Šťastné víťazstvo lídra v Černíku, šláger tesne pre Trávnicu. Drahocenné body Rastislavíc - VI. LIGA MEVA

• Uverejnené nedeľa, 19. marec 2017, 19:24
  • Prečítané: 2036x

cernik - banov 0-1 001

Prvý Bánov (v tmavom) si z Černíka odviezol nakoniec všetky body po góle minútu pred koncom. Foto md

V šlágri kola hostila druhá Trávnica tretí Dolný Ohaj a v súboji 32-bodových zostali nakoniec všetky body doma (2:1), no ešte štvrťhodinku pred koncom viedol „Ohajček“ 0:1. Záver bol ale hektický a aj sa červenalo. Domáci „Fíšania“ nemohli ani v druhom jarnom kole kvôli zraneniam ešte rátať s niektorými posilami zo zimy, lenže k nim v týždni pribudlo trio potrestaných – Menčík (5 ŽK), Kar. Šebík a Lapšanský (obaja trest 3 týždne).

Prvý Bánov sa v remízovom zápase v Černíku nakoniec tešil z troch plusových bodov (0:1), keď sa minútu pred koncom ujala prakticky jediná priama strela medzi žrde v celom zápase. Hul využil výhodu domáceho prostredia v súboji so Semerovom, ktoré zdolal 3:1 a preskočil ho v tabuľke. O prekvapenie kola sa postarali posledné Rastislavice, ktoré zužitkovali raketový nástup v Mojzesove (v 15. min bolo 0:2) a po drahocennom víťazstve 1:2 majú z dvoch jarných kôl šesť bodov. Lipová rozdrvila doma Vlkas po výsledku 6:0, pričom Norbert Mokráš zaznamenal prvý jarný hetrik. V žitavskom derby Michal – Úľany sa diváci gólu nedočkali a obaja rivali tak majú po dvoch kolách odviet nahrané štyri body. Béčko Podhájskej vezie z Mužle bod, keď vyrovnávajúci gól na konečných 2:2 strelil Roman Kovács v poslednej minúte zápasu. Pritom na jeseň strelil jeho brat Róbert Kovács tiež v 90. minúte víťazný gól Podhájskej B s Mužlou na 3:2. Svodínčania odišli zo Zemného po výsledku 2:1 s prázdnymi rukami, hoci viedli 0:1. Najlepší strelec Nikolas Csonka zvýšil svoj náskok na tri góly.

*Zemné – Svodín 2:1 (1:1)

NAJLEPŠÍ STRELCI PO 17. KOLE: 18 - Nikolas Csonka (MUŽLA), 15 - Róbert Kovács (PODHÁJSKA B), Daniel Dobrý (ZEMNÉ), 14 - Martin Mach (TRÁVNICA), Roman Kovács (PODHÁJSKA B), 11 - Dávid Stacho (LIPOVÁ), 10 - René Koromház (SEMEROVO), Erik Vavrík (MUŽLA), Miroslav Macek (TRÁVNICA).

*Návrat k zápasu Černík – Bánov (0:1) prinesieme začiatkom týždňa.