V šlágri deľba, „Fegímeš“ pokoril Salku, Semerovo vezie bod - BOLI SME NA: Hul – Svodín 1:0

• Uverejnené nedeľa, 06. september 2015, 20:55
  • Prečítané: 1712x

hulZápasy prvej septembrovej nedele zavŕšili prvú tretinu jesennej časti. V šlágri kola sa pri Váhu v kvalitnom zápase body delili, zato druhé Čechy brali v remízovom súboji s Lipovou všetky body. Aj v Huli bola hra vyrovnaná, no Svodínčania odchádzali naprázdno, pretože Dufek ich vychytal. Rozstrieľala sa zato Mužla a schytali to Kýrania. Prekvapenie sa zrodilo na Požitaví, kde „Fegímeš“ pokoril ambicióznu Salku, ale aj v Mojzesove, odkiaľ si bod vezie Semerovo. Všetky tri uchmatol Černík vo Vlkase, ktorý klesol na dno, no a zle pochodili aj Rastislavice. Tie utŕžili debakel v bezbodovej Trávnici.

VI. LIGA OBFZ NOVÉ ZÁMKY

5. kolo:

*OFK Hul – ŠK Svodín 1:0 (1:0), Smiešny.

OFK: Dufek – Černák, Orosi, P. Zrubec, Brezanský, Horák, Cvik, Lontoš, Abrhan, B. Macek, Smiešny (Holka, Sedlák, Drgoňa).

ŠK: Barna – Melaj, Benye, Piroska, D. Kanyicska, Debnárik, Szombat, E. Barna, Bubloš, Elzer, Porubszky (Czilling, Pirtyák).

V súboji tabuľkových susedov bol úvod zápasu obojstranne nervózny a rozháraný. V 2.min však veľa nechýbalo hlavičke Smiešneho po rohu, na opačnej strane si vzápätí poradil s hlavičkou E. Barnu Dufek. V 11.min mal gól na kopačke zo 16 m Debnárik, no jeho strelu pozorný Dufek tiež zneškodnil. Zapršalo však v 29.min, keď v situácii zaváňajúcej ofsajdom ušiel Smiešny, ktorý svoje dielo dokonal – 1:0. Svodín v závere polčasu ožil, Elzer dvakrát vyskúšal Dufeka, no ten najskôr zdravú strelu vyboxoval, potom z 20 m chytil. Hneď po obrátke sa pripomenul dobrým priamym kopom Porubszky, no vyrovnanie mal na kopačke v 60.min striedajúci Pirtyák, domácich však opäť podržal Dufek. Na opačnej strane nenašiel svoj cieľ ani priamy kop Cvika a päť minút pred koncom mohol poistiť najtesnejší náskok Hulu Abrhan. Druhý polčas bol obojstranne lepší, body zostali doma a Hul figuruje v tabuľke vysoko.

*Mojzesovo – Semerovo 2:2 (0:2), A. Buranský, Opát - Filip. T. Bagala.

Pri „Cítenke“ boli favoritom domáci, lenže zápas im vôbec nevyšiel. Semerovčania šokujúco viedli 0:2, keď za dve minúty sa presadil najskôr Filip (17.min) a vzápätí po zlej rozohrávke Mojzesova aj Bagala (18.min). Bagala potom do konca ešte zahodil dve dobré šance, no po polčasovom umývaní hláv domáci predsa len strelili kontaktný gól Buranským. To však bolo na dlhé minúty všetko. Až v samom závere hostia netakticky zahrali, Opát si vypýtal faul v pokutovom území a sám penaltou vyrovnal.

*VlkaS – Černík 1:4 (1:1), T. Slovák – Pečimúth, Dikasz, Kanás (11 m), Soboňa.

