Šok: doterajší suverén Bánov prehral doma so Svodínom! Kovácsovci zostrelili „Degeš“, druhý je už Hul - VI. LIGA MEVA

• Uverejnené nedeľa, 09. október 2016, 18:43
  • Prečítané: 2485x

a-6-semerovo - ulany 4

Semerovo (v četvenom) zvíťazilo 1:3 vo Vlkase, Úľany (v modrom) remizovali 1:1 v Dolnom Ohaji. Foto Martin Husár

Najväčšie prekvapenie doterajšieho priebehu jesennej časti „okresu“ sa zrodilo v sobotu na štadióne v Bánove, kde stopercentný líder súťaže okúsil - v 10. kole - trpkosť prehry, ktorú mu pripravil šesťbodový Svodín. Šokujúce víťazstvo Svodínčanov podmuroval gólom do šatne Krištof Petrovič a keď sa po obrátke čakal uragán domácich, svodínsku poistku pridal v 56. minúte 19-ročný Richard Szász. Naj udalosť kola - víťazstvo Svodína v Bánove - je o to prekvapujúcejšia, že suverénny Bánov inkasoval v dovtedajších piatich domácich zápasoch iba jedenkrát. Pre expiatoligistu je to vôbec prvá bodová strata v súťaži, no jeho náskok na čele je i tak sedembodový.

V sobotu sa hralo tradične aj na Pozbe, kde privítalo „béčko“ Podhájskej posledné Rastislavice, ktoré domáci „Pozbani“ vôbec nešetrili. Prvý gól dal už v 4. minúte Róbert Kovács a ďalšie tri potom pridal jeho brat Roman Kovács (4:0). Nováčik tak má z ostatných dvoch domácich zápasov skóre 9:0, naopak, Rastislavice dostali v desiatich kolách až 41 gólov, mimochodom, na Pozbe sa do ich brány postavil hrajúci tréner Juraj Arpáš. V nedeľu hralo druhé Zemné v Mužli, kde síce rýchlo viedlo 0:1, domáci však tiež rýchlo otočili, po prestávke hostí dorazili a zvíťazili rozdielom triedy (4:1). V derby zápase viedli vonku úspešné Úľany v susednom Dolnom Ohaji 0:1, domáci vzápätí ešte v prvom polčase vyrovnali, no v 77. minúte nepremenili pokutový kop a body sa tak delili (1:1). V zápase Černík – Trávnica sa diváci za celých 90 minút gólu nedočkali, zato videli dve červené karty, keď už v 41. minúte šli za vzájomnú potýčku predčasne pod sprchy domáci Roman Sendrei a hosťujúci Matej Hajtman. Predposledný Michal vyšiel na vlastnom ihrisku opäť naprázdno a tri body si odviezol Hul (1:4), ktorý sa po štvorzápasovej šnúre bez prehry vyhupol už na druhé miesto. V susedskom derby rozhodla domáca Lipová o vysokom víťazstve nad Mojzesovom (5:0) prakticky v závere prvého dejstva, keď padli od 37. do 44. minúty hneď tri góly. Vlkas nepotvrdil tri body dovezené z Rastislavíc a nevyužil šancu na tretie víťazstvo v rade, keď doma nestačil na Semerovo (1:3), ktoré tak – naopak – odčinilo predchádzajúcu domácu prehru s Úľanmi.