Dvory vezú ďalšie body, v Podhájskej 1:9 (!), majsterky s debaklom - NAŠI V KRAJI

• Uverejnené pondelok, 28. september 2015, 09:18
  • Prečítané: 1331x

FKM-trnava 033Nové Zámky prehrali u posledného, Palárikovo v silnej Nemšovej. Tretia liga pokračuje už bez Gabčíkova, ktoré bolo minulý týždeň za opakované kontumácie vylúčené zo súťaže. Vo štvrtej lige vezú druhé víťazstvo spod Zobora Dvorčania, ktorí triumfovali 2:3 s juniormi FC i teraz na ihrisku ČFK. Tvrdošovce po domácom výprasku od Levíc dokázali zremizovať v Imeli. V piatej lige sa hrali dva okresné derby zápasy a v oboch zvíťazili hostia – Kmeťovo v Komjaticiach a Bešeňov v Podhájskej dokonca 1:9.

III. LIGA ZÁPAD

8. kolo:

*FC Neded - FKM Nové Zámky 2:0 (0:0).

FKM: Hlavačka – Illés, Ešek, Petráš, Bombicz, Lovska, Fehervári, Vašek, Košút, Šušpanov, Švajda (Kling, F. Prúčny). Tréner A. Štefanka.

Nové Zámky začali u posledného ako mierny favorit, no svoje šance nepremenili a polčas skončil bez korenia. Štyri minúty po obrátke ale udreli Nededčania, ktorí dokázali pridať v 62.min dokonca aj poistku a hostia zostali zaskočení. Neded oslavoval na hody premiérové víťazstvo.

*FKS Nemšová - OTJ Palárikovo 3:0 (1:0).

OTJ: Balogh – Petrovič, Konopásek, Kubala, Kružlík, Janso, Letko, Krcho, Farkaš, Sendrei, Gejdoš (Vencel, Španír, Markusek). Tréner M. Kobora.

V role favorita bola obávaná Nemšová a už v 10.min ju poslal do vedenia Vlček. Hostia potom hrali dôraznejšie v defenzíve, no po hodinke hry Balogh kapituloval znova – 2:0. Domáci držali zápas pevne v rukách a z penalty pridali aj tretí gól.

*Gabčíkovo vylúčili zo súťaže.

IV. LIGA JUHOVÝCHOD

8. kolo:

*Kalná – Štúrovo 2:0 (1:0).

Štúrovčania začali u lídra súťaže s rešpektom a prvýkrát inkasovali už v 11.min. V závere polčasu domáci ešte zahodili Chmelom pokutový kop, no poistka do Slovákovej siete prišla deväť minút po obrátke – 2:0. Hostia sa potom ako tak vzchopili, v defenzíve hrali pozornejšie a útok lídra už udržali.

*ČFK Nitra – Dvory 2:3 (1:3), Haulík 3.

Dvorčania nešli na nitriansku Čermáň v porazeneckej nálade a veru už v 11.min ich poslal do vedenia pohotový Haulík. Domáci hneď o dve minúty vyrovnali, lenže strelecké kopačky si v nedeľu dopoludnia obul hetrikový Erik Haulík, ktorý ďalšími dvoma presnými zásahmi posadil svojich na koňa – 1:3. Nitrania v 51.min síce strelili kontaktný gól, Dvory však najtesnejší náskok umne udržali a vezú ďalšie cenné body.

*Šurany – Vlčany 2:1 (1:0), Gábriš, Dudáš.

Šurany privítali súpera, ktorý zatiaľ inkasoval iba päťkrát. Gábriš ale načal hostí už v 5.min (1:0) a domácim sa hralo lepšie. Vlčany však držali tesný stav prakticky celý zápas, až desať minút pre koncom zvýšil na 2:0 kapitán Dudáš. Hostia ešte v 87.min dokázali znížiť, no body zostali doma zaslúžene a Šurany v tabuľke opäť poskočili.

*Veľké Lovce – ViOn Zlaté Moravce B 0:2 (0:0).

Veľké Lovce dostali naposledy pod Zoborom päťku a bodov nemajú na rozdávanie, no s „béčkom“ ViOnu ťahali za kratší koniec. Po bezgólovom polčase inkasovali v 51. a 73.min, na čo nedokázali odpovedať do konca zápasu. Od predposledného miesta ich delí iba skóre.

*Imeľ – Tvrdošovce 2:2 (2:0), Kökényesi, Máté.

Hostia po domácom výprasku od Levíc (0:8) cestovali do Imeľa s malou dušičkou, no nakoniec si viezli domov bod. Po polčase prehrávali 2:0, v 67.min však znížili Kökényesim a v 75 striedajúci Máté dokonca vyrovnal, pričom na ihrisku bol iba minútu.

V. LIGA VÝCHOD

8. kolo:

*Komjatice – Kmeťovo 0:2 (0:2), Kršák, Mjuller.

V okresnom derby bolo pred oboma bránami málo vzruchu, no „Derek“ sa dostal na koňa, keď mu v 20.min vyšla kontra, ktorú zakončil Kršák. To však nebolo všetko, hostia pridali gólom do šatne Mjullera aj poistku (0:2) a po zmene strán im stačilo kontrolovať priebeh, lebo domáci nedokázali vyvinúť potrebný tlak.

*Bánov – Marcelová 4:1 (2:0), Hajtman 2 (1. Z 11 m), Vittek, Paška.

Bánov nemal body na rozdávanie a od začiatku išiel jednoznačne za víťazstvom. V 17.min otvoril skóre zápasu z penalty Hajtman, domáci neprestávali v útočnom ťažení, postupne sa dostali do vedenia 4:0 a bolo rozhodnuté.

*Svätý Peter – Dolný Ohaj 3:0 (1:0).

Dolnoohajčania nastupovali opäť na zápas u súpera (šiestykrát!), no domácich príliš nepotrápili. Prvý gól dostali v 33.min a po obrátke ich dorazil dvoma zásahmi J. Lakatos.

*Podhájska – Bešeňov 1:9 (1:3), Nagy – Maďar 5, Ta. Varga 3, Bacho.

V okresnom derby si išiel tretí Bešeňov do „nulovej“ Podhájskej po body a domáci dokázali odpovedať iba na úvodný gól Maďara zo 4.min. Potom si hostia robili v „Senči“, čo chceli a výsledok hovorí za všetko.

*Podhájskej odrátajú 3 body.

I. LIGA ŽIEN

6. kolo:

*Slovan Bratislava - FC Union Nové Zámky 4:0 (1:0).

V šlágri jesene nastupoval úradujúci majster na pôde najväčšieho rivala a od začiatku sa hral obojstranne útočný futbal. Domáce sa presadili v 37.min Tóthovou a Union znervóznel. Desať minút po prestávke trafila z priameho kopu Vojteková a bolo 2:0. To však nebolo všetko a hostky si napokon odviezli štvorgólovú prehru, navyše, Dimitrijevičová dostala desať minút pred koncom červenú kartu.

Tabuľky: futbalnet.sk