Prvý Michal jasne, iba posledný vezie bod, hetrik Árendása - BOLI SME NA: Michal – Čechy 3:0

• Uverejnené nedeľa, 13. september 2015, 21:04
  • Prečítané: 1637x

michal-čechy 019V kole domácich zachraňoval česť hostí posledný Vlkas, ktorý vezie bod z Mojzesova. To remizovalo doma už po tretíkrát (!). Prvý Michal si hladko poradil s druhým FK Čechy a oslabený Černík najtesnejšie s Úľančanmi. Uspeli aj hodári – Lipová a aj Veľký Kýr, ten však iba vďaka penalte v závere. Salka rozstrieľala Mužlu a Svodínčan Árendás zostrelil hetrikom za desať minút Zemné. Semerovo si poradilo najtesnejšie s Rastislavicami, ktoré sú už posledné.

*Družstevník Michal – FK Čechy 3:0 (2:0), Valkovič 2, Valach.

DRUŽSTEVNÍK: Martinik – Zima, Reischl, Patkolo, Strhák, Sádovský, J. Zrubec, D. Zrubec, Podbehlý, Valkovič, Brezovský (Valach, Supek, Oškerský).

FK: Kanyicska (13. Nagy) – Čoknay, Lyznar, Solár, Pásztor, P. Dráfi, T. Dráfi, Karvaš, Polák, Kelemen, Zelovič (Zálešák, Kolarovič).

Na Požitaví na seba narazili dosiaľ nezdolaní rivali, keď hostil prvý druhého. V priamom súboji o prvé miesto sa hostia ani poriadne nerozkukali a prehrávali 2:0. Po góloch v 3. a 9.min vyhnal hlavou Kanyicsku z brány Valkovič, ktorý najskôr zužitkoval presný center zľava a potom sprava. V 15.min mal na kopačne definitívu domáci Brezovský, ktorý postupoval na striedajúceho Nagya úplne sám, no mieril vedľa. Michalčanov to ale mrzieť nemuselo, pretože hostia dali o sebe prvýkrát vedieť až v 30.min, keď mohol znížiť Čoknay. Dovtedy líder nepožičal „Čahe“ loptu, medzitým ešte v 28.min mohol zavŕšiť čistý hetrik Valkovič, no chýbal mu krok. V 58.min zato dokonal hlavičkový gólostroj domácich striedajúci Valach, ktorý predviedol dokonca rybičku. Na opačnej strane sa mohli po rohu zapísať aj Čechy, lenže kopal sa iba ďalší roh. Potom sa zápas o čelo už iba dohrával, pretože líder spoľahlivo kontroloval priebeh. Michalček pokrstil novučičkú svetelnú tabuľu tromi gólmi.

*Černík – Úľany 1:0 (0:0), M. Šulík.

Nováčik z Černíka je vysoko, lenže na zápas, v ktorom mal byť favoritom nastúpil v značne oklieštenej zostave bez viacerých opôr. Nastúpiť muselo niekoľko ostaršených dorastencov a domáci by boli brali v danej situácii aj bod. Do prestávky mali o čosi viac z hry hostia, lenže využiť to nedokázali ani raz. Po obrátke sa hra prelínala na obe strany a o všetkom rozhodol v 54.min Mat. Šulík, ktorý skrotil vysokú loptu a poradil si aj s brankárom Červenkom – 1:0.

*Mojzesovo – Vlkas 1:1 (0:0), Opát – Ja. Kocsi.

Mojzesovo stratilo doma už štyri body, preto proti poslednému Vlkasu začalo zostra. Vytváralo si šance, no prekonať vynikajúco chytajúceho A. Kováčika sa mu do prestávky nepodarilo. Po obrátke sa obraz hry nezmenil, „Ezdek“ trafil trikrát aj žrď a Kováčik sa prekonával. Až prišla 76.min, keď po rohu Opát vykúpil domácich – 1:0. Potom sa zdalo, že prídu ďalšie góly, no opak bol pravdou. A pre Mojzesovo krutou. Deväť minút pred koncom po dlhom výkope urobil domáci brankár fatálnu chybu a J. Kocsi vyrovnal. Do konca bolo ešte dosť času, lenže „Ezdečania“ už boli v kŕči, naopak, Vlkas sa v obetavosti prekonával a odviezol si šokujúco bod.

*Lipová – Trávnica 3:1 (1:1), Mokráš, Dikasz, Konderik – M. Macek.

Hodujúci Lipovčania boli favoritom, no po troch prehrách v rade sa potrebovali čo najskôr upokojiť. Lenže len Mrva zahodil tri dobré šance a až výborne hrajúci Mokráš otvoril skóre. Hostia ale dokázali Mi. Macekom vyrovnať a po obrátke nápor OŠK narastal. Vykúpenie prišlo po kombinačnej akcii z kopačky Dikasza do odkrytej brány (2:1) a potom ešte hodová poistka Konderika na 3:1.

*Semerovo – Rastislavice 1:0 (1:0), M. Filip.

V zápase mužstiev z dolnej polovice tabuľky sa dávali väčšie šance domácim, ktorí naposledy zabodovali aj v Mojzesove. Trápiaci sa hostia nechali sedieť Almašiho, no v 16.min inkasovali, keď domáci Filip zakončil sólo z vlastnej šestnástky technickým gólom. Poistku však Semerovčania nedokázali pridať – i keď šance mali – a druhý polčas tak mali o čosi nervóznejší. Hostia ale boli málo nebezpeční a body tak zostali doma.

*Svodín – Zemné 3:0 (0:0), T. Árendás 3.

Svodín naposledy doma iba remizoval, preto stál pred úlohou pretrhnúť parádnu štvorzápasovú šnúru Zemného bez prehry. Zemné vzbudzovalo rešpekt, do prestávky držalo patový stav, lenže po nej to bolo predstavenie jedného muža. Tomáš Árendáš nebol práve pracovne v Rakúsku, preto mohol nastúpiť a – rozhodol. Málo vídaným čistým hetrikom za desať minút (67., 78. a 77.min), keď mu zakaždým asistoval striedajúci Debnárik, stanovil jasné a zaslúžené víťazstvo svojich. Tandem Dobrý – Sebestyéni udržal dobre hrajúci Benye.

*Salka – Mužla 5:0 (2:0), G. Tóth 2 (1 z 11 m), Dajcs, Rajcsó, R. Gyetven.

V južnoslovenskom derby boli favoritom domáci, ktorí dosiaľ doma pri Ipli trikrát zvíťazili so skóre 11:1. Hostia mali v úvode tri sľubné šance, no gól nedali a trest prišiel v 13.min, keď po faule na Dajcsa premenil pokutový kop G. Tóth. V druhom polčase hostia odpadli, hralo sa na ich polovici a pribúdali aj góly. Bohatú úrodu spečatil dve minúty pred koncom striedajúci Gyetven na 5:0.

*Veľký Kýr – Hul 1:0,(0:0) A. Balogh (11 m).

Dvanásťbodový Hul mohol hrať uvoľnene, kým Kýrania nastupovali na hodový zápas v menšom kŕči, ktorého sa ale veľmi dlho nedokázali zbaviť. Domáci stopér Vavrovič sa vysunul do stredu zálohy, kombinácia sa spresnila, ale finálna fáza stále chýbala a Raučina svoju šancu zahodil. Po prestávke to bol už iba medzišestnástkový boj, ktorý vyvrcholil štyri minúty pred koncom, keď rozhodca ukázal na biely bod a Balog penaltou rozhodol.