Čo ukáže líder na 1. apríla v Lipovej a skončí jarná séria Rastislavíc v Trávnici? - KAM ZA FUTBALOM, 19. kolo (I)

  • Uverejnené štvrtok, 30. marec 2017, 10:27
  • Prečítané: 2189x

travnica - mužla

Pred nadchádzajúcim 19. kolom figurujú na medailových priečkach aj druhá Trávnica a tretia Mužla. Trávničania teraz hostia Rastislavice, kým do Mužle príde Černík. Foto fb TJ

Kolo začne sobotňajší prvoaprílový zápas Lipovej s Bánovom. V nedeľu potom privíta druhá Trávnica na jar stopercentné Rastislavice, tretia Mužla hostí trinásty Černík, no a ďalší ašpirant na vrchné priečky Dolný Ohaj ide do Svodína.

VI. LIGA MEVA OBFZ NOVÉ ZÁMKY - 19. kolo:

Sobota 1. apríla o 15.30 h:

*Lipová (6.) – Bánov (1.)

V Lipovej sa hrá na prvého apríla a či bude výsledok prvoaprílový ukáže až samotný zápas. Lipovčania zimovali štvrtí, po štvrtom jarnom kole však môžu klesnúť do dolnej polovice tabuľky, pretože na jar zabodovali iba s Vlkasom doma a naposledy neudržali dvojgólový náskok v Pozbe. Domáci zápas s lídrom bude preto skúškou, ako na tom OŠK vlastne je. Oveľa dôležitejšia skúška však čaká Bánovčanov. Hlavný ašpirant na postup totiž zabodoval v odvetách iba v Černíku šťastným gólom v predposlednej minúte (0:1) a v minulom kole prehral na vlastnej bánovskej pôde rozdielom triedy 1:4 s Mužlou, keď nepomohli ani noví hráči Juraj Hatala z konkurenčného Dolného Ohaja a Matej Turčan z Martina. Bánov sa dostal znova pod tlak straty prvého miesta, už aj preto to bude na „Malomsegu“ šláger kola.

Nedeľa 2. apríla o 15.30 h:

*Trávnica (2.) – Rastislavice (16.)

Trávnica vyšla vo Svodíne úplne naprázdno, no i tak zostala na druhom mieste a teraz ju čaká zápas, po ktorom sa môže – za istých okolností – dostať do čela poradia. Rastislavice sú stále na samom dne tabuľky, ich tri jarné víťazstvá z troch zápasov však musia vzbudzovať rešpekt už aj na „Fíši“, ktorý, mimochodom, vyhral v jeseni na „Degeši“ 4:11... V nedeľu však príde iné mužstvo, ktoré - keď už nič iné - ukáže aspoň nefalšovanú túžbu niečo uhrať. Znova sa len presviedčame, že aj v dedinskom futbale je možné skoro všetko.

*Mužla (3.) – Černík (13.)

Naposledy urobila výsledok kola Mužla, ktorá brala všetky body z pôdy lídra, keď Bánovčania nedokázali udržať ostrostrelca Nikolasa Csonku, ktorý prispel k víťazstvu 1:4 hetrikom. Mužľania na jar ešte neprehrali, celkovo prehrali – najmenej – iba tri zápasy a v tabuľke sa predrali na tretie miesto so štvorbodovou stratou na prvú priečku. V minulom kole však šokoval aj Černík, ktorý viezol po dobrom výkone všetky body z favorizovaného Dolného Ohaja. Pohľad na tabuľku hovorí jasne, tretí hostí trinásteho. Ale pozor, práve Černík roztrhal takúto teóriu len minulú nedeľu na Ohaji.

*Svodín (11.) – Dolný Ohaj (4.)

V minulom kole potreboval Svodín doma bodovať, aby sa nedostal na dostrel ohrozeným. Proti druhej Trávnici úlohu zvládol a hoci súpera načal až po zmene strán, za víťazstvo 2:0 si pripísal cenné tri body. V nedeľu budú mať Svodínčania výhodu domáceho prostredia opäť a opäť k nim príde mužstvo z horných poschodí tabuľky. Dolný Ohaj však prichádza po domácej facke od Černíka (2:3) a poklese na štvrté miesto, no ak by nezabodoval ani teraz - v treťom zápase v rade - teoreticky sa môže skĺznuť až na ôsme miesto. Na jeseň vyhral „Ohajček“ doma 5:0, pričom už do polhodinky svietilo hrozivých 4:0. Favorita nedeľňajšieho duelu sa ale určiť ani nedá.

*Pozvánky na druhú štvoricu zápasov prinesieme čoskoro.

MARIÁN DRAGÚŇ

Aktuálna Úradná Správa

07-06-2017

Aktuálna Úradná správa

MEVA 2016

obfz meva banner

Rozpis súťaží 2016/2017

RS OBFZ 1617
 

banner ZsFZ

banner SFZ

vizitka novaplast

logoIG
logo j4k