FKM i OTJ vezú body, „Lót“ pokoril Tvrdošovce, Bešeňov vonku 2:7(!) - NAŠI V KRAJI

• Uverejnené pondelok, 14. september 2015, 10:14
  • Prečítané: 1289x

vrakun 37V III. lige prekvapili Nové Zámky i Palárikovo víťazstvami vonku. Vo štvrtoligovom okresnom derby rozstrieľali Veľké Lovce doma Tvrdošovčanov 5:0. V V. lige sa v sobotu zrodili dve prekvapenia v okrese Komárno, keď Bešeňov vyhral šokujúco vysoko vo Veľkých Kosihách a Kmeťovo v Hurbanove. Raritou prvej tretiny jesennej časti V. ligy je, že v prvých piatich kolách nebola zaznamenaná ani len jedna remíza.

III. LIGA ZÁPAD

6. kolo:

*Crystal Lednické Rovne - FKM Nové Zámky 0:2 (0:0), Šušpanov, Košút.

FKM: Hlavačka – Illés, P. Horáček, Ešek, Petráš, Kling, Lovska, Fehervári, Švajda, Košút, Šušpanov, (Bombicz, Vašek). Tréner A. Štefanka.

Novozámčania začali pozorne v obrane a podnikali nebezpečné kontry. Celý prvý polčas hrali aktívne, otvoriť gólový účet sa im však podarilo až po obrátke, keď sa v 59.min zapísal Šušpanov. Domáci potom vytvárali optický tlak, ale Nové Zámky dokázali sedem minút pred koncom spečatiť cenné víťazstvo Košútovým gólom na 0:2.

*DAC Dunajská Streda B/Vrakúň - OTJ Palárikovo 0:1 (0:1), Konopásek.

OTJ: Balogh – Petrovič, Konopásek, Kubala, Kružlík, Janso, Bočko, Oravec, Farkaš, Španír, Markusek (Vencel, Krcho, Letko). Tréner M. Kobora.

Palárikovo v tabuľke padalo a na Žitnom ostrove nastupovalo s cieľom nebezpečný pokles zastaviť. Hostia aj začali odhodlane a v 20.min sa dokonca dostali zásluhou Konopáska do vedenia. To im – vďaka nesmiernej bojovnosti – vydržalo na horúcej pôde nakoniec až do konca a OTJ si z Vrakúňa odviezla drahocenné tri body.

IV. LIGA JUHOVÝCHOD

6. kolo:

*Šurany – FC Nitra jun. 1:0 (1:0), Dudáš.

Šurany videli kvalitný zápas, ktorý rozhodol už v 29.min gól Dudáša. Hostia mali dostatok času stav zmeniť, no domáca defenzíva pracovala spoľahlivo a hráči sa predháňali v obetavosti.

*Čeľadice – Dvory 1:0 (1:0).

Dvorčania sú vysoko a aj v Čeladiciach si verili. Ich plány však narušil pomerne rýchly gól Plešivku, ktorý prekonal inak pozorného Špaka. Dvory držali domácich v napätí až do konca, lenže Horvátha neprekonali a z „Čaládu“ odišli naprázdno. Je to ich iba druhá prehra.

*Levice – Štúrovo 4:1 (4:0), S. Balog.

Štúrovčania prvý polčas prespali, domáci ich vôbec nešetrili a v 39.min svietilo na tabuli hrozivých 4:0. Po obrátke sa levický gólostroj zastavil a Balog dal aspoň čestný úspech hostí.

*Veľké Lovce – Tvrdošovce 5:0 (1:0), M. Andrášik 2, Galovič, Madarász (11 m), T. Sallai.

V tradičnom okresnom derby zápase si domáci fanúšik prišiel na svoje. „Lóťania“ podali kolektívny výkon, hýrili aktivitou a i keď v prvom polčase prekonal Molnára iba Andrášik (16.min), v druhom dejstve sa roztrhlo vrece s gólmi. Hostia mali čo viezť domov.

V. LIGA VÝCHOD

6. kolo:

*Komjatice – Bánov 1:0 (0:0), Mart. Marenčák.

Slabá návšteva videla obojstranne slabý prvý polčas. V okresnom derby si do prestávky nedokázal ani jeden z rivalov trikrát po sebe prihrať, po obrátke začali domáci predsa len o čosi aktívnejšie a Mart. Marenčák v 60.min zaznamenal jediný a rozhodujúci gól.

*Activ Veľké Kosihy – Bešeňov 2:7 (0:2), Ta. Varga 4, Vadkerti 2, Konárek.

Bešeňov „urobil“ na juhu výsledok. Základy nečakaného víťazstva položil v prvej polhodine dvoma gólmi rýchlonohý Ta. Varga, ktorý v závere zápasu dokonal dielo ďalšími dvoma gólmi na senzačných 2:7. Bešeňov nahral v šiestich zápasoch už 12 bodov, strelil 20 gólov a v tabuľke je vysoko.

*Hurbanovo – Kmeťovo 0:1 (0:1), Juhás.

Nováčik začal v meste piva bez rešpektu a v 14.min ho poslal do vedenia Juhás. Domáci sa potom snažili o vyrovnanie, lenže čas utekal, Kmeťovčania sa prekonávali v obetavosti a po obrátke pribúdalo nervozity. Tá vyvrcholila v poslednej minúte, kedy sa poriadne červenalo. Arbiter vylúčil domácim Jóbu a Szabolcsa, tiež Vanyu z Kmeťova.

*Tekovské Lužany – Dolný Ohaj 4:3 (2:1), M. Turan 2, Hatala.

Dolnoohajčania nastúpili v prvých šiestich kolách už piatykrát vonku (!) a po góle Hatalu zo 6.min v Tekove viedli. V gólovej prestrelke potom minútu pred koncom Turan vyrovnal na 3:3, ale v poslednej minúte Klačko zavŕšil svoj hetrik na 4:3 a body zostali doma.

*Podhájska – Marcelová 3:5 (2:3), Ró. Kovács 2, P. Nagy.

V súboji mužstiev zo samého dna tabuľky ťažko skúšaná Podhájska iba doťahovala náskok hostí, no v 49.min Ró. Kovács vyrovnal na 3:3. V ďalšej gólovej prestrelke už potom triafali iba hostia, ktorí dokonali dielo a body putovali do Marcelovej.

*Z úradnej správy Disciplinárnej komisie ZsFZ z 9. 9. vyberáme: ŠK Termál Podhájska, RP 10 €, pokuta 200 € (porušenie čl. 19/7 RaPP), DK odstupuje klub na doriešenie ŠTK (odpočet 3 bodov).

I. LIGA ŽIEN

5. kolo:

*FC Union Nové Zámky – ŠKF VIX Žilina 3:2 (3:0), Psotková, Koleničková, Dufková.

Domáce potvrdili rolu favorita, keď do prestávky viedli 3:0. Tri zlepené góly strelili pritom v závere polčasu v priebehu desiatich minút. Po obrátke však hostky zdramatizovali zápas a dve minúty pred koncom dokonca znížili na 3:2. Dramatický záver si Union napokon ustrážil a udržal stopercentnú bilanciu.

Tabuľky: futbalnet.sk