PREKVAPENIE KOLA - Vlkas má tri cenné body z Hulu, reči o susedskej výpomoci obaja rázne odmietajú

  • Uverejnené utorok, 04. apríl 2017, 10:21
  • Prečítané: 2412x

o

František Bernáth ml. (v modrom) zabral strelecky a pod víťazstvo Vlkasu v Hule (1:4) sa podpísal dvoma gólmi. Foto Martin Husár

Kým v predchádzajúcom 18. kole šiestej ligy MEVA zabodovali z celej hornej polovice tabuľky iba Mužla a béčko Podhájskej, v tom ostatnom – naopak – vyšiel naprázdno iba vedúci Bánov a ďalších sedem tímov sa tešilo z plného zisku. Celý vrch tabuľky je tak teraz poriadne nahustený a čakať sa dá riadna postupová zápletka. Veci sa ale dejú aj v dolnej polovici, veď doma pustil všetky body nielen Michal či Svodín, ale aj Mojzesovo, ktoré na prvý jarný zisk stále iba čaká. Za prekvapenie 19. kola však možno označiť výsledok z Hulu, kde zvíťazil – dokonca vysokým rozdielom 1:4 – štrnásty Vlkas. Pre „Valkáz“ môžu mať tri plusové body od suseda ešte cenu zlata.

„Určite, že sme išli do Hulu s rešpektom, veď v jeseni u nás vyhral 1:4, no najmä, len pred týždňom Hulania zvíťazili v Úľanoch,“ neskrýva druhý menovaný z trénerskej dvojice ŠK Vlkas František Bernáth – Ján Slovák. „Aj preto sme chceli posilniť stred obrany a pred posledného Rada Soboňu postavili Tomáša Slováka. I keď sme dostali gól na 1:0, zápas nám vyšiel nad očakávania dobre. Miro Polák hlavou za päť minút vyrovnal, navyše, gól mu dopomohol k dobrému výkonu,“ hodnotí ďalej J. Slovák. Po prestávke strhol vedenie na stranu hostí dvoma gólmi František Bernáth ml. a Vlkas sa dostal na koňa. „Víťazstvo 1:4 sme naozaj nemohli čakať, no myslím si, že môžem povedať, že hulský brankár Marcel Dufek nám ešte chytil, keď nie tri, tak určite dva ďalšie góly,“ užíval si pocit premiérového jarného víťazstva tréner najmenšej dediny v najvyššej oblastnej súťaži. Či však tri plusové body z Hulu definitívne zmažú predchádzajúce domáce remízové zakopnutie s predposledným Michalom (1:1), to ukáže až záver súťaže. „Teraz pozeráme iba dopredu a najbližšie nás čaká ďalší dôležitý domáci zápas s Mojzesovom, ktoré má o štyri body viac,“ dvíha bojovú zástavu J. Slovák, ktorého mužstvo celkom určite ešte nezabudlo ani na jesenný zápas v Mojzesove, kde Vlkas v posledných minútach viedol 2:3, no už v nadstavenom čase domáci z druhej penalty vyrovnali a body sa nakoniec delili. Pripíše si teda „Valkáz“ v nedeľu - na tretí pokus - už aj domáce jarné víťazstvo? „My sa musíme sústrediť iba na svoju hru a keď hráči podajú výkon, ako naposledy v Hule, tak sa o výsledok neobávam,“ zakončil v športovom duchu tréner Slovák.

Ale späť k prekvapeniu kola Hul – Vlkas, zaujímal nás aj názor druhej strany. „Po víťazstve v Úľanoch, kde sme zahrali naozaj dobre, som takýto výbuch s Vlkasom vôbec nečakal. Naši hráči si mysleli, že víťazstvo príde samo, no a Vlkasu vychádzali najmä štandardky a hlavne, jeho hráči sa v bojovnosti doslova predbiehali,“ povedal predseda OFK Hul Marcel Prusenko. Pred derby blízkych dedín bolo počuť aj šumy o možnej výpomoci menšiemu susedovi. „Vôbec nie, o nič podobné nešlo. A ani pred zápasom nikto nič také neskúšal,“ reagoval telefonicky deň po zápase klubový činovník a ohradil sa aj J. Slovák. „Sme v prvom rade súperi a s niečím takým by sme u Hulanov určite ani nepochodili. Jednoducho, chlapcom vyšiel zápas a z toho máme radosť.“ Inak, Hul zažíva zvláštnu sezónu, ktorú začínal vážnymi problémami so zložením kádra. Tie sa vrátili aj v zime a že nie je všetko v úplnom poriadku dokumentuje napríklad domáca bilancia OFK: 4 víťazstvá – 1 remíza – 4 prehry. Na druhej strane, Hulania už doviezli 13 bodov.

MARIÁN DRAGÚŇ

Aktuálna Úradná Správa

07-06-2017

Aktuálna Úradná správa

MEVA 2016

obfz meva banner

Rozpis súťaží 2016/2017

RS OBFZ 1617
 

banner ZsFZ

banner SFZ

vizitka novaplast

logoIG
logo j4k