Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Unable to save result set in /home/ee003700/www_root/libraries/joomla/database/database/mysql.php on line 534

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ee003700/www_root/libraries/joomla/database/database/mysql.php on line 383

ŠLÁGER KOLA - „Čahu“ zlomili dva rýchle góly Valkoviča

• Uverejnené pondelok, 14. september 2015, 11:52
  • Prečítané: 1388x

valkovič 38V šiestom kole šiestej ligy ObFZ Nové Zámky na seba narazili prvý a druhý tím súťaže. Na Požitaví sa stretli v priamom zápase o prvé miesto domáci Michal nad Žitavou a Čechy.

Pred súbojom dosiaľ nezdolaných delilo rivalov iba skóre, z piatich zápasov obaja štyri vyhrali a jeden remizovali. Obaja nahrali sedem plusových bodov, akurát domáci Michal mal o päť gólov lepšie skóre. Lenže, ak chcel „Michalček“ zostať na najvyššom stupni aj po nedeli, hrať na remízu a spoliehať sa na lepšie skóre, mu nemuselo stačiť, pretože na svoju šancu čakal tretí Černík a aj štvrtý Hul. Tí mali na svojom konte totiž iba o jeden bod menej ako obaja lídri – dvanásť.

Samotný zápas Michal – Čechy však bol jasnou záležitosťou domácich futbalistov, ktorí v prvej polhodinke „nepožičali“ hosťom loptu a hlavne - Peter Valkovič strelil do desiatej minúty dva rýchle góly. „Tak, takýto štart do zápasu som doteraz naozaj nezažil,“ povie šťastný strelec Peter Valkovič, ktorý zavesil Karolovi Kanyicskovi dva góly hlavou z malého vápna po presných centroch z ľavej i spravej strany. „Také rýchle góly som doteraz nedal nielen ja, ale myslím, že ani naše mužstvo. Bol to zápas o priebežné prvé miesto, o to sú tie góly cennejšie. Nakoniec, stav v desiatej minúte 2:0 súpera zlomil, o to bol zápas potom pre nás jednoduchší,“ hovorí 29-ročný rodák z Vrábeľ, útočný hrot lídra šiestej ligy, ktorý sa s piatimi gólmi tlačí aj medzi najlepších strelcov celej súťaže. A to v 28. minúte mohol zavŕšiť čistý hetrik, no v malom vápne mu chýbal jeden krok. Vtedy už stál v bráne „Čahy“ Tomáš Nagy. Ten v 13. minúte striedal spomínaného Kanyicsku, ktorý si poriadne nesiahol na loptu. „Dostal som naozaj dva dobré centre, prvý z ľavej strany od Jozefa Zrubca, druhý sprava od Michala Strháka,“ popisuje kľúčové momenty šlágra dlháň v útoku „Michalčeka“.

Michal nakoniec zvíťazil hladko 3:0 a trochu pevnejšie sa usadil v čele pelotónu s jednobodovým náskokom pred Černíkom, ktorý mal, najnovšie, problémy so zložením základnej zostavy, pretože viacero kľúčových hráčov nebolo na majstrák s Úľanmi k dispozícii. „To, že budeme po šiestich kolách na prvom mieste sme určite nečakali. My ideme od zápasu k zápasu, dúfam, že takto budeme pokračovať čo najdlhšie.“

Po výsledku Družstevník Michal n/Ž – FK Čechy 3:0 tak zostal bez prehry už iba „Michalček“, ktorý ide najbližšie do Trávnice, kde nemusí byť tiež bez šancí. Keď sme pri tabuľke, dve nuly ešte svietia v kolonke víťazstiev pri Vlkase a Rastislaviciach. Po najbližšom siedmom kole už ale nemusí platiť ani to, Vlkas má doma Semerovo, Rastislavice Lipovú.

Úplne iné starosti má ale prvý Michal, ktorý si v nedeľu v príjemnom prostredí vychutnal piate sezónne víťazstvo a výsledkom 3:0 pokrstil novučičkú svetelnú tabuľu.