V čele už nováčik, Salka vezie prvé body, pri Váhu sedem gólov, Rastislavice stále bez víťazstva

• Uverejnené nedeľa, 20. september 2015, 19:30
  • Prečítané: 1584x

prvý michalAj po siedmom kole si Michalčania udržali neporaziteľnosť, no keďže v Trávnici „iba“ remizovali prišli o líderskú pozíciu. Na tú sa historicky vyhupol nováčik z Černíka, ktorý vezie všetky body z Mužle. Vonku premiérovo vyhrala aj Salka a vôbec prvé víťazstvo zaznamenal Vlkas – doma so Semerovom. Bez víťazného triumfu však stále zostávajú Rastislavice, pretože nedokázali prekonať Lipovčana Pileka. Vo vyrovnaných súbojoch sa Čechy potrápili so Svodínom – 1:0 a Zemné s Veľkým Kýrom, pričom pri Váhu videli až sedem gólov (4:3). V susedskom derby Úľany – Mojzesovo si pripísali tri body domáci.

VI. LIGA OBFZ NOVÉ ZÁMKY - 7. kolo:

ľany n/Ž Mojzesovo 3:0 (1:0), O. Turan, Sádovský, Supek.

Na tradičné susedské derby a zároveň súboj tabuľkových susedov nastúpili hostia už s Ad. Buranským v bráne, no v 42.min ho z priameho kopu gólom do šatne načal O. Turan. Desať minút po obrátke pridal Sádovský poistku (2:0) a to už bol pre hostí stav najvyššieho ohrozenia. Lenže kontaktný gól neprichádzal, naopak, v 75.min sa postaral o definitívu gólom na 3:0 Supek. A to ešte tri minúty predtým zahodil domáci Horník penaltu.

*Vlkas – Semerovo 3:1 (3:1), Horváth 2, T. Slovák – F, Kršák.

Domáci Vlkas potreboval premiérové víťazstvo a do vedenia ho poslal expresne rýchlo Horváth už v 4.min. Do polhodiny hry bolo dokonca 3:0, a až potom sa dostali k slovu Semerovčania, keď v 34.min znížil z priameho kopu skúsený Kršák. V druhom polčase mali územnú prevahu hostia, no bez gólových šancí. Vlkas zaznamenal vytúžený triumf.

*Hul – Salka 0:1 (0:1), Dajcs.

V zápase kola na seba narazili dvanásťbodoví súperi a lepší vstup mali hostia, ktorí si vytvárali aj šance. Tú v 26.min už Dufek Dajcsovi nechytil a bolo 0:1. Poistku Salka nepridala, no Hulania podali v prvom polčase nevýrazný výkon. Po obrátke sa ešte pokúšali o zvrat, lenže rozbehnutí hostia už cenné víťazstvo z rúk nepustili.

*Mužla Černík 0:2 (0:0), Dojčan. Kanás.

Prvá 10-minútovka patrila domácim, no potom začal druhý Černík postupne preberať opraty zápasu. V prvej minúte druhého polčasu hostia mali na dosah gól, no Góra loptu vyrazil rukou a videl druhú červenú kartu v sezóne. Dikasz ale pokurový kop zahodil a tak sa rozhodovalo v závere. Striedajúci Dojčan najprv videl žltú kartu, aby vzápätí rozjasal svojich (0:1) a dielo dokonal skúsený Kanás v 70.min – 0:2. Nováčik sa predral na prvé miesto tabuľky.

*Čechy Svodín 1:0 (0:0), Kelemen.

V súboji mužstiev z hornej polovice tabuľky prišli hostia s útočným duom Árendás – Porubszky, ktoré niekoľkokrát zamestnalo domácu obranu. Čechy hrali bojovnejšie, čo sa im vyplatilo v 72.min, keď po nakopnutej lopte sa obrancovia Svodína nedohodli, pohotový Kelemen loptu vypichol a strelil jediný a rozhodujúci gól zápasu. Vo vyrovnanom zápase sa súperi striedali v aktivite.

*Zemné – Veľký Kýr 4:3 (2:1), Sebestyéni 2, Dobrý, D. Leckéši, Gogola-vlastný. – Ma. Száraz, Šándor.

Pri Váhu to bol od začiatku boj o stred ihriska a zápas „hore-dole“. Domáci rýchlo viedli 2:0, Kýr sa však nevzdával a po obrátke vyrovnal vďaka vlastnému gólu Gogolu na 2:2. Zemné bolo o krok vpredu, ale hostia vyrovnali ešte aj na 3:3. Rozhodnutie prišlo 12 minút pred koncom, keď sa na šestnástke šikovne uvoľnil vlaňajší kráľ strelcov Sebestyéni a svojim druhým gólom prestrelil Géciho – 4:3.

*Trávnica – Michal 2:2 (2:1), A. Gašparík, M. Macek – Patkolo, D. Zrubec.

V stretnutí tímov z opačných pólov tabuľky šli domáci do vedenia v 8.min A. Gašparíkom po nedorozumení obrany s brankárom. V samom závere polčasu sa diali veci. V 45.min najskôr domáci M. Macek zvýšil na 2:0, aby o pár sekúnd Patkolo z priameho kopu strelil kontaktný gól. Pri góle domácich sa zranil brankár Martiník, ktorého viezli do nemocnice. Po obrátke prevzal iniciatívu líder, no domácich viackrát podržal Polacsek. Vyrovnanie predsa len prišlo deväť minút pred koncom D. Zrubcom, ale aj Trávnica sporadicky hrozila. Body sa delili spravodlivo.

*Rastislavice – Lipová 0:0.

Posledné Rastislavice začali snaživo, no vypracovali si iba náznaky šancí a jednu väčšiu Pilek zlikvidoval. Postupne však prebrali iniciatívu hostia, ktorí však narážali na pozorného Šurábu. Ten zneškodnil aj tutovku Mokráša a zápas sa tak skončil bezgólovou remízou. Rastislavice na prvé víťazstvo stále iba čakajú.

ZOSTAVA 7. KOLA:

B. Polacsek (TRÁVNICA) – M. Dikasz (LIPOVÁ), M. Očkai (ČERNÍK), M. Pásztor (ČECHY), L. Slovák (VLKAS), M. Andrášik (ČERNÍK), L. Horák (HUL), D. Zrubec (MICHAL), T. Árendás (SVODÍN), Z. Sebestyéni (ZEMNÉ), G. Dajcs (SALKA).

NAJLEPŠÍ STRELCI VI. LIGY:

8 - Gabriel Tóth (SALKA), Miroslav Macek (TRÁVNICA), 7 – Zoltán Sebestyéni (ZEMNÉ), 6 – Dominik Podbehlý (MICHAL), Mário Pečimúth (ČERNÍK), Tomáš Bagala (SEMEROVO), Andrej Sádovský (ÚĽANY).

(RED)

Na snímke:

Prvý Michal (v bielom) vydoloval bod v Trávnici a udržal si neporaziteľnosť. Foto md

Bývalí ligoví spoluhráči po dlhých rokoch proti sebe – v 8. kole VI. ligy ObFZ Nové Zámky.