Líder hostí nenápadnú Mužlu, ktorá prehrala iba trikrát. Ako sa ukáže „Fíš“ vo Svodíne? - KAM ZA FUTBALOM, 18. kolo (I)

• Uverejnené piatok, 24. marec 2017, 10:19
  • Prečítané: 1579x

travn - ohaj 11

V šlágri minulého kola porazila Trávnica (v bielom) Dolný Ohaj tesne 2:1. Teraz ide do Svodína, kým Ohaj má doma Černík. Foto fb TJ

V 18. kole sa hrá jeden zápas v sobotu a na Pozbe v ňom vyzve béčko Podhájskej Lipovú. V nedeľu potom hrajú mužstvá z čela tabuľky takto - Bánov hostí siedmu Mužlu, Dolný Ohaj trinásty Černík a Trávničania idú do Svodína.

VI. LIGA MEVA OBFZ NOVÉ ZÁMKY - 18. kolo:

Sobota 25. marca o 15.00 h:

*Podhájska b (8.) – Lipová (5.)

Rezerva Podhájskej má z prvých dvoch odvetných kôl štyri body a ak by sa jej doma opäť podarilo vyhrať, bodovo sa dotiahne práve na svojho najbližšieho súpera. Lipová si po hladkej prehre v Úľanoch napravila chuť doma proti štrnástemu Vlkasu (6:0), no pravá sila mužstva sa môže ukázať v najbližších dvoch zápasoch – teraz v Pozbe a potom doma s Bánovom.

Nedeľa 26. marca o 15.00 h:

*Bánov (1.) – Mužla (7.)

Keďže Bánov si z dôležitého zápasu v Černíku odviezol nakoniec všetky body po góle v samom závere (0:1), prvé miesto si udržal a teraz potrebuje doma potvrdiť tri plusové body. To by nemusela byť pre „Kesanov“ neriešiteľná úloha, i keď, nad zložením obrany visí menší otáznik. Mužla začala jar dvomi remízami a aktuálne ťahá dokonca trojzápasovú šnúru nerozhodných výsledkov so skóre 7:7. Naposledy doma ale prišla o víťazstvo gólom na 2:2 v poslednej minúte a prišla aj o Erika Vavríka, ktorý videl dve žlté karty za päť minút. Z trávnika vedúceho tímu by však kianekovci bod určite brali. Za zmienku ešte stojí, že nenápadný AC má na konte stále iba tri prehry.

*Svodín (12.) – Trávnica (2.)

Druhá Trávnica dala v prvých dvoch jarných zápasoch doma zakaždým dva góly, no kým s Dolným Ohajom vyhrala 2:1, so Zemným iba remizovala 2:2. Teraz bude hrať prvýkrát na ihrisku súpera, a keďže jej budú chýbať niektorí potrestaní hráči, vo Svodíne to nemusí mať ľahké. Ten je na dvanástom mieste, v tabuľke pravdy má mínus šesť bodov a ďalším mínusom sa bude chcieť vyhnúť. Vo Svodíne to môže byť ťažký zápas pre oboch.

*Dolný Ohaj (3.) – Černík (13.)

Keď hostí tretí trinásteho, mal by to byť jasný zápas. Po cennom skalpe vedúceho Bánova (3:1) prehral Ohaj v druhej Trávnici 2:1, kde síce viedol, no inkasovaným gólom štyri minúty pred koncom prišiel o všetko a v tej poslednej ešte aj o vylúčeného hráča. Dolnoohajčania tak strácajú na prvého aktuálne päť bodov, a ak budú chcieť lídra ešte ponaháňať, doma by mali víťaziť. Černík na jar ešte nebodoval, i keď, od deľby s prvým Bánovom ho delila jedna minúta. Černíčania, ktorí idú hneď po Dolnom Ohaji zase do Mužle, to ešte nemusia mať ľahké, pretože trojica pod nimi robí, čo môže a aj boduje.

*Pozvánky na druhú štvoricu zápasov prinesieme čoskoro.