Palárikovo doma naprázdno, Dvory otočili, výbuch Komjatíc - NAŠI V KRAJI

• Uverejnené pondelok, 07. september 2015, 08:46
  • Prečítané: 1296x

fotka burza1V III. lige zaknihovali prvé víťazstvo na trávniku v šiestom zápase sezóny Novozámčania, zato doma pustilo všetky body Palárikovo. Vo IV. lige v okresnom derby Štúrovo – Veľké Lovce zostali body pri Dunaji, no a v ďalšom derby zápase si rovnakým výsledkom 3:2 poradili Tvrdošovce so Šuranmi. V V. lige vybuchli doma Komjatice a „nakúpila“ aj Podhájska v Bánove.

III. LIGA ZÁPAD

5. kolo:

*FKM Nové Zámky – ŠTK 1914 Šamorín 2:1 (1:0), Košút, Lovska – Kuba.

FKM: Hlavačka – P. Horáček, Ešek, Petráš, Kling, Lovska, Fehervári, Švajda, Košút, Bombicz, Illés (Šušpanov, Vašek). Tréner A. Štefanka.

Domácich poslal do vedenia v 12.min tradičný strelec Košút, no najtesnejší náskok hostia desať minút po obrátke Kubom zmazali a začínalo sa odznova. V druhom polčase sa však diali veci. Šamorínčan Mida videl v priebehu šiestich minút dve žlté karty a svojich tak od 59.min oslabil. Novozámčania vrhli všetko do útoku, desať minút pred koncom rozjasal publikum Lovska.

*OTJ Palárikovo – MFK Topvar Topoľčany 0:2 (0:0).

OTJ: Balogh – Petrovič, Konopásek, Kubala, Bočko, Gejdoš, Oravec, Sendrei, Farkaš, Španír, Vencel (Markusek). Tréner M. Kobora.

Palárikovu zápas nevyšiel. Do prestávky bola hra vyrovnaná, po nej však boli pohyblivejší „Žochári“. Tých poslal do vedenia v 57.min kapitán Baláž, no to nebolo všetko. Palárikovčanov dorazil v 73.min Rusinko a OTJ klesla na predposledné miesto.

IV. LIGA JUHOVÝCHOD

5. kolo:

*Štúrovo – Veľké Lovce 3:2 (2:1), Valent 2, Bábsky – Ti. Sallai, Ma. Lontoš.

Štúrovčania mali raketový nástup a v 8.min viedli 2:0. Ti. Sallai však pred prestávkou stuhol znížiť a druhý polčas bol otvorený. Desať minút pred koncom domáci Valent zvýšil na 3:1, o minútu však Lóťania Lontošom dosiahli opäť kontaktný gól. Záver bol dramatický, ale body zostali pri Dunaji.

*Tvrdošovce – Šurany 3:2 (2:1), Csanda, Benkó, Krnáč – Tvrdoň, Dudáš (11 m).

V okresnom derby prekvapili dobrým nástupom domáci, ktorí viedli v 22.min nečakane 2:0. O minútu však Tvrdoň znížil, no krátko po obrátke zabezpečil Krnáč Tvrdošovciam opäť dvojgólový náskok. Hostia sa nevzdali, v 69. a aj v 73.min kopal ich kapitán Dudáš dva pokutové kopy, no premenil iba prvý.

*Dvory – Horné Obdokovce 2:1 (0:1), Rigó, Haulík.

V súboji mužstiev z hornej polovice tabuľky šli v 24.min do vedenia hostia a svoj náskok držali až do 75.min, kedy vyrovnal Rigó. Keď sa už zdalo, že Dvory prídu o dva domáce body, tri minúty pred koncom rozjasal publikum Haulík.

V. LIGA VÝCHOD

5. kolo:

*Komjatice – Tekovské Lužany 0:3 (0:2).

Hostia boli od začiatku nebezpečnejší a už po prvom góle Petráša (7.min) jasne dominovali. Domáci ukázali všetky svoje slabiny a na obrat v zápase nemohli ani pomyslieť. Definitívne ich dorazil desať minút pred koncom gólom na 0:3 nebezpečný Klačko.

*Bánov – Podhájska 4:0 (3:0), Hajtman 3 (1 z 11 m), Šimunek.

Bánovčania urobili so „Senčou“ krátky proces, v 19.min bolo 2:0, do prestávky 3:0 a po nej zavŕšil svoj hetrik v 67.min Hajtman. Podhájska opäť klesla na dno.

*Kmeťovo – Activ Veľké Kosihy 2:0 (1:0), Juhás, P. Kršák.

V súboji nováčikov začali lepšie hostia, lenže Mráza sa im prekonať neporadilo. Juhás však svoju šancu gólom do šatne premenil, a keď päť minút po prestávke zvýšil na 2:0 Kršák, „Dereku“ stačilo kontrolovať zostávajúci čas.

*Bešeňov – Nesvady 4:1 (2:1), Konárek, Maďar, Varga, Vadkerti.

V hodovom zápase domáci v 15.min prehrávali 0:1, no ešte do prestávky vývoj otočili. Po nej boli rozbehnutí a pridali ďalšie dva góly.

*Hontianska Vrbica – Dolný Ohaj 1:0 (0:0).

Ohaj sa na Honte držal celý polčas, pričom občas aj pohrozil brejkom. Štyri minúty po obrátke však Solár kapituloval a neskôr sa ukázalo, že to bol rozhodujúci moment stretnutia.

I. LIGA ŽIEN

3. kolo:

*FC Union Nové Zámky – Partizán Bardejov 3:0 (2:0), Koleničková, Stankovičová, Dimitrijevičová.

Domáce poslala do vedenia v 26.min Koleničková a poistku pridala gólom do šatne Stankovičová. Minútu pred koncom pečatila výsledok Dimitrijevičová. V drese hostiek sa predstavila rodáčka zo Šurian Šurnovská.

4. kolo:

*ŠK Selce - FC Union Nové Zámky 0:6 (0:4), Dufková 3, Koleničková, Pálenčíková, Psotková.

Hostky začali proti slabšiemu súperovi podľa očakávania aktívne a už do prestávky bolo prakticky rozhodnuté. Strelecky sa zaskvela Dufková, autorka troch gólov.

Tabuľky: futbalnet.sk