdalo, že body zostanú pri Žitave Dobročáni napriahol z 25 m, Kusý bol prikrátky a Semerovo si vezie bod.

*Mužla – Vlkas 3:1 (2:0), Pathó, Ármai, Ubár – Horváth.

Na súboj tabuľkových susedov prišli hostia aj s posilou Petrom Feješom, no ten zatiaľ zasiahol do hry iba na poslednú polhodinku. Domáci začali dobre, v 10.min strelil upokojujúci gól Pathó, ktorý sa presadil po odrazenej lopte po priamom kope. Hostí ale nepoložil ani gól do šatne a štyri minúty po obrátke znížil na 2:1 hlavou Horváth. Mužla išla za víťazstvom a v 60.min ho poistil Ubár.

*Hul – Mojzesovo 4:1 (0:1), Orosi 2, B. Macek 2 (2. z 11 m) - M. Hoppan.

Trápiace sa Mojzesovo nemohlo mať veľké oči, no v Huli začalo aktívne a prvý polčas bolo živšie ako domáci. V 38.min ho poslal do vedenia dobre hrajúci M. Hoppan (0:1), no po umývaní hláv hrali po obrátke Hulania lepšie a vývoj otočili. O vyrovnanie sa postaral v 52.min po prečíslení Orosi, ktorý napokon pečatil obrat v 78.min z jedenástky na 4:1. Medzitým sa dvakrát pripomenul aj zakončovateľ B. Macek.

*Zemné – Černík 2:1 (1:1), Bernáth ml. 2 (2. z 11 m) – Mikla.

Tretí Černík potreboval odčiniť domácu stratu a pri Váhu šiel v 18.min do vedenia zásluhou Miklu. Zemné odpovedalo o sedem minút Bernáthom a začínalo sa odznova. Po obrátke sa pritvdilo a poriadne aj zaiskrilo. V 55.min rozhodca vylúčil najskôr Soboňu po druhej žltej karte (za tri minúty), no a v 60.min šiel predčasne pod sprchy aj domáci Z. Leckési, ktorý videl dve žlté zase za päť minút. Zápas gradoval, svoje šance nevyužil hosťujúci Dikasz a rozhodnutie padlo minútu pred koncom z penalty, ktorú premenil Bernáth. Černíčania majú ťažké srdce na arbitra kvôli nariadenej penalte, naopak, Zemné vyjadrilo pochvalu na adresu rozhodcovskej trojice a aj predvedenej hry nováčika.

*Čechy – Salka 1:3 (1:1), Holub (11 m) – G. Tóth 2 (2.z11 m), Dajcs.

V ťaháku kola hostil štvrtý druhého a ambicióznu Salku poslal rýchlo v 6.min do vedenia kanonier G. Tóth. Domáci, ktorí mali kvôli zraneniam menšie ťažkosti so zostavou, vyrovnali gólom do šatne z penalty Holubom, pritom červenú kartu videl brankár Prohászka – 1:1. Po obrátke ťažili oslabení hostia z nebezpečných brejkov a aj výškovej prevahy a dobrej hry vo vzduchu, pričom ovocie sa dostavilo 12 minút pred koncom, keď sa presadil kanonier Dajcs (1:2), no a dielo dokonal druhý strelec južanov G. Tóth z penalty iba päť minút nato -1:3 a bolo rozhodnuté.

*Trávnica – Veľký Kýr 2:3 (1:0),M. Macek 2 – Mar. Száraz 2, Chrenko.

Predposledná Trávnica potrebovala vyhrať, lenže na úvodný gól strelca M. Maceka dokázali hostia po obrátke odpovedať hneď tromi presnými zásahmi (1:3), keď sa dvakrát zapísal Mar. Száraz. Kýrania v druhom polčase ovládli dianie, hrali variabilnejšie a aj dôraznejšie v osobných súbojoch. Druhý gól M. Maceka prišiel neskoro (87.min) a bielo-zelení sa tešili z cenného triumfu.

*Rastislavice – Svodín 1:1 (1:1), Almaši – Laczkó.

Zápas poriadne ani nezačal a posledné Rastislavice doma prehrávali po góle, ktorý dal pohotový Laczkó už v 5.min. Trápiaci sa domáci vyrovnali gólom do šatne Almašiho, no v druhom polčase stroskotávali sa pozornom Floriánovi Barnovi v bráne Svodína. A keďže sa už nedokázali presadiť ani hostia, zápas sa skončil deľbou bodov. „Degeš“ sa prvé víťazstvo stále iba čaká.