Prvé body sú doma. Zaslúžene. BOLI SME NA: Palárikovo – Dubnica 2:0

• Uverejnené nedeľa, 02. august 2015, 22:42
  • Prečítané: 1137x

palarikovo 1   Futbalovou udalosťou prvej augustovej nedele v našom okrese bol duel v Palárikove, kam zavítala exdruholigová Dubnica nad Váhom.

V 18-člennej III. tretej lige Západ sa predohrávalo 17. kolo a keďže regionálne súťaže začínajú až najbližší víkend, na „Mederi“ sa zišlo publikum zvedavé na ostrý súboj o ligové body.

OTJ Palárikovo – MFK Dubnica N/V 2:0 (0:0), 20. Vencel, 67. Kubala, 250 divákov.

OTJ: Balogh – Farkaš, Petrovič, Konopásek, Kubala, Bočko, Janso, Kružlík (55. Oravec), Gejdoš (76. Markusek), Vencel, Španír. Tréner M. Kobora.

V ouvertúre sezóny pohrozili ako prví mladulinkí hostia (v základe boli štyria 18-roční, na lavičke štyria dokonca 17-roční hráči), no pozorný Balogh včas vybehol. Potom sa nebezpečnou hlavičkou pripomenul Vencel a unikajúceho Španíra zastavila zdvihnutá zástavka. V 25. min posadil Španír loptu na hlavu Konopáska, no diváci dvíhali ruky predčasne. O minútu však musel hasiť na opačnej strane v poslednej chvíli Petrovič. Pred prestávkou ešte zaujal Vencelov technický pokus, no prvý gól sezóny prišiel päť minút po nej, keď po Bočkovej jedovke dorážal Vencel – 1:0. Po hodine hry dočahoval v čistej šanci hlavou technický lob Španír, chýbali mu však cm. Domáci v nasadení nepoľavovali a vytúžená poistka prišla v 67. min, keď trafil parádne z priameho kopu Kubala. Body zostali doma zaslúžene.

Druhý náš okresný zástupca FKM Nové Zámky vyšiel v Topoľčanoch nakoniec naprázdno, keď ešte päť minút pred koncom viedol 1:2. Rozhodujúci a krutý gól dostali Novozámčania v nadstavenom čase.

MFK Topvar Topoľčany – FKM Nové Zámky 3:2 (1:2), 24. Košút (11 m), 35. Bombicz (11 m).

FKM: Hlavačka – P. Horáček (67. M. Švajda), Ešek, Illés, Petráš, Bombicz, Lovska, Fehervári, Letko (73. Šušpanov), Vašek (66. Kling), Košút. Tréner A. Štefanka.

Kompletné výsledky: futbalnet.sk

Návrat k zápasu Palárikovo - Dubnica prinesieme čoskoro.