„Valkáz“ cítil šancu na premiérové víťazstvo, ale nováčik z Černíka myslel na prvé body z vonku. Za silného vetra šli do vedenia gólom T. Slováka priamo z rohu domáci, no potom začali úradovať hostia. Tí ešte do prestávky vyrovnali Pečimúthom a v druhom polčase spustili na domácich oheň a síru. Prišli aj góly a zrodilo sa vysoké víťazstvo nováčika, ktorý poskočil na tretiu priečku.

*Zemné – Michal 1:1 (0:0), Sebestyéni – D. Zrubec.

V šlágri kola narazilo domáce Zemné na lídra súťaže, ktorý, ako jediný, nestratil ešte ani bod. V zápase bolo na čo pozerať, súperi si vytvárali šance, no do prestávky zostali všetky nevyužité. V 70.min však udrel líder, keď J. Zrubec našiel brata D. Zrubca a ten prakticky do prázdnej brány rozjasal svojich – 0:1. Zemné sa nevzdávalo a v remízovom zápase sa postaral o vytúžené vyrovnanie vlaňajší kráľ strelcov Sebestyéni dve minúty pred koncom. Záver bol ešte dramatický, no body sa zaslúžene delili.

ĽAny – Salka 2:0 (1:0), A. Sádovský 2.

„Fegímeš“ potreboval prvé víťazstvo, lenže ambiciózni hostia začali bez rešpektu s zdalo sa, že si odvezú, po čo prišli. Domáci však dreli a hlavne, boli mimoriadne efektívni. Veľký deň mal navyše A. Sádovský, ktorý rozjasal domácich v 25.min. Hostia trochu zneisteli, svoje šance trestuhodne zahadzovali a šesť minút po obrátke prišlo druhé varovanie z kopačky A. Sádovského. S pribúdajúcimi minútami Úľany cítili stále vačšiu šancu na veľký úlovok a keďže ani Dajcs s G. Tóthom sa nepresadili, „Fegímešania“ dielo dokonali a postarali sa o prekvapenie kola.

*MuŽĽa – VeĽký Kýr 7:2 (5:1), Kvassay 3 (1 z 11 m), Góra, Pathó, B. Meszáros, Lampert – Csepedi, Raučina.

Mužla už doma jeden zápas pokazila, preto začala zostra a polčas vyhrala 5:1. V 42.min však prišla o vylúčeného Teszára po druhej žltej karte, pričom z následnej penalty znížil na 5:1 Csepedi. Strelecky sa konečne chytil hetrikom Kvassay, no najkrajší gól zaznamenal z priameho kopu z uhla do vinkla Pathó, keď mu pomohol aj vietor. Rozbehnutí domáci po prestávke nepustili hostí do vážnejšieho tlaku ani v oslabení a zápas vysoko vyhrali.

*Trávnica – Rastislavice 7:1 (3:0), J. Kanás, Blaško, M. Macek 3, Herceg, M. Gašparík – P. Vida.

V súboji mužstiev z konca tabuľky išlo domácim vôbec o prvé body v sezóne a nič nenechali na náhodu. V 9.min bolo 2:0, „Fíš“ bol jasne lepší a postupne pridal ďalšie góly. V 63.min šiel predčasne pod sprchy po druhej žltej karte hosťujúci P. Vida a Rastislavice úplne odpadli. Pôsobili odovzdaným dojmom a mohli odísť s ešte vyšším ako šesťgólovým debaklom. Hetrikom sa zaskvel M. Macek.

*Čechy – Lipová 2:1 (1:1), Čoknay, Holub – Opeta.

Lipová potrebovala odčiniť domáce zaváhanie z minulého kola, lenže druhé Čechy hrajú vo forme. V úvode bola lepšia Lipová, ktorá šla aj do vedenia sviatočným strelcom Opetom. Domáci potom urobili zmenu, striedajúci Čoknay zakrátko vyrovnal a začínalo sa odznova. Aj po obrátke bola hra vyrovnaná, no remízový zápas rozhodol pre Čechy Holub v 72.min. Najmenšia dedina je o skóre druhá